Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötöttt veletek a férjetek...

Kötöttt veletek a férjetek házassági szerződést a leendő "közösen" megszerezendő vagyonra? Hogy pl milyen arányban részesülhettek benne válás esetén?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 15:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/156 anonim ***** válasza:
37%

Ezt nem értem.A közösen szerzett vagyon fele-fele.A házasság előtti vagyon minig azé,aki szerezte,az abból befolyó jövedelmet pedig ki lehet kötni a szerződésben,hogy szintén azé,akié pl. a cég,amiből származik.

Mást nem hiszem,hogy normális ember aláír.Amit együtt szereznek,azon miért is osztoznának 30-70 arányban.

2011. febr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/156 anonim ***** válasza:
60%
Nem, és nem is mentem volna hozzá, ha előre fel akarja osztani a "közös" vagyont. A törvény 50-50%-ot ír, neki miért járna több (vagy akár nekem)? Mert többet keres, míg én nevelem a közös gyereket?
2011. febr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/156 anonim ***** válasza:
89%
Nem. De egy lezárult házasság után már nem tartom hülyeségnek a dolgot. Az elsőnél illúzióromboló marhaságnak, sértő dolognak gondoltam ezt. Hiszen a házasságkötéskor, egy kapcsolat kezdetén az ember hogy gondolhat arra, hogy majd vége lesz? Viszont másodjára lehet hogy írnék ilyet!
2011. febr. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/156 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom akkor szoktak ilyet, ha az egyik fél fizetése jóval nagyobb, mint a másiké. A sima házassági szerződést én támogatom, de ezt már nem! Ez annyira anyagias. Ennyi erővel ha mindent analizálunk,hogy enyém-tiéd, akkor mitől lesz a házasság a házasság? Ami elvileg egy "közös" dolog! Meg abban is igaza van valakinek, hogy aki otthon neveli a gyereket, rendben tartja a háztartást, az semmi?
2011. febr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/156 A kérdező kommentje:
A leendő férjem ilyet akar aláíratni velem.Hogya majdnai közösen megszerzett vagyon pl csak egytized részben legyen az enyém, válás esetén vagy annyi amennyit dolgoztam x bérért.
2011. febr. 21. 15:57
 6/156 anonim ***** válasza:
71%
Ott és akkor lett volna vége a házasságunknak vagy a jegyességünknek. A közös kassza pont attól közös, hogy nem számít, hogy én félmillát adok bele havonta, ő meg 10 ezret vagy fordítva! És igy az sem számít, hogy ha veszünk egy házat, akkor ki mennyit adott bele. nem is tudnám megmondani, mert egy számlára megy mindkettőnk fizetése, és mindent együtt vásárolunk/fizetünk.
2011. febr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/156 A kérdező kommentje:
Házasságon belül neki se számit mennyit ad bele egyikőnk másikunk, csak válás pl esetén lofszt se kapok pl.
2011. febr. 21. 16:01
 8/156 anonim ***** válasza:
33%
Magánügyed, de az ilyen házasságot még csírájaban el kell taposni.
2011. febr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/156 anonim ***** válasza:
31%

Addig menekülj, míg lehet.

Nem tudok mást mondani.

Önző, anyagias ember, urad és parancsolód lesz (mert ő kilencszer többet ér, mint te), tisztelned, becsülnöd kell, de ezt soha nem kapod majd tőle vissza.

Nagyon szomorú helyzet, nagyon sajnálom, hogy ilyenbe kerültél. :(

2011. febr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/156 anonim ***** válasza:
80%

De ha amúgy sem te keresnéd a pénz 9/10-edét, akkor miért zavarna, ha váláskor nem kapsz belőle? Ez nem kapzsiság? Elvégre a házasság alatt részesülsz a pénzből, csak utána nem, ami jogos.

Ha keresek 10 milliót, te meg 80.000-et, akkor elég zabos lennék, ha válás után jogosnak tartanád elvenni 5 millió forintomat...

2011. febr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!