Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötöttt veletek a férjetek...

Kötöttt veletek a férjetek házassági szerződést a leendő "közösen" megszerezendő vagyonra? Hogy pl milyen arányban részesülhettek benne válás esetén?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 15:48
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/156 anonim ***** válasza:
28%
Fáj az igazság? Minden egyes leírt mondatod azt bizonyítja h neked kellett volna váláskor az, ami nem a tiéd. Ez milyen már, ember? Mi jogod van a más pénzéhez? Semmi. Majd azt a tied, amit megkeresel. Fujj, élősködő.
2011. febr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/156 anonim ***** válasza:
62%

Te jó ég, nem unjátok ti ketten, 68 és 71%-osak, ontani az észt???

Van családotok? Van gyereketek?

Akkor miről beszéltek?


Ja, a feleség hozza-vigye rugalmasan a gyereket... Aha... nálunk a gyerkem az első az oviban (tudod, milyen szar érzés???), pedig 3/4 7-kor megy. 4 után már senki nincs az oviban rajta kivül. Te voltál valaha gyerek? Meddig csinálnád ezt a gyerekeddel, hogy karriert épits? Egy percig se egy normális ember...

Takaritás: 160 nm, egy hétvége el is megy vele, ha apa addig a 3 gyerekkel foglalkozik, én meg CSAK takaritok. Végülis szép hétvégei kilátások. Persze MINDEN hétvégén ez a program, ugye? 3 kicsi gyerek mellett egyszerre ketten nem tudunk takaritani, valakinek rájuk kell vigyázni...


Karrier: kialakitottam a karrieremet a gyerekek előtt.

Otthon maradtam utána, csak épp nem 1-1,5 évet, hanem összesen 5-6 évet a 3 gyerekkel. Számitanak rám a munkaerő-piacon, sőt a cégemnél is, jó bérrel, stb.

A karrier a 68 %-os szerint "fokozatos feljebb kapaszkodást, előmenetelt, önképzést, fejlődést, kapcsolatépítést" jelent.

Na ja, ebből ess ki 5-6 évre és meglátod, miről beszélsz... Mondom, nincs gyereked, csak marha okosnak hiszed magad...

A férjem ugyanott tartott a gyerekek előtt, mint én, magasan a ranglétrán. Azóta eltelt az az 5-6 év és ő bizony tovább lépdelt, én meg nem. Szerinted mikor dönteni kell, hogy ki vállalja el a legközelebbi felajánlott vezetői poziciót, akkor kinek a javára döntünk? Hát persze, hogy a férj javára, hiszen ő már feljebb jár, ott egy lépés felfelé sokkal többet hoz a kasszába. És akkor ki marad otthon, ha a 3 kicsi közül mindegyik/egyik/sorban beteg lesz??? Aki kevesebbet keres, ugye? Na, és akkor ki nem fog innentől SOHA feljebb menni, mivel nem lehet rá számitani 3 kicsi gyerek mellett, mint teljes értékű munkaerő??? Na ki???

Óóó, ja, egyenlőség, bla-bla-bla.

Ez egy szép maszlag, aztán nem több...


Szóval egy ilyen férj mellett, aki igy gondolkozik, hosszútávon SEMMI jóra nem számithatsz, hagyd el bátran és találd meg a szerelmedet, aki szivből TÉGED szeret, a pénzénél, poziciójánál is jobban.

Én megtaláltam, soha nem volt anyagi vita köztünk.

2011. febr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/156 anonim ***** válasza:
73%
Ja és a férjem egyszer mondott volna nekem ilyet, hogy mi közöm az ő pézéhez, az az enyém, amit megkeresek. Attól a perctől nem lenne a férjem! Ez 1000%!
2011. febr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/156 A kérdező kommentje:
Az fáj,hogy ilyen,hogy család már egyáltalán nem létezik egyesek szemében.
2011. febr. 22. 14:09
 95/156 anonim ***** válasza:
21%

68/10:33, hagyd ezeket a fenébe. csak a női gyűjtögető ösztöneiket élik ki. :D

persze ha a férfi nem segít a háztartásban v nem neveli a kölköt, rögtön megy a balhézás, minden nő egyforma. a pénz kellene, de a házimunkában is segítsünk.

nőben akkor kell megbízni, ha ló legel a sírján.

2011. febr. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/156 anonim ***** válasza:
70%

14:06 Mindent elmondott, ne hagyd megingatni magad! A család az, amiről ő ír! És úgy tűnik, nem is tegnap házasodott.

Mi fiatalon házasodtunk, én is voltam otthon két gyerekkel hat évet, de a férjem (a hátam mögött is) azt mondja mindenre, hogy a miénk, soha nem volt enyém-tied. És tisztel és szeret azért, amit a családunkért tettem és teszek. Igaz, ez még csak 23 éve van így, én sem tudhatom mit jelent a család.

2011. febr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/156 anonim ***** válasza:
64%

Hogy van-e családom???


"Ezen a kérdésen csak azok akadnak ki, akik nem rendelkeznek vagyonnal, és nem tudják, mit jelent azt félteni.

Mi mind a ketten azonos anyagi háttérrel rendelkeztünk, ami ne volt kevés.Igen, írtunk szerződést, és ott van a szekrény alján már 15 éve, de biztonságot ad mind a kettőnknek.Van közös számlánk, de van külön is, van közös családi autó, van egyéni is mind a kettőnknek, van közös cég, de vannak egyéni bevételeink is, így érezzük, hogy egyikünk sem akarja a másikat kihasználni.Nálunk működik."


Ezt én írtam.És igen, a fiunk már 18 éves!Mi a problémád???

2011. febr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/156 anonim ***** válasza:
12%
Egy férfi nem azért neveli a gyerekét, mert az asszony kiadja parancsba, hanem mert szereti. :)
2011. febr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/156 anonim ***** válasza:
35%
És egy nő nem azért megy a férjéhez, hogy a pénzét megkaparintsa. Ha tehát nem kell a pénze, akkor a szerződés sem probléma.
2011. febr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/156 anonim ***** válasza:
29%

71%-os! És asszonypajtás megsimizi a buksidat, mikor hallja ezt a sűrűn hangoztatott véleményedet? (Nőben akkor...) XD

Árad a szeretet...

2011. febr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!