Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötöttt veletek a férjetek...

Kötöttt veletek a férjetek házassági szerződést a leendő "közösen" megszerezendő vagyonra? Hogy pl milyen arányban részesülhettek benne válás esetén?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 15:48
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/156 anonim ***** válasza:
12%

No én akkor már csak arra lennék kíváncsi, hogy ez a "csodálatos" "emberi nemnek dicső díszhímje" hogy ne mondjam "isten magasztossága és erősebb nemjének képviselője" ugyan mennyi idős?


Az biztos, ha a kérdező aláír bármit is azzal a saját rabszolgaságát foglalta garancialevélbe. :( Remélem pár év múlva nem fogjuk hallani a tv híradóba, hogy öngyilkos lesz.

2011. febr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/156 anonim ***** válasza:
69%
Leírom mit gondolok, kíváncsi vagyok mi talál be belöle: ö jól menö öltönyös üzletember, te munkát illetöen a ranglétra aljához közelítesz inkább. Ellenben dekoratív lány vagy. Min. 5évvel idösebb nálad. A barátai elött/céges vacsorán mindig érezteti, hogy ö a fönök a háznál. Szerintem ö csak azért akar feleségül venni,hogy ezt is kipipálhassa a sikeres kuldetések kozott, de az érzelmei nem olyan erosek,ezért szerkesztgeti olyan gondosan azt a házassági szerzödést. A helyedben nem várnám meg,míg majd ha esetleg szülsz neki egy gyereket,kipenderít egy szatyor ruhával,mert keres egy fiatalabb,feszesebb testü cicát magának. Mert ha majd ott leszel 35évesen,elváltan,ne adj' Isten gyerekkel,akkor már lehet késö lesz az igazit kutatni.
2011. febr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/156 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk is volt az embernek ilyen jellegű elképzelése, el is váltunk. Persze nem írtam alá semmit. A terv az volt, hogy a vállalkozása külön vagyona legyen. Ez esetben azonban minden abból származó jövedelme is külön vagyona lett volna. Más jövedelme pedig nem volt. Ez lett volna az évszázad szívása, szivatása. Ja, és ez a terv úgy született meg a házasságkötés után, hogy épp várandós voltam a közös gyermekünkkel.

Véleményem szerint a külön vagyon akkor külön vagyon, ha megvolt a házasságkötés előtt. Az ebből származó jövedelem is külön vagyon. Egy vállalkozás necces ebből a szempontból, mert ha fejlesztésre kerül az együttélés alatt, az már közös...

A lényeg, amit kimakognék, hogy nem hiszem, hogy házasodnék egy ilyen gondolkodású emberrel. Mellékesen visszanyalhat ám a fagyi is. Nálunk épp ez történt. Az ember gyakorlatilag csődbe ment, adósság, adósság hátán...

és ez nem a válásunk miatt, mert nemhogy nem közösködtünk, de még engem szeretett volna lehúzkodni.

Szóval csak óvatosan...

2011. febr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/156 anonim ***** válasza:
38%

Ezt egyikőtök sem olvasta???


A kérdező kommentje:

ha szülnék akkor arra az időr olyan fizetést számitana fel nekem, amennyit elotte kerestem..azt mondta.



A férj teljesen korrekt. Miért járna 50%, ha nem annyit tett bele? Én aláírnám, mert pofám sem lenne többet elvinni, mint amennyit beleraktam.

A kérdezőnek meg annyi a baja, hogy ha elválnak, oda jut ahonnan jött és onnan, amiért ő nem tett. Már most a leendő férjnek van igaza.

Nem sok igazságérzés van egyesekben azt látom..

2011. febr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/156 anonim ***** válasza:
27%

olyan fizetést számitana fel nekem


Na ez a megjegyzés azért durva! Már ne haragudj! Amiért a kölykét kihordom, felvállalva a testem megváltozását(amiért esetleg dob, mert már nem olyan hamvas stb), a nehéz szülést, a nevelést, az éjszakázást stb stb OLYAN FIZETÉST SZÁMÍT FEL!!!!


Alkalmazott??? Vagy FELESÉG????


Olvass már a sorok között te nagyeszű!

2011. febr. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/156 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó válaszoló. Ha egy üzletröl beszélnénk valóban korrekt lenne, de ez egy, házasság, ami elvileg szerelmen én bizalmon alapszik. Aki ilyen durva óvintézkedéseket tesz, ekkora részletességgel esik neki a dolognak, abban kizárt, hogy annyi, olyan mértékü szeretet legyen, hogy érdemes legyen házasodnia.
2011. febr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/156 anonim ***** válasza:
30%

Az előbb még az volt a bajotok, hogy a gyes ideje alatt a gyes kerülne a jövedelem helyére..

Nem ő számítja a fizetést, de valahogyan szerződésbe szokták foglalni, és így értette.

2011. febr. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/156 anonim ***** válasza:
79%
Hiába van akkora mértékű szeretet. Akik elváltak azokban is volt. Ismerek olyan párt, akik kötöttek és pont azért, mert azt mondták nem tudják mivé fognak válni az idő során, imádják egymást, mindössze belátták, hogy velük is előfordulhat, hogy az egyik fél megváltozik és akkor sem akarnak kiszúrni a másikkal.
2011. febr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/156 anonim ***** válasza:
63%

"A kérdező kommentje:

ha szülnék akkor arra az időr olyan fizetést számitana fel nekem, amennyit elotte kerestem..azt mondta."


Igen ám, de ez idő alatt a kérdezőnek nem emelkedik a fizetése, megáll a karrierjében!

Tehát ha a kérdező, elmegy gyereket szülni félbeszakad a karrierje...és ha lejár a gyed/gyes utána nem kap munkát évekig???? Vagy extrém sz*r munkát kap?

És ha megromlik a házasságuk (valószínű, h megfog)akkor a nőt kiteheti egy szál semmiben????

És mivel nincs a nőnek keresete, ezért a pasi magához veszi a gyereket????

És még a nőnek kell fizetni a milliomos kapzsi f*sznak a gyerektartást????


Hallod ez mekkora szégyen lenne!Utálatos kapzsi fé*reg!


Tudod mit, Kérdező! Mondd meg a faszinak, hogy húzza a f*szára a pénzét és házasodjon azzal!

2011. febr. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/156 anonim ***** válasza:
67%
De ez a tized olyan, mintha ö már most ki akarna szúrni a kérdezövel. Ha ennyire nem érzi egyenrangú partnernek, akkor keressen olyan nöt,aki komoly egzisztenciával rendelkezik.
2011. febr. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!