Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy közöljem a szüleimmel,...

Hogy közöljem a szüleimmel, hogy babát várok?

Figyelt kérdés

A párommal 10 hónapja együtt vagyunk,de a szüleim azt sem tudják,hogy van bármilyen kapcsolatom,mert Ő idősebb nálam...

De kiderült,hogy babát várok.Nem terveztük,de én megszeretném tartani és ebben a párom is támogat.Tudom,hogy jó apa,mert már van 2 gyereke az előző házasságából(egy 7 éves kisfiú és egy 10 éves lány).

Csak azt nem tudom,hogy mondjam el anyáéknak a dolgot.Nem az Ő nyakukra akarom a picit,elköltöznék,ez már biztos.Csak attól félek,hogy ettől is kiakadnának,mert szinte burokban nőttem fel,mindig nagyon vigyáztak rám.


Valami ötlet,hogy közöljem velük?

Gondoltam arra,hogy egy nyilvános helyen mondanám el nekik,mert akkor nem tudnak annyira kiakadni,mintha otthon lennénk.


Vagy ti hogy csinálnátok?Esetleg egy nyugodt délutánon?Vagy mikor?


Köszönöm a tanácsokat


2011. júl. 17. 20:25
 271/302 anonim ***** válasza:
67%

Igen, nagyon örülünk a hosszadalmas sirálmaidnak, de anyádnak nem azért lett szar az élete mert megházasodott, hanem azért, mert szarul választott párt. Neked meg nem azért jobb, mert nem házasodtál meg. A házasság bármit is csinálsz egy jó dolog, mind jogilag mind érzelmileg, ez van. A legrosszabb érved amúgy az volt, hogy pénzszórás, mert ma Magyarországon csinradatta nélkül két felnőtt embernek teljesen ingyenes a házasságkötés.


Amiket te fent leírtál, az kb. olyan, mintha most mindenki a párkapcsolatok meg az együtt járás ellen kezdene kampányolni, mert a nagy részének úgy is szakítás a vége!!!!

2011. aug. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 272/302 anonim ***** válasza:
87%
Ja a sorról, meg amibe nem állsz be, csak annyit, hogy érdekes, az élettársról miért egy csomó mindenkinek a kékfény jut eszébe? Ennyi erővel az élettársaddal is beálltál a sorba, mert azok közt is annyi görény, meg erőszakos van, hogy csak na.
2011. aug. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 273/302 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Nagyon elkalandoztak a többiek a témától. Igaz?

Mesélj mi lett, javult valamit a helyzet? Érdekelnek a fejlemények.

22/N

2011. aug. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 274/302 A kérdező kommentje:

Hát igen,itt késsé már más a téma...De inkább nem akartam beleszólni,mert utána csak megkaptam volna a magamét a válaszadóktól.


Velünk pillanatnyilag miden rendben,bár néha rám jön a fejfájás vagy a rosszullét,de most már nem olyan gyakran.Leginkább arra figyelek,hogy ne egyek annyit,mint egy bálna,mert legszívesebben 0-24-ig ennék.De próbálom lefoglalni magam,olyan helyekre megyek,ahol véletlenül sem lehet venni valamilyen kaját+ elég sokat sportolok.

Az anyám meg....hát,most azt szeretné,hogy menjünk el hozzájuk egy vacsorára,de nem tudom,hogy mit kéne rá mondanom.A páromnak már elmeséltem,hogy kb. mi lenne az este forgatókönyve,Ő azt mondja,hogy kibírná miattam,de én viszont félek attól,hogy apa vagy anya olyan mondana/csinálna,amitől nálam tuti,hogy elszakadna a cérna.Tudom,hogy egyszer muszáj lesz találkozniuk...

2011. aug. 4. 21:14
 275/302 anonim ***** válasza:
100%

nem fognak rosszalkodni a szüleid, nyugodtan menjetek - szemtől-szembe másképp beszélnek az emberek..

ez a békejobb nyújtás - ne utasítsátok vissza.


evés: hát erre valóban vigyázni kell! nem kell többet enni - de sokkal jobban figyelni a minőségre. Most szerencsére rengeteg finom gyümölcs van.

Mindennap egyél és sajtot is. (az főleg az ut. 3 hónapban) a calcium miatt. Jó a mák(pite, sütemény) abbban is sok a jól beépülő calcium. Kenyeret, tésztát, krumlit, fehér rizst nagyon keveset. Semmi édes szénsavas ital! borzalamas sok üres kalória. (ezt utána is tartsd meg) A teába, kávéba (ne legyen erős, keveset)ne tegyél cukrot, inkább kis mézet, ha nem birod úgy inni. Ásványvíz, saját magad által facsart friss gyümölcslé (vegyél egy gyümölcslékészítőt)

Szia, jó éjszakát!

2011. aug. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 276/302 anonim ***** válasza:

Itt mindannyian az általunk megtapasztalt, vagy az ismerőseinknél látottak, vagy az olvasottak alapján írjuk meg a véleményünket, de minden eset egészen más, nincs kaptafa, így lehet, hogy életetek végéig boldogan fogtok együtt élni, és az is lehet, hogy a kapcsolatotok kifullad hamar. Ezt igazán nem lehet előre megmondani, ezért legjobb, ha az ember a belső hangoikra hallgat. Ha ez a hang azt mondja most Neked, hogy elég erős vagy ahhoz, ami rád vár, akkor ez így is lesz. Nem lehet állandó bizonytalanságban élni, és lesni, hogy mikor is ér véget a szerelem, ez így van jól, ahogy van. Jó, hogy meghallgatod mindnki véleményét, de úgyis egyedül Neked kell eldöntened, és egyedül Te és a gyerek viselitek a döntésetek következményeit, és természetesen a párod, aki feltehetően Veletek marad végig.

Biztos lesznek nehezebb időszakok, de azért remélhetőleg anyagilag elég független vagy ahhoz, hogy a legrosszabb forgatókönyvre is gondolva, esetleg egyedül is eltartsd majd magad és a gyereket. Mert az anyagi függőség nagyon kiszolgáltatottá tud tenni adott esetben. Örüljetek a kicsinek, és ne sokat idegeskedj, a rosszakarókkal ne törődj! Szerencsére az ember fiatalon szinte mindent elvisel, a fő, jhogy optimizmussal tekints a jövőtökre. Szerintem szerencsére Te optimista típus vagy, min én is.

2011. aug. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 277/302 anonim ***** válasza:
100%

"Ő azt mondja,hogy kibírná miattam,de én viszont félek"


Ezt el is hiszem, kedves kérdező. A bátor és jó apa, meg kibírná éretted, de inkább nem teszi, mert még az is lehet, hogy apukád vérmesebb természetű, és esetleg párszor jól pofán vágná a leánya megmentőjét. Én speciel megtenném, igaz, én nem vagyok jó apa.

2011. aug. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 278/302 A kérdező kommentje:
Végül csak elfogadtuk a vacsorameghívást,csak reménykedni tudok,hogy nem lesz semmi gond.
2011. aug. 6. 20:36
 279/302 anonim ***** válasza:

Szia!

Majd mesélj mi volt szüleidnél:)

2011. aug. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 280/302 anonim ***** válasza:
35%
Remélem, lesz bunyó! Anyukád nem fogja megállni szó nélkül ennek a jó apának a ganéságát. Hacsak be nem bizonyítja, hogy nem tudta, hogy mitől lesz a gyerek.
2011. aug. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!