Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötöttt veletek a férjetek...

Kötöttt veletek a férjetek házassági szerződést a leendő "közösen" megszerezendő vagyonra? Hogy pl milyen arányban részesülhettek benne válás esetén?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 15:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/156 anonim ***** válasza:
89%
És ha ő akar válni, nem te, akkor többet kapnál? Kérdezd meg tőle.
2011. febr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/156 anonim ***** válasza:
59%

Nekem az ilyen egyoldalú szerződésekkel az a bajom,mint amilyet a kérdező mondd, hogy a leendő férj bebiztosít magának egy ingyenk...., már elnézést. Ha esetleg megunja, szépen elválik, visz szinte mindent, és röhög a markába.

Én biztos nem mennék bele ebbe az egy tizedes dologba, és mielőtt megkapom, nem azért mert a pénze kellene nekem.

2011. febr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/156 anonim ***** válasza:
85%

16,06 vagyok: ő egyébként 9-szer többet keres, mint te?

És amíg otthon leszel 1,2,3 gyerekkel, az neked majd 0 Ft-nak számít?

2011. febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/156 A kérdező kommentje:
Nem akarok gyereket.
2011. febr. 21. 16:13
 15/156 anonim ***** válasza:
79%

Egyformán (nagyon jól) keresünk.

Én szültem 3 gyereket, ezalatt a jövedelmem csaknem semmi volt, a magán és önkéntes pénztáramban a férjemhez képest összesen 6 millió forinttal kevesebb pénzem van, az állami nyugdijam kevesebb lesz, mert ezekben az években csaknem semmi pénzt nem kerestem a normál fizetésemhez képest. Ha még váláskor is kevesebbet adna, mert én kevesebbet kerestem, mert neveletem a 3 KÖZÖS gyerekünket, hát seggbe billenteném. Nem véletlenül VAGYONközösség a házasság.

Persze ajánlottam neki, maradjon ő itthon nevelni a gyerekeket, azt nem akarta...

Szóval a helyedben beleirnám a papirba, hogy ő marad otthon a gyerekekkel 6 hét után, aztán ha ő aláirja, ESETLEG elgondolkoznék a dolgon. Szoptatásr jár munkaidő-kedvezmény, majd odahozza a gyereket és megszoptatod mindig, ezen ne aggódjon.

Ja és ird bele azt is a papirba, hogy EGYENLŐEN veszitek ki a részeteket a ház körüli teendőkben is: főzés, mosás, mosogatás, takaritás, stb.

Ha aláirja, bizonyitja, hogy nem ingyen cseléd kell neki, ha nem irja alá, akkor ne akarj vele összeházasodni semmi pénzért!!!

2011. febr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/156 A kérdező kommentje:
és igy inkább karriert csinálok ..és akkor én is bebiztosítom magam.Igen, jóval többet kers nálam..jelenleg, ha megfeszulok se tudnám magam egy jobb állásba felküzdeni.
2011. febr. 21. 16:14
 17/156 A kérdező kommentje:
ha szülnék akkor arra az időr olyan fizetést számitana fel nekem, amennyit elotte kerestem..azt mondta.
2011. febr. 21. 16:15
 18/156 anonim ***** válasza:
77%
Közben irtál, akkor csak a takaritós részt ird bele. Bár én a gyerekeket is beleirnám, mert MOST nem akarsz gyereket, nem biztos, hogy 10 év múlva is igy gondolod...
2011. febr. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/156 anonim ***** válasza:
69%
16. 06. Ökörség amit írtál!!!! Szomorú, ha a házasságban ez így működik. Amit a házasságba vitt azt nem kell osztani,vagy esetleg amit menet közben örökölt.
2011. febr. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/156 anonim ***** válasza:
62%

16:06 na látod pontosan rájöttél, hogy mik a korábbi hozzászólásodnak a buktatói :)

és ide nem csak a gyes-gyed időszaka tartozik bele. Hanem az is, hogy a krédező 1-2-3 gyerekkel már nem fog olyan munkát kapni, ami jól meg van fizetve. nem fog tudni kizárólag a karrierjére összpontosítani és abban előrelépni. mindemellett teremt egy hátteret a kedves anyagias férjnek, aki a hátteret élvezve rá tud koncentrálni a karrierjére. háttér nélkül jóval nehezebb lenne neki. de ott lesz a kicsi feleség,a ki megcsinál mindent, tökéletesen ellátja a háztartást, tanul a gyerekekkel, viszi őket mindenhova, stb. és emiatt örülm ajd, hogy egyáltalán lesz munkája, nem fog még fizetésemelésért ugrálni, vagy napi 14 órát igénylő félmillás munkahelyért ácsingózni. Ha meg megunta a férj, akkor otthagyja neki a gyerekeket, és benne hagyja a nyomorban, ő meg visz mindent, amit a feleség által biztosított háttér és kényelem segítségével megszerzett! remek.

kérdező: menekülj!

2011. febr. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!