Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy közöljem a szüleimmel,...

Hogy közöljem a szüleimmel, hogy babát várok?

Figyelt kérdés

A párommal 10 hónapja együtt vagyunk,de a szüleim azt sem tudják,hogy van bármilyen kapcsolatom,mert Ő idősebb nálam...

De kiderült,hogy babát várok.Nem terveztük,de én megszeretném tartani és ebben a párom is támogat.Tudom,hogy jó apa,mert már van 2 gyereke az előző házasságából(egy 7 éves kisfiú és egy 10 éves lány).

Csak azt nem tudom,hogy mondjam el anyáéknak a dolgot.Nem az Ő nyakukra akarom a picit,elköltöznék,ez már biztos.Csak attól félek,hogy ettől is kiakadnának,mert szinte burokban nőttem fel,mindig nagyon vigyáztak rám.


Valami ötlet,hogy közöljem velük?

Gondoltam arra,hogy egy nyilvános helyen mondanám el nekik,mert akkor nem tudnak annyira kiakadni,mintha otthon lennénk.


Vagy ti hogy csinálnátok?Esetleg egy nyugodt délutánon?Vagy mikor?


Köszönöm a tanácsokat


2011. júl. 17. 20:25
 251/302 anonim ***** válasza:
59%

Nem kiabálok:D

CSAK KIEMELEM AZT AMI FONTOS :DDDD

Ez jelentené a kiabálást? vicces......


Gratulálok a 32. hez! Őszintén! Igen, a ritkaságok közé tartoztok... Fodrászként dolgozom 16 éves korom óta... Szerinted hány esküvői kontyot csináltam és hány házasság ment szét ebből? Vonhatok statisztikát szerintem közel a fele...

Ha 32 éve vagytok házasok akkor 55 körüli lehetsz!

Pont erről a korosztályról beszéltem... Nálatok még elvárás volt, hogy összeházasodjatok az én huszonéves korosztályomban ez az elvárás már nincs szerencsére...

Az idősebbek ezeket hívják próba házasságnak...

Hidd el hogy több gyerek születik házasságon kívül már... Anno mikor én szültem meg kellett irassuk az apasági nyilatkozatot és pont az anyakönyvvezetői iroda mellett van a gyámhatósági iroda (nem tudom miért kellett ott intézzük, de ott voltunk) És az anyakönyvvezető mondta hogy ezt a papírt a fiatalok szívesebben írják alá mint a házasságit... Menj egy oviba és kérdez meg hogy anyáék házasak-e... Meg fogsz lepődni!

2011. aug. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 252/302 anonim ***** válasza:
74%

16:39


Köszönöm a gratulàciót. Nem vagyok még 55 éves, 52- iket töltöttem be. Ami azt jelenti, hogy fiatalon hàzasodtunk, és fiatalon is szültem.


Tény te, mint fodràsz sok mindent hallasz a vendégeidtõl. Hiszen a fodràsznàl sok minden ki van beszélve.

Nekem a hùgom él élettàrsi viszonyban, tudom titkon mire vàgyik.


Dehàt ez mindenkinek a sajàt dolga, hogy mit vàr az élettõl.

2011. aug. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 253/302 anonim ***** válasza:
12%
Nekem van egy gyerekem már, de nem fontos a házasság. A párom néha kérdezi, hogy nem e akarom. Nem, maximum kettesben egy szép szigeten kimondva, de ott is az utazás érdekelne. Nem értem miért kell valakibe belemagyarázni, hogy igenis ez a titkos vágya. Nem, még legbelül se érzek késztetést, ha ti boldogok vagytok házason, én is hagy legyek boldog így.
2011. aug. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 254/302 anonim ***** válasza:
60%
A pasi jelleméről mindent elárul, hogy nem áll ki határozottan amellett, hogy igenis találkozni akar a szüleiddel és megvédeni a te és a születendő gyerek becsületét. Nagyon fogsz még puffanni kérdező, sajnállak, komolyan:(
2011. aug. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 255/302 anonim ***** válasza:
18%

Nem, nem vágyom esküvőre! És őszintén válaszoltam!

Vágyom még egy babára egy szép házra békés családi életre! Esküvőre nem!

Párom az apját kérdezte meg hogy ezt, hogy szokás csinálni? Mármint a lánykérést! Elmondtam az öregnek hogy ettől feleslegesebb dologra nem is tudnánk költeni a pénzt... Úgyhogy az öreg szólt neki, hogy ezt szerinte nem biztos, hogy kéne erőltetni! Párom rá fél évre mondta el hogy anno az apja miért faggatott... Rossz érzés volt, hogy megbánthattam de azóta belátta, hogy inkább menjünk nyaralni jordániába 500.000 ért minthogy akárcsak egy vacsi erejéig is megvendégeljük a szűk családot...

