Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy közöljem a szüleimmel,...

Hogy közöljem a szüleimmel, hogy babát várok?

Figyelt kérdés

A párommal 10 hónapja együtt vagyunk,de a szüleim azt sem tudják,hogy van bármilyen kapcsolatom,mert Ő idősebb nálam...

De kiderült,hogy babát várok.Nem terveztük,de én megszeretném tartani és ebben a párom is támogat.Tudom,hogy jó apa,mert már van 2 gyereke az előző házasságából(egy 7 éves kisfiú és egy 10 éves lány).

Csak azt nem tudom,hogy mondjam el anyáéknak a dolgot.Nem az Ő nyakukra akarom a picit,elköltöznék,ez már biztos.Csak attól félek,hogy ettől is kiakadnának,mert szinte burokban nőttem fel,mindig nagyon vigyáztak rám.


Valami ötlet,hogy közöljem velük?

Gondoltam arra,hogy egy nyilvános helyen mondanám el nekik,mert akkor nem tudnak annyira kiakadni,mintha otthon lennénk.


Vagy ti hogy csinálnátok?Esetleg egy nyugodt délutánon?Vagy mikor?


Köszönöm a tanácsokat


2011. júl. 17. 20:25
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
 211/302 anonim ***** válasza:
77%

tegnap 19:23


MINDEN SZAVADDAL MÉLYSÉGESEN EGYETÉRTEK !!

...és irigylem a párodat :))

2011. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 212/302 anonim ***** válasza:
61%

Álom, álom, édes álom...


Elkényeztette, naiv kis fruska vagy... Minden hozzászólásodból ez derül ki.

Azt hiszed, a szerelem örökké tart? Bár tartana, de nem szokott. A szeretet igen, lehet, de azért meg kell "dolgozni", tenni is kell érte valamit.


Gyerekesen gondolkozol még nagyon sok mindenről. Gyereknevelés, szüleiddel való kapcsolat, a párod örök szerelem, stb...


És 4 év múlva mégis mihez fogsz kezdeni? Addigra kb elillan a rózsaszín köd mindkettőtök! részéről. Nehogy addigra úgy álljatok egymáshoz, mint a volt feleségével (akivel egyébként egy idő után "agyba főbe csalták egymást").


Amikor az ő kapcsolatuk volt 10 hónapos, szerinted nem "dúlt a láv"? Hiszen utána született még gyerekük/gyerekeik...


Kicsit kapjál már észebe, és ne írj ilyen butaságokat. Szedd össze magad, örülj, hogy most minden okés köztetek, tegyél meg mindent azért, hogy a szüleiddel is rendben legyél, legyetek (sürgősen mutasd be a születendő gyereked apját nekik). Nőj fel a feladatra, hogy anya leszel, és társa valakinek!

Tedd mindezt úgy, hogy akkor is meg tudj állni a saját lábadon, ha egyszer mégis arra kerül a sor, hogy x év után úgy mint a feleségére, rád is ráun a "kedves".

(Akiről egyébként továbbra is az a véleményem, hogy egy gerinctelen, beszari alak, aki nem mer odaállni a szüleid elé. Hiába mondta, gondolom nem erősködött azon, hogy találkozzon velük, és megismerje a szerelme szüleit, akik eddig egyébként sajnos burokban neveltek téged.)

2011. júl. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 213/302 A kérdező kommentje:

Nem csak azért nem beszélek most anyával,mert nem tetszik a véleménye.Hanem azért is,mert ha beszélünk,akkor az esetek 90%-ában a vége hatalmas veszekedés,ordibálás lesz...Ezekhez nekem most sem kedvem,sem erőm nincs.Majd ha higgadtan tud gondolkodni és nem említi az abortuszt vagy tesz utalásokat rá minden beszélgetésünkben,akkor majd beszélek vele.

Én nem akarom ezt a babát elvetetni,mert örülünk neki a párommal,annak ellenére is,hogy nem terveztük.Nem a pici tehet róla,hogy a nagyanyjába alig szorultak érzelmek....

És már van saját életem,nem kell neki beleszólnia.Nem vagyok már kislány,akinek megmondhatja,hogy mit tegyen.

Nem hinném,hogy én annyira szörnyű lánya lennék.


A napjaim elég lightosak,általában pihenek,sétálok és vásárolok a barátnőimmel,néha elmegyünk szépítkezni is(fodrász,manikűrös),meglátogatom a barátomat az irodájában,néha jönnek ismerősök,akkor ők itt vannak nálunk pár órát,teniszezek és futok,ha az idő engedi és ha egyedül vagyok,akkor próbálok sütni/főzni,mert nem akarom,hogy bárki lássa azt,ahogyan bénázom.

És már írtam egy rakás listát,hogy mit kell vennünk és megtennünk,mire megérkezik a baba,szóval nem unatkozom annyira,mint azt egyesek gondolják.

Most azon gondolkozom,hogy letehetnék még egy nyelvvizsgát,csak nem tudom,hogy a pici mellett mennyi időm lenne még arra is.

Ha pedig majd elmúlik a "rózsaszín köd",akkor majd újra visszahozzuk a kapcsolatunkba.

