Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha a szüleim...

Mit lehet tenni ha a szüleim a testvéremnek ajándékozták a szülői ház felét?

Figyelt kérdés

Adott egy családi ház (szüleim háza) Pest megyében kb. 600 nm-es telekkel. Tesvérem a feleségével és a 3 gyerekükkel régóta ott él (kb. 10 éve), teljesen ingyen (se lakbért se rezsi).


2019-ben apám megtakarításából egy új emelet lett ráépítve az ingatlanra és a tető is új lett.

Testvéremék kaptak az alkalmon és kifestettek, berendezték stb, majd felköltöztek. Tavaly tavasszal az történt, hogy anyám (a tudom nélkül) testvéremnek ajándékozta az Ö 50%-nyi tulajdonrészét.

Testvérem pedig a feleségének további 25%-ot ajándékozott. Ezekre utólag jöttem rá a földhivatali nyilvántartás alapján.

Tehát a jelenlegi helyzet: apám: 50%, testvérem: 25%, testvérem felesége: 25%, anyám pedig az 50%-on haszonélvezeti joggal rendelkezik.


2019-ben ugyan hivatalosan (e-napló) elkezdték a tetőtér bővítést de végül testvéremék saját kezüleg fejezték be és felköltöztek.

A mai napig nincsen ez a tetőtér bővítés ténye hivatalosan bejegyezve. A papírok alapján ~ 80 nm-es az ingatlan és a közművek sincsenek különválasztva.


Megértem, hogy segíteni kell az esetlenebb testvért de egy ilyen mértékű (~ 60-70 M ft az ingatlan értéke) ajándékot túlzásnak érzek. Igaz, hogy én évek óta a magam lábán állok és saját házban lakom de van mellé egy 50 M ft lakáshitelem is.


A következőket szeretném kérdezni:

1. A jelenlegi helyzetben milyen lehetőségeim vannak, tudok-e egyáltalán bármit is tenni vagy kb. kisemmiztek?

2. A fenti dolgok hogyan, merre befolyásolják a majdani öröklést? Ki-és mit fog majd örökölni?

3. Mit lehet csinálni a fel nem tüntettett tetőtérrel? Pl. egy hagyatéki eljáráson nem mindegy hogy egy 80 nm-es vagy egy 150 nm-es házról van szó.



jún. 23. 15:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/82 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha szüleid szerint ez így rendben van, akkor nem tudsz mit tenni, Az ő vagyonuk, azt csinálnak vele életükben, amti csak akarnak. Ha az összeset a tervéredéknek juttatják, azt is megtehetik, megvan rá a mód.

Borzasztóan bántó helyzet, de azon kívül, hogy sopánkodunk rajta, meg esküdözöl, hogy te nem tudnál így különbséget tenni, ők megtették. Ezen nem változtat az sem, ha 10-ből 10 ember szerint nem helyes. Jogosnak viszont jogos...

Vigasztaljon a tudat, hogy ezek szerint neked nem lesz rájuk gondod öreg korukban, mert ott lesz az egész poloska faj, hogy segítsen nekik. És mivel már jó előre bebiztosították magukat, így öregek otthonában sem kell gondolkodni, mert ugye az nem lesz opció, mert nem lesz miből.

Távolodj el tőlük érzelmileg, és fókuszálj a saját dolgaidra.

jún. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/82 anonim ***** válasza:
100%

Eszem megáll milyen válaszok vannak itt. Itt a hozzáállás, gesztus a lényeg, hogy egyik gyereknek a másik kárára segítenek.

Én megértem. Nálunk kicsit más story van, de hasonló. Apám ùjranősült és addig ràgta apàm fülèt,mèg rà nem íratta a ház felét. Hol-ott mielőtt megismerkedtek, rengeteget segítettem mint pénzzel, mint fizikailag felújítani azt a házat. A nőnek van 3 felnőtt gyereke. Egyik akkora lehűtő, tele van behajtási eljárással, azonnal rá fogják terhelni a házra ha esetleg a nő egyszer meghal. Már felnőttek voltak mikor apàm összejött a nővel, alig ismerem őket, de majd egyezkedhetek meg fizethetek ki hàrom idegent ha oda kerül a sor a hàzbòl, ami mèg apai nagyszüleimé volt és ràkoltottem 10 milliót anno, hogy ne dőljön rà a faterra. Igenis az embernek fàj az ilyesmi és nem a pénz miatt elsősorban.

jún. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!