2011. aug. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 256/302 anonim ***** válasza:
100%
Tök mulatságos, hogy a kérdező idővel megszül majd, ti meg közben már tőle teljesen függetlenül, jól elbeszélgettek itt a "Hogy közöljem a szüleimmel, hogy babát várok?" kérdés alatt egymással. Amúgy valahol az elején elmondta a szüleinek a nagy hírt. Már ha ez érdekel még egyáltalán valakit :-))))
2011. aug. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 257/302 A kérdező kommentje:

Ha megkérné a kezemet,akkor nem mondanék rá nemet,de egyébként nem akarom nagyon a házasságot,nem erről álmodozom.


Nem kell sajnálni,mivel teljesen jól megvagyunk a párommal.Attól,mert nem állt oda a szüleim elé simán lehet jó ember.Mikor elmondtam neki,hogy apa mit mondott,akkor meg szerintem megijedt egy picit,bár próbálta leplezni...

2011. aug. 3. 20:58
 258/302 anonim ***** válasza:
72%

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:59



Tudod van ám aki szereti a szűk családi körét, és van olyan önzetlen hogy szívesen meghívja őket egy vacsorára, és későbbre csúsztatja miatta a jordániai utat:)

2011. aug. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 259/302 anonim ***** válasza:

"Miért vagy Te jobb helyzetben attól aki nem fogadott hűséget az oltár előtt???

ERRE NEM TUDJA MEGADNI SENKI A VÁLASZT!!! ERRE KÉNE CSAK VÁLASZOLNI!!! "


Ömmm... a jogról hallottál már? Hogy ha intenzíven van a másik bemehetsz hozzá, mert nem a senkije vagy? Ha szülsz, nem kell apaságit lobogtatni, hogy higgyék el, te tudod ki csinált fel és el is ismeri? Ha szétmentek, vagy ne adj isten valamelyikőtök meghal, mennyivel tisztább a helyzet vagyoni szempontból is? Hogy mondjuk nem csak az ismerős postás adja oda, amit neki küldenek, hanem a helyettesítő is? és így tovább.

2011. aug. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 260/302 anonim ***** válasza:
71%

JÓÓÓÓ....

Tudod, ha valami történne párommal az Isten nem állítana meg ha látni akarnám, nem egy orvos de szerintem ezzel nem csak én vagyok így! Amúgy meg Kizártnak tartom, hogy X éve a Párom, együtt élünk közös gyerekünk van, és nem engednének be!


Az apaságit sem kell ám lobogtatni :D Ugyanannyira kell mint a házasságit... Ugyanis a szülésre vagy az egyiket vagy a másikat de vinni kell!


Nem csak apasági mellett lehet bizonygatni, hogy kié a gyerek! :D Házasságban ez ugyanúgy megkérdőjelezhető marad! Vagy nem?

Ugyanannyira kell bizonygatnom Nekem mint Neked, vagy másoknak!

Lobogtatni kell meg, hogy higgyék el hogy én tudom kié a gyerek :D Ez jó! De tényleg!


Hidd el nem volt még olyan, hogy ne adtak volna ide valamit!

Pedig jön csomag, ajánlott levél, hivatalos levél és pénz is és nálunk sajnos sűrűn váltakoznak a postások... Annyiból "bonyolultabb" a dolog, hogy megkérdezi én kije vagyok xy-nak megmondom, hogy az élettársa "ixel" egyet valamelyik kis rubrikában és kész... Tényleg sokkal bonyolultabb a dolog!


Ha meghal valamelyikünk... Igen ez szar dolog de erre is gondoltunk ám... Közös a számla, valamelyikünkkel történne valami a másik besétál a bankba és kiveszi a pénzt bármilyen szar is még aznap míg nem zárolja a gyámhatóság is... Mert a gyerek védelmében rögtön ugrálnának. Amúgy minden más kettőnk nevén van gyés lesz is majd a későbbiekben!

Szeretnénk házat venni amin a gyerek lenne a haszonélvező, mi meg a tulajdonosok. Ha valami meg ne adj' isten történne köztünk az marad a gyerekkel a házban akinek a gyereket "ítélték"... Nálunk ebben sincs vita! Ennyire egyszerű!

2011. aug. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!