Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötöttt veletek a férjetek...

Kötöttt veletek a férjetek házassági szerződést a leendő "közösen" megszerezendő vagyonra? Hogy pl milyen arányban részesülhettek benne válás esetén?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 15:48
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/156 anonim ***** válasza:
66%

Miért szúrna ki vele? Akkor szúrna ki, ha nem azt adná amit ő vitt bele. Ennyi erővel kicseszel az egész világgal, amiért nem adakozol.

Egyébként meg azt írja nem akarnak gyereket, szóval ez nem probléma.

Ez a szerződés rengeteg helyen nem probléma, itt a gyk-n is csak azok háborognak rajta, akinek a fizetése kevesebb. Soha nem írt még olyan, aki a másik oldalon állna, pedig elvileg ebből a szemszögből ugyanaz, a szerelem a fontos és miegyébmás..... Na ennyit erről...

2011. febr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/156 anonim ***** válasza:
32%

Akkor egy kis CSALÁDJOG az értetlenkedőknek! Olvassátok el



Család fogalma: egymással együttműködésben, szeretetben, szolidaritásban álló, egymásra utalt és egymásért felelős személyeknek TARTÓS SZEMÉLYI ÉS VAGYONI KÖZÖSSÉGE, amelynek alapja jogilag törvényes párkapcsolat (házasság), vérségi kötelék vagy jogi aktus.


Házasság fogalma:

▲ egy férfi és egy nő tartós kapcsolata; érzelmi, vagyoni, nemi életközösség létesítésére és utódok nemzésére, közös felnevelésére

▲ jogi jellegét tekintve a házasság kétoldalú szerződés, mely szigorú alakiságok megtartásával jön létre, s melyből a felekre kölcsönös jogok és kötelezettségek keletkeznek

▲ az eljegyzés (házasuló) hozzátartozónak számít, és az eljegyzés két külön nemű személy kölcsönös ígérete arra, hogy egymással házasságot fognak kötni


Házassági vagyonjog

Házastársi vagyonközösség fogalma: a házastársak osztatlan, közös tulajdona mindaz, amit a házassági életközösség ideje alatt akár együttesen, akár külön-külön szereztek, kivéve, ami valamelyik házastárs külön vagyonához tartozik


Külön vagyon elemei:

▲ házasságkötéskor megvolt vagyontárgy

▲ házasság fennállása alatt öröklés jogcímén szerzett vagy ajándékba kapott vagyontárgy


Közös vagyon elemei:

▲ a házassági életközösség alatt együttesen szerzett dolgok (keresmény, jutalom, megbízási díj, jogdíj, vállalkozási díj)

▲ közös vagyonná válik a házastársak külön vagyonának haszna, hozama

▲ a közös vagyontárgyak helyébe lépő érték (pl. biztosítási összeg)

▲ az a külön vagyon, amit a házastársak közös vagyonba utalnak

▲ közösen kapott ajándéktárgy

▲ szellemi alkotást megalkotó személyt megillető díj

▲ közös vagyonná válik az a külön vagyonhoz tartozó tárgya, amely a mindennapi közös életvitelt szolgáló, valamint a szokásos mértékű berendezési és felszerelési tárgyak helyébe lép 15 év együttélés után



Nah ezek után, ha aláír, akkor hülye! S nekem ne mondjon bárki olyant, hogy mert nem tettem bele annyit ha gyesen voltam! BELETESZEM A TESTEM AZ ÉLETEM!

2011. febr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/156 anonim ***** válasza:
65%
Erre azért rácáfolnék. Kicsit más, de pl. párommal mi most készülünk lakást venni. Az öneröt én fogom fizetni, a törlesztö közösen megy majd. Szeretem, megbízom benne és ezekböl adódóan nem fordul meg a fejemben, hogy mindenféle papírt írjunk.
2011. febr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/156 anonim ***** válasza:
100%

De nálatok ő sem akar írni.

Nem állítom én, hogy a házasságnak nem eleme ez a sok szép, amit felsorolnak, de ha ez a sok szép mindig úgy lenne kizárólag, ahogyan a házasságkötéskor gondolják, akkor nem lenne ennyi durva vagyonmegosztási cirkusz.

2011. febr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/156 anonim ***** válasza:
83%

Ezen a kérdésen csak azok akadnak ki, akik nem rendelkeznek vagyonnal, és nem tudják, mit jelent azt félteni.

Mi mind a ketten azonos anyagi háttérrel rendelkeztünk, ami ne volt kevés.Igen, írtunk szerződést, és ott van a szekrény alján már 15 éve, de biztonságot ad mind a kettőnknek.Van közös számlánk, de van külön is, van közös családi autó, van egyéni is mind a kettőnknek, van közös cég, de vannak egyéni bevételeink is, így érezzük, hogy egyikünk sem akarja a másikat kihasználni.Nálunk működik.

2011. febr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/156 anonim ***** válasza:
75%

Van vagyonom, mint ahogy a férjemnek is.


Nem azon akadok ki, hogy kötni akarnak, szívük joga.


Hanem a minősíthetetlen majdhogynem üzleti szerződés lenéző, lekezelő mivoltán.


ahogy viselkedsz úgy módosítom

ahogy terhes leszel

úgy számítom a fizetésed

stb stb stb


ne haragudjatok, de ez felháborító!


Egy házasságnak ha van is szerződés nem ezen kéne alapulnia, hanem a másik tiszteletén. Itt viszont ennek nyoma sincs! Szó szerint egy gyűrűért akarja megvenni a csajt méghozzá enyhén szólva is megalázó módon!


Családjogos csaj

2011. febr. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/156 anonim ***** válasza:
32%

17:38


ha ennyi kapzsi ember van, minta a kérdező párja, akkor mégis az lenne a legjobb, ha azonos vagyoni helyzettel élők akadnának össze!

Így nincs lealázás, minden megy a normális kerékvágásban és mindenki nyugodt!


Kérdező! A pasid keressen egy gazdag lotyót akivel megkötik a szerződést

Te meg keress egy dolgos normál fiút, akiben meglehet bízni és nem jön szerződésekkel!

2011. febr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/156 anonim ***** válasza:
74%

És ha gazdag, akkor már lotyó is???

No comment.........

2011. febr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/156 anonim ***** válasza:
12%

nem hiszem, hogy úgy értették, utolsó. csak már elszabadultak az indulatok :)

nekem is a megalázó stílussal van alapból gondom... bár azt sem méltányolom, hogy nem egyenlő félként néz a kérdezőre a párja. szerintem is inkább hagyd, és keressetek jobban magatokhoz illő párt.

2011. febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/156 anonim ***** válasza:
27%

"És ha gazdag, akkor már lotyó is???

No comment......"


Nem-nem, bocs tényleg igazad van! Igazából minden nőnek gazdagnak kellene lennie, és akkor nem kellene gazdag pasi, csak válogatnánk a szexi pasik között, nem a pénz számítana hanem a nagy szerszám és a dolgosság:DDD!

2011. febr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!