Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha a szüleim...

Mit lehet tenni ha a szüleim a testvéremnek ajándékozták a szülői ház felét?

Figyelt kérdés

Adott egy családi ház (szüleim háza) Pest megyében kb. 600 nm-es telekkel. Tesvérem a feleségével és a 3 gyerekükkel régóta ott él (kb. 10 éve), teljesen ingyen (se lakbért se rezsi).


2019-ben apám megtakarításából egy új emelet lett ráépítve az ingatlanra és a tető is új lett.

Testvéremék kaptak az alkalmon és kifestettek, berendezték stb, majd felköltöztek. Tavaly tavasszal az történt, hogy anyám (a tudom nélkül) testvéremnek ajándékozta az Ö 50%-nyi tulajdonrészét.

Testvérem pedig a feleségének további 25%-ot ajándékozott. Ezekre utólag jöttem rá a földhivatali nyilvántartás alapján.

Tehát a jelenlegi helyzet: apám: 50%, testvérem: 25%, testvérem felesége: 25%, anyám pedig az 50%-on haszonélvezeti joggal rendelkezik.


2019-ben ugyan hivatalosan (e-napló) elkezdték a tetőtér bővítést de végül testvéremék saját kezüleg fejezték be és felköltöztek.

A mai napig nincsen ez a tetőtér bővítés ténye hivatalosan bejegyezve. A papírok alapján ~ 80 nm-es az ingatlan és a közművek sincsenek különválasztva.


Megértem, hogy segíteni kell az esetlenebb testvért de egy ilyen mértékű (~ 60-70 M ft az ingatlan értéke) ajándékot túlzásnak érzek. Igaz, hogy én évek óta a magam lábán állok és saját házban lakom de van mellé egy 50 M ft lakáshitelem is.


A következőket szeretném kérdezni:

1. A jelenlegi helyzetben milyen lehetőségeim vannak, tudok-e egyáltalán bármit is tenni vagy kb. kisemmiztek?

2. A fenti dolgok hogyan, merre befolyásolják a majdani öröklést? Ki-és mit fog majd örökölni?

3. Mit lehet csinálni a fel nem tüntettett tetőtérrel? Pl. egy hagyatéki eljáráson nem mindegy hogy egy 80 nm-es vagy egy 150 nm-es házról van szó.



jún. 23. 15:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
71%

29


Milyen öröklött szazalekabol? A jelenlegi tulajdoni viszonyok alapján a kérdező az apja után az ő 50%-ának a felét fogja örökölni, ahogy a testvere a másik felét. Az anya után nem lesz örökség. A vilagon semmit nem kell itt senkinek kifieztnie. Az ingatlan 1/4 -3/4 részben a testvér tulajdona lesz. A kérdező eladatja neki azt az 1/4 részt, amit ő örököl majd

jún. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim ***** válasza:
75%

Jó nagy ge*ik gyűltek össze itt.


Mi az, hogy mi köze van a kérdezőnek a szülei vagyonához, amit ők fogtak és nagyrészt ráírattak a nagyobbik gyerekükre? Talán az bas*ki, hogy a szülők halála esetén minden földi vagyonukat a gyerekeik öröklik. Azzal nincs gond, ha tegyük fel elherdálják. De mondjuk van 2-3 gyereked és még éltedben ráíratsz mindent az egyikre hogy a többi semmit ne kapjon halálotok esetén?

Itt tényleg csak ilyen elmeroggyant családok vannak? Ti tényleg ennyire lexarjátok a szüleiteket, gyereketeket, testvéreiteket? A pofámról lesülne a bőr, ha az általám keményen megküzdött pénzt, ingatlanokat csak úgy ráíratnám teljes kussban az egyik gyerekem nevére, a többivel meg majd lesz valami.


Tudod mi ez? Az, hogy a kérdezőt rühellik a szülei!

jún. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 A kérdező kommentje:

#27

Igen elég sokféle választ kaptam és sajnos írásosan nem tudtam úgy kifejezni magam ahog ténylegesen akartam.. nem a pénz/örökség a lényeg hanem, hogy

- én 25 éves korom óta saját lábamon állok..

- a hátam mögött, a tudtom nélkül történt az egész.. ez fáj a legjobban.. a saját anyámtól

- néhány éve már azt éreztem, hogy a testvéremnek "mindent" én pedig le vagyok tojva.. szó szerint semmibe vesznek

- mindíg csak a testvérem seggét nyalták..és Ők meg szorgosan szülték a gyerekeket.. ezáltal egy olyan közeget teremtve, hogy "úgy sem" fognak a szüleim tőlük lakbért se semmit kérni, hiszen ott a sok "éhes száj" :)

- és tényleg csak utolsó a sorban az a nyomorult örökség.. az sokkal jobban fáj, hogy anyám + öcsém sztem fel sem fogták, hogy 3 családot tettek ezzel tönkre..

jún. 23. 16:36
 34/82 anonim ***** válasza:
27%

"Tudod mi ez? Az, hogy a kérdezőt rühellik a szülei!"


Mert ki szeretne ilyen áskálódó hulladék embert?


"fel sem fogták, hogy 3 családot tettek ezzel tönkre.."


Egyet sem tettek tönkre.

jún. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
89%
Figyelj, majd a szüleidet gondozza a testvéred, meg van oldva a dolog.
jún. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
28%

Fuj de gusztustalan vagy.

Tudtod nelkul ? Miert ki vagy te, hogy tajeloztatniuk kellarro, hogy a sajat hazukkal kit tesznek ?

Te miert nem ott elsz ?kidobtak tán ?

Orokseg: Ez a legundoritobb. Az ilyen orokseg lesok megerdemelnek, hogy a szulok elherdaljak mindenuket még az eletukben.

Az meg csak hab a tortan, hogy te ezenugy megsertodtel, hogy azota nem is beszelaz veluk.

Remelem apad a sajat 50% ot is a tesodra iratja, hogy az ilyen hálatlan irigy gyerekenek ne jusson semmi.


Kisemmiztek...pfuu.. mibol is ?hisz a szuleid meg elnek.

jún. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
27%

Azert nem beszelsz most amig elnek a szuleiddel mert majd haluk uta fél ház helyett csak negyedet orokolsz...

Eleg gusztustalan vagy

jún. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
57%

" Ha övé lesz az apja 50%a, akkor az ingatlan 50%ának az árát kérheti pénzben a testvérétől. "


Semmit nem kérhet. Milyen alapon?

jún. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 A kérdező kommentje:

#37

Ahogy fentebb írtam már az "örökség" csak az utolsó a sorban, ez inkább emberi, lelki kérdés.

De szerintem a többség egyet ért, hogy ha van pl. 2 gyerekem akkor biztos, hogy egyikkel sem kivételeztek úgy hogy az egyik kap egy ~ 40M ft értékű házrészt a másik meg le van szarva mert fel tudott venni 50 M ft hitelt.

jún. 23. 16:58
 40/82 anonim ***** válasza:
97%

Nos, ehhez képest a kérdésed csak az öröklésre vonatkozott, nem arra, hogy miért tették ezt a szüleid és neked ez hogy esett.


A hagyatéki eljárás részét a fél ház fogja képezni, mivel a másik fele nem a szüleidé.

Már ha meglesz még az ingatlan, mert sok minden történhet addig.

jún. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!