Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lesz sok nő igénytelen...

Miért lesz sok nő igénytelen házasságban, gyerekvállalás után? Van itt olyan, akivel megtörtént?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, aki 2 éve él házasságban, gyerek is született. Pár napja találkoztam vele és nem hittem a szememnek. Az egykor szép, igényes barátnőm hízott vagy 30 kg-t, smink nélkül volt, a szeme ráncos, a ruhái...A lényeg, hogy nagyon elhagyta magát. Nem ő az egyetlen, akit így látok. Én elhiszem, hogy sok gond van egy gyerekkel és fárasztó, de szerintem simán rámehet erre egy házasság és őszintén szólva nem csodálom, ha egy férfi elhagyja így a feleségét, mert már nem az a nő, akit megismert.
2010. okt. 5. 10:03
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/182 anonim ***** válasza:
98%
én még csak várom a babánkat, de nekem is nagyon el kezdett hullani, ezt tanúsíthatom.
2010. okt. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/182 anonim ***** válasza:
86%

Kedves Kérdező! Majd akkor legyél ilyen bölcs, ha szülsz 1 vagy 2 gyereket. Kíváncsi lennék, hogy majd anyuka ként is így látod-e a dolgokat?

Miből gondolod, hogy téged nem tart topisnak a környezeted? Ami neked igényes, nem biztos, hogy másnak is az!

2010. okt. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/182 anonim ***** válasza:
68%
Az ilyen nő korábban sem magára volt igényes, hanem mivel a papás-mamáshoz szüksége volt pasira is, kénytelen volt erőt venni magán, és foglalkozni a külsejével. Akinek valóban fontos a jó kinézete, az három gyerek mellett is szakít időt arra, hogy formában legyen.
2010. okt. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/182 anonim válasza:
86%

Csak halkan jegyezném meg,hogy én abszolút nem vagyok elájulva a sok pocakos apukától :D

Nekem is van egy kislányom,lassan 2 éves. Nem híztam el a terhesség alatt, 9 hónapos terhesen voltam 62 kiló,de belegondolva az elején én sem voltam túl szép látvány. Már a terhességem utolsó harmadától kezdeve éjszakánként nem aludtam szinte semmit,mert beteg voltam. A kórházban a babamama szobában velünk volt a baba éjjel nappal,szintúgy nem aludtam semmit,utána még hónapokig tartott ez a kialvatlan időszak,hát voltak ám szem alatti sötét karikák...ami a lényeg, mindennap kisminkelem magam, szobabiciklizek mióta abbahagytam a szoptatást,mert jött fel pár kiló :S az öltözködésre mindig odafigyeltem,tehát a mackóalsó kizárva (max otthon).

Ettől függetlenül nem ítélem el azokat,akik egy kicsit elhanyagolják magukat...nekem szerencsém van,mert sokat segítenek.Lehet naív vagyok,de nem hinném, hogy a párom elhagyna amiatt,mert meghíztam vagy kevésbé adok magamra, elvileg a lelkem miatt szeret vagy mi...most őszintén a férfiak oylan ellenállhatatlanok? :) mennyire adnak magukra? (a párom rendszeresen edzi a testét,neki nincsenek ilyen gondjai)

2010. okt. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/182 anonim ***** válasza:
91%

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:35


Egyetértek.


Szülés előtt én is azt hittem, hogy majd ugyanúgy fogok kinézni a gyerek után mint amikor lány voltam. Hát nem. levágattam a hajam, mert egyrészről hullott, másrészről nem volt időm arra, hogy állandóan csavargassam. A körmömet pedig hiába festeném ki, megszáradni már nem lenne ideje a gyerek mellett. Ápolt vagyok, nem is vagyok kövér, de feleannyi idő sem jut magamra, mint régen. Dolgozom, főiskolára járok, hozom-viszem a gyereket óvodába és emellett a háztartási munka is rám hárul. Kíváncsi lennék arra a nőre, aki emellett még minden nap akár csak 1 órát tud magával foglalkozni. A férjem egyébként nem azért nem tud segíteni, mert lusta, hanem mert olyan a munkaköre.

2010. okt. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/182 anonim ***** válasza:
98%

Én próbálom nem elhanyagolni magam. De nagyon kevés a szabadidőm. Szívem szerint rábíznám a gyermekemet valamelyik nagyszülőre, de az egyik fél nem is köszön, a másik fél meg túl fáradt hozzá. Nincs segítség, de nem adom fel.

Egyébként mindig hiányoltam azt, hogy az állítólagos barátok átjöjjenek, és hacsak 1 órára is lefoglalják a kicsit, míg pl beszárítom a hajamat... De mióta megszültem a barátok sem ugyanazok.

Kérdező: Te miért nem ajánlsz fel Neki valami segítséget, hidd el az is lendítene a dolgon, ha azt mondanád felugrom dumáljunk, vagy valami hasonló, hogy érezze nem csak a gyerek van, még őt is emberszámba lehet venni.

2010. okt. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/182 anonim ***** válasza:
97%
hát igen..milyen barát az aki azon akad fenn hogy milyen állapotban van a barátnője