2011. júl. 30. 15:51
 214/302 anonim ***** válasza:
79%
Drágaságom ha neked bejárónőd van, se főzni, se takarítanod nem kell (még sztem bébiszitteretek is lesz) akkor simán lefogod tenni azt a nyelvvizsgát, ahogyan az egyik válaszoló barátnője is tette csak neki nem volt így kinyalva a segge és ráadásul még a pasija is elhagyta. Tényleg elég szomorú ahogyan az anyádról írsz, fogsz te még nagyot koppani és fogsz te még bőgve a karjaiba hullani amikor már nem lesz ilyen tökéletes minden. Gyerekes vagy de nem azért mert az alap háztartási dolgokat nem tudod( az a legjobb hogy takarítani nem tudsz nem tudom mondjuk mi a nehéz abban hogy letöröld a polcot vagy megfogd a seprűt és balra-jobra mozgatni a földön) hanem mert így gondolkozol.
2011. júl. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 215/302 anonim ***** válasza:
89%
Saját magamat látom. Már a gondolkodásra értem... 16 éves koromban.. Szerencsére nem csináltattam fel magam... mennyire naiv voltam én akkor...
2011. júl. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 216/302 A kérdező kommentje:

Miért,mégis hogy gondolkozom?!

Nem hinném,hogy akkora gond lenne a gondolkodásommal,csak azért,mert nem akarok megölni egy pici,ártatlan babát.

2011. júl. 30. 19:35
 217/302 anonim ***** válasza:
82%

08:43, se gonosz, se irigy nem vagyok. :)


De azért gondolj már bele, ha a te lánykád állít haza, hogy "figyuzz anya van egy pasim 10 hónapja (itt már elgondolkodik az édesanya, hogy hogy nem vette észre, hogy szerelmes a lánya) aki x évvel idősebb nálam (kisebb szívroham, de még csak csak elfogadja valahogy) jah és mellékesen terhes vagyok tőle". Bravo, touché, kéretik tárcsázni a mentőket mert a kedves szülők agyvérzést kaptak. Vagy jobb esetben sokkot.

Tényleg, hát veregessük meg a kedves kérdező buksiját és mondjuk neki, hogy így kell csinálni, még véletlenül se másképp. Nem fogok beállni a bólogató jánosok sorába és egyetérteni, hogy mekkora szemét az anyja, mert jogosan kiakadt.

Mellesleg ha visszaolvasol, nem csak én döbbentem meg és állítom, hogy nem ez a helyes út. De ha szerinted igen, akkor ez van, ez a te véleményed, ez a "gonosz" meg az enyém.

Amúgy meg ha elolvasod "szegény ártatlan" kérdező mindennapjait, hát tényleg nagyon kell ám sajnálni. Vásárolgat a barátnőivel, kozmetika, stb. ÉS mielőtt megjegyzenéd, hogy irígy vagyok, elhiheted nagyon nem. :) Én is megtehetném, hogy nap mint nap ne tegyek semmit, manikőröztessek, mert megcsinálják helyettem a dolgokat. De én így 1. halálra unom magam, 2. többnek tartom magam annál, hogy ilyen életet éljek. Szép dolog, hogy a kérdezőt így a tenyerén hordozza a párja, de ne feledjük már el, hogy előtte azért volt már egy feleség, akivel hasonló köröket lejátszott a pasi. Azt meg végképp nem állíthatja egy "jajj kérdező de sajnállak a szemét anyád miatt" válaszoló sem, hogy nem jut ő is a volt feleség sorsára. Reméljük, hogy nem, de nem lehetetlen.

2011. júl. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 218/302 anonim ***** válasza:
77%
Anyukád csak félt, én se örülnék egy ilyen hírnek, majd megnyugszik, ha már látja, hogy komolyan gondolod és megtartod. De készülj fel, a barátnőid lemorzsolódnak szép lassan,az életed 180 fokos fordulatot vesz. Főznöd a picinek mindenképp kell, de abba hamar belerázódsz.Egy jó tanács, van egy ismerősöm, neki se kellett főzni, mosni, takarítani, volt bejárónő, dada, most a válásnál a férje mégis azzal az indokkal lépett ki, hogy nem volt házias, nem teremtett otthont, ezért keresett mást.
2011. júl. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 219/302 anonim ***** válasza:
91%

Egyet nem értek, hogy a pasid hogy-hogy nem fogja meg a kezedet és azt mondja, gyere dràgàm most megyünk az anyudhoz és mindent rendbeteszünk.

Hiszen felnõtt férfi ezt csinàlja, ha ennyire szeret téged, hogy ne veszitsd el a szüleidet.Igy talàn màr az anyud is elfelejtené az abortuszt. tehàt nem valami tiszta ez az ügy az õ részérõl. Miért nem kérte tõled soha, hogy mutass be a szüleidnek?

2011. júl. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 220/302 anonim ***** válasza:
91%

Ez a történet már olyan hosszú, és szép, mint egy brazil szappanopera.:-)) 19 éves lány megesik az érett férfitől, aki szerelmes, elvált, gazdag, és boldog attól, hogy lesz egy új gyereke. A lány szülei magukba roskadnak, mert meg sem fordult a fejükben, hogy a lányuk átveri őket, és hogy a vejük majdnem egyidős lesz velük.

19 éves lány boldog, mert a takarítónő takarít helyette, ő meg vásárolgat, vendégeket fogad, és teniszezik. Viszont tud már tükörtojást sütni. Boldogok lesznek életük végéig, ahogy ez általában ilyen történetekben törvényszerű. Vége, stáblista...:-)))

2011. júl. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!