Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötöttt veletek a férjetek...

Kötöttt veletek a férjetek házassági szerződést a leendő "közösen" megszerezendő vagyonra? Hogy pl milyen arányban részesülhettek benne válás esetén?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 15:48
 131/156 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam,hogy 3 évig oke is lenne ez a szerződés kb, de utána már nem igazán, hiszen akkor már éppen elég ideje leszunk együtt, az évek gyorsan telnek, múlnak, és éppenséggel a nők sem szülhetnek életük végéig.
2011. febr. 23. 11:50
 132/156 anonim ***** válasza:
76%
A gyereket nem a fizetés függvényében helyezik el. Magyarország iszonyúan nőpárti, szinte esély sincs, hogy az apa kapja meg a gyereket.
2011. febr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/156 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező!

Szerintem szakíts vele, mondd meg neki, hogy te nem akarsz házasodni. Legyél nyitott új kapcsolatokra, még aránylag fiatal vagy h találj egy normális férfit, aki hasonló, mint te.

2011. febr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/156 anonim ***** válasza:
12%
Minek a szerződés 3évig?Nem bíztok egymásban,azért akarjátok a szerződést,de ha nincs bizalom köztettek akkor ti nem illetek össze,ha az én párom ilyesféle szerződést akarna velem aláirtani akkor ott helyben vetnék véget a kapcsolatnak,mert tudod ha bizalom nincs akkor szerelem sincs és akkor teljesen felesleges ilyenre pazarolnod az időd mert míg vele vagy és ezen rágodsz,hogy hogyan legyen addig elszalaszthatsz egy olyan férfit aki igazán tudna értékelni ( 5ft-tal a zsebedben és 100000rel a zsebedben is ugyanugy kéne szeretnie a mostani "lökött" párodnak)! Gondold meg,a boldogságodról van szó.
2011. febr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/156 A kérdező kommentje:
de az öccse válni fog, 8 év után..és fél attol, hogy akkor "lenyúlom" a fele pénzét,ha mi is elválnánk.
2011. febr. 24. 16:12
 136/156 anonim ***** válasza:
29%
Nem, sőt még házasság előtt mindkét cégbe teljes jogú tulajdonosként (50-50%) bejegyeztetett, aláírási joggal, mindennel. Pedig nem vártam volna, sőt mondtam neki, hogy oké, de akkor írjunk szerződést. De nemet mondott rá. Azóta van két gyermekünk, és nagyon szépen élünk, remélem ez így marad mindig. :)
2011. febr. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/156 anonim ***** válasza:
37%

"fél attol, hogy akkor "lenyúlom" a fele pénzét,ha mi is elválnánk.

"


Igazad van, ez a pasi egy szemét!

Nem elég hogy elvesz téged, biztosítja a házasság alatt a jó életet, még van képe azt mondasni hogyha már nem szeretitek egymást akkor már nem tart el.


Hagyd ott!

Kérdező, most meggyőztél arról hogy egy nőt se vegyek el szerződés nélkül, süt belőled a kapzsiság

2011. febr. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/156 anonim ***** válasza:
25%
Nem olvastam végig ezt a rengeteg választ, csak egy részét. Most általános példát hozok fel. Van egy férj, aki jól keres, eltarthat egy egész családot. Van egy nő, akinek nincs túl jó végzettsége, mondjuk max 100.000-ret keresne. Szeretnének egy-két gyereket. A nő nem dolgozik, neveli otthon a gyerkőcöket, összetartja a családot. Mikor a gyerekek kicsit már nagyobbak, akkor lenne annyi szabadideje, hogy elmenjen újra dolgozni. Vagy dolgozik, vagy háztartásbeli feleség marad. Függ attól, hogy találna-e munkát a gyerekek miatt, és hogy az a munka megfelelő lenne-e. Megy így egy ideig, a gyerekek nagyobbacskák, a házaspár 40-45 éves. Mi van, ha a férfinál kicsit átkattannak a dolgok, és már elkezd követelőzni, mert tudja, hogy megteheti, mert a nőnek nincs hova mennie? Persze az ember erre nem gondol, de egy olyan pasinál, aki ilyen szerződést dugdos a nő orra alá, mint a kérdező esetében, ott igencsak lehet erre következtetni. Aztán a nő eldöntheti, hogy tűri az esetleges megaláztatásokat, vagy elmegy a sehová. Hová menne? Vissza a szüleihez? Ha nem megy hozzá, pedig lehet, hogy máshogy alakul az élete, és félre is tud tenni valamennyi pénzt, talál egy jobban fizető állást, és esetleg egy más férjet, akivel boldogok. Itt nem a pénzéhességről van szó. És azért a háztartásbeli, gyereket nevelő nőknek is van dolguk, szóval nem csak lógatják a lábukat (persze ilyen is akad, de tegyük fel, hogy itt nem az a helyzet)...
2011. febr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/156 anonim ***** válasza:
25%
Azt tudom tanácsolni, hogy ha belemész ebbe a házasságba, akkor a szabadidődben képezd magad, hogy ne légy elveszve, és megállj a lábadon, ha esetleg válnátok. Sok sikert! :-)
2011. febr. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/156 A kérdező kommentje:
Kicsit még eménykedek abban h jobbra fordul a dolog, ha nem, akkor apám is azon lesz, h megakadályozza ezt a házasságot.Mert tisztességtelen.
2011. febr. 28. 08:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!