Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lesz sok nő igénytelen...

Miért lesz sok nő igénytelen házasságban, gyerekvállalás után? Van itt olyan, akivel megtörtént?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, aki 2 éve él házasságban, gyerek is született. Pár napja találkoztam vele és nem hittem a szememnek. Az egykor szép, igényes barátnőm hízott vagy 30 kg-t, smink nélkül volt, a szeme ráncos, a ruhái...A lényeg, hogy nagyon elhagyta magát. Nem ő az egyetlen, akit így látok. Én elhiszem, hogy sok gond van egy gyerekkel és fárasztó, de szerintem simán rámehet erre egy házasság és őszintén szólva nem csodálom, ha egy férfi elhagyja így a feleségét, mert már nem az a nő, akit megismert.
2010. okt. 5. 10:03
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/182 anonim ***** válasza:
43%
Kedves Kérdező sok anyukát most nagyon 'megérintettél'. Be lehet osztani az időt, csak akarni kell. Tv nézés helyett egy kis lépcsőzés, felülés otthon. Csokik helyett egy kis gyümölcs és még sorolhatnám. Én magamnak csinálom a hajam, a szemöldököm. Tanulok is. Letagadhatok sok sok évet. Ja, s nincs szülői segítség. Lehet, hogy én vagyok a nagy kivétel. Ennek mi az ára? Kibeszélnek, mert irigyek. Ez van, sajnos.
2010. okt. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/182 anonim ***** válasza:
72%
Én anyuka vagyok és ápolt.Adok a külsőmre az alakomra stb... ezt a párom is értékeli-.nekem ez alap dolog.Ettől még ugyan úgy tudok főzni mosni takarítani és foglalkozni mindenkivel.
2010. okt. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/182 anonim ***** válasza:
44%

Sok nő úgy adja elő a dolgokat, hogy mert szült egy gyereket már semmire nincs idő. Előadják, hogy kisgyerek mellett mennyire nehéz minden.

Minden gyerek túléli, ha nem foglalkoznak vele a nap 24 órájában. Mindenkinek arra van ideje amire akar időt szakítani.

Az ilyen "sírós" nők mit fognak csinálni, ha a gyerek óviba jár már és ők elkezdenek dolgozni? Hogy fogják beiktatni a napirendbe még a munkát is? Hogy utána a gyerekért kell rohanni, vásárolni és emellett ellátni a háztartást is (mert ugye a 3 éves gyerek se olyan nagy még). Vagy később, hogy fognak leülni az iskolás gyerekkel tanulni?

Miért gondolják, hogy csak a kicsi gyerekkel van gond (akik elméletileg még legalább délután alszanak, akkor van szabadidő).

Sose voltam túl "piperkőc": egy évben egyszer járok fodrászhoz, nem sminkelek (csak nagyon ritkán), nem festem a körmömet, nem járok kozmetikushoz stb, de sose voltam igénytelen (pedig nekem is volt kicsi a gyerekem). Nem kell sok idő és pénz ahhoz, hogy valaki ápolt legyen. Arra mindig figyeltem, hogy rendben legyen a hajam, tiszta legyek, normálisan öltözzem fel, ne a kinyúlt polókat agassam magamra, vasalva legyen a ruhám stb. Szerintem ez midenkinek bele kell, hogy férjen az életébe.

2010. okt. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/182 anonim ***** válasza:
22%
Az az igazság ami miatt mindenki megsértődik... mint láthatjuk..
2010. okt. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/182 anonim ***** válasza:
59%
Nem olvastam végig a válaszokat, más kérdésben már válaszoltam.Engem 16 év alatt soha sem látott a férjem pecsétes, topis göncökben, ápolatlanul, zsíros hajjal stb.Eljárok edzeni, szaunázni, egyszóval adok magamra, mindig is adtam.Talán ezért van az, hogy a mai napig sem lankad a férjem érdeklődése irántam, bárhol, bármikor megkíván, soha sem csalt meg, nem kereste máshol azt, amit itthon is megkapott/megkap.Nem, velem nem történt meg amit kérdeztél.
2010. okt. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/182 anonim ***** válasza:
71%

Én nem vagyok ilyen. A baba születése után szerencsére sikerült vissza nyerni az alakom, ugyanúgy figyelek az öltözködésemre, meg arra, hogy nem kinyúlt cuccokban menjek az utcára. Anya vagyok, de nő is, és igénylem, hogy nőként tekintsenek rám. Sajnos sok anyuka ezt nem így látja, és még megjegyzést is tesznek ,ha nem lepukkanva mész a gyerkőccel a játszótérre.

Hogy ez miért van nem tudom, de tény, hogy sűrűn előfordul.

2010. okt. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/182 anonim ***** válasza:
72%

Nem kellene általánosítani,ez igen nagy hiba!Nem kel azt gondolni,h minden nő elhanyagolja magát,csak mert te a barátnődnél ezt láttad!A gyerekvállalásból nem következik törvényszerűen h vki igénytelen lesz!És ez fordítva is igaz!Lehet vki igénytelen gyerek nélkül is!


Amúgy meg,valóban igaz,h ne nyilatkozz addig,amíg te nem szültél gyereket!Valakinek súlyos hormonkezeléseken kell átesnie,ahhoz h terhes legyen,és ettől hízik vagy 30 kilót!Nem kívánom h veled is ez történjen,de megeshet még..És nem attól hízik,mert sokat eszik,hanem mert ránéz egy pohár vízre,és rajtamarad!És ha megszületik a baba és éjjel 5-6 szor felébred,te pedig ringatod egy órán át,akkor ezután nem tudom lenne e kedved elmenni futkosni,meg edzeni,mikor örülsz h élsz,és éppen el tudod látni a babát!

2010. okt. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/182 anonim ***** válasza:
93%
Túlsúlyos nő is lehet dekoratív, igényes, kívánatos!
2010. okt. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/182 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Ha figyelmesen olvastál volna, nem azt írtam, hogy minden nő igénytelen lesz. Nyilván nem. A kérdés úgy hangzott, miért lesz sok! nő igénytelen. Azt is írtam, hogy érthető, hogy fárasztó egy gyerek és sok energiát elvesz, senki nem várja el, hogy azonnal legyen toppon az anyuka. De igenis lehet magunkra időt szánni(amit több válaszoló is alátámasztott) és nemcsak az elhízásról van szó, hanem arról, hogy kinyúlt ruhában jár az anyuka, zsíros a haja stb.

2010. okt. 5. 13:35
 50/182 anonim ***** válasza:
63%
Ne ítélj,hogy ne ítéltess!
2010. okt. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!