Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötöttt veletek a férjetek...

Kötöttt veletek a férjetek házassági szerződést a leendő "közösen" megszerezendő vagyonra? Hogy pl milyen arányban részesülhettek benne válás esetén?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 15:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/156 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, hány éves vagy?

a gyerek téma ugyanis nőknél erősen korfüggő. és azt tudod, hogy ő akar-e gyereket? mert úgy nem nagyon fog működni a dolog, ha ő akar te meg nem...

2011. febr. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/156 A kérdező kommentje:

Otthon maradna a gyerekkel ezt mondta és azt is h kiveszi a felerészt a házimunkábol.Nem egy lusta alak végülis.

De ennyi erővel sztem nem kéne összeházasodnunk.Bőven megtszi az együttélés is, mint ami eddig is volt.

2011. febr. 21. 16:21
 23/156 anonim ***** válasza:
80%

Én nem mennék bele... és elgondolkodnék, ha egy ilyennel álna elő.


Nálunk a párom nagyon jól keres, de szerintem soha nem jutna eszébe, ha válásra kerülne a sor, hogy a bevétel alapján ossza meg a vagyont.

Bizony ahhoz, hogy ide jussunk én is kellettem. Ahhoz, hogy ő most jól kereső állást kapjon én nekem is oda kellett tennem magam. Volt idő, amikor én kerestem jobban, mert ő tanult, készült arra, hogy elérhesse azt, amit elért. Ha én akkor nem vagyok éhen hal.


Lehet, hogy nálatok mondjuk nem ez a felállás, de akkor is!


Nekem van egy olyan érzésem, hogy azért nem szeretnél gyereket, mert a párod mellett úgy érzed szükséged van arra, hogy te is bizonyíts. Anyagilag. És tudod, hogy ezt gyerekkel kicsi eséllyel tudnád megvalósítani. Hallod! Ez a pali ha kiöregedtél mellőle szépen el fog dobni, pláne, ha rájön, hogy a kis vagyonkájának örökös kell, amit te nem bitzosítottál neki. Pikk pakk megfog tőled válni és nem fog belőle lelkiismeretfurdalást csinálni.

Ebből csak sz.rul jöhetsz ki.

Ne menj bele.

2011. febr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/156 A kérdező kommentje:

27 múltam pár honappal és nem mondja azt sem h nem akar azt sem h akar gyereket, de azt mondta,h a nem akarok én akkor is velem marad.Csak sajnos a szo elszáll..

meg amugy sem vagyok egy nagyteherbirásu valaki, hogy 2-3 gyereket vállaljak, pláne 3at..tudom hol vannak a határaim.

2011. febr. 21. 16:26
 25/156 anonim ***** válasza:
25%
Akkor ezek szerint a nőknek nincsen bajuk azzal, ha háztartásbeliként gondolnak rájuk. De akkor miért panaszkodtok állandóan, ha a férjetek nem végez házimunkát, és nem vigyáz a gyerekre, miközben itt pedig azt hozzátok fel a 50-50 fő érveként, hogy a nő otthonos környezetet teremt, főz, takarít, gyereket nevel a férfi pénzéért cserébe. Na akkor hogy is van ez? Ha x a kérdés, x a válasz, ha y, akkor y?
2011. febr. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/156 anonim ***** válasza:
22%

Ez a párod részéről szarozás, már bocs.

Boríts le.

2011. febr. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/156 A kérdező kommentje:
mindig rettegjek atttól, ha elválunk akkor visszakeruolok egy sz ar szintre?
2011. febr. 21. 16:29
 28/156 anonim ***** válasza:
67%

"mindig rettegjek atttól, ha elválunk akkor visszakeruolok egy sz ar szintre?"

Cseppet sem anyagias hozzáállás.

2011. febr. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/156 anonim ***** válasza:
75%
Az a baj, hogy úgyis aláírod, és úgyis hozzámész. Pedig ott kellene hagynod a francba. Most készíted elő a későbbi boldogtalanságodat.
2011. febr. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/156 anonim ***** válasza:
75%

*Otthon maradna a gyerekkel ezt mondta és azt is h kiveszi a felerészt a házimunkábol.


És ha otthon marad a gyerekkel, és te keresel, és váláskor ő viszi a 9/10-et? Na szééép.

Nem véletlenül szabályozza a jog az 50-50%-ot. Van, aki keres, van, aki ehhez biztosítja a szükséges hátteret.

És... ha te nem akarsz gyereket, ő meg elválik tőled azért, mert ő meg akar?


A legjobb, amit tehetsz, hogy nem mész hozzá. Ha annyira odavagy érte ezek után is, legyetek élettársak. De őszintén szólva 27 évesen inkább keresned kéne egy olyan pasit, aki ennél sokkal többre tart.

2011. febr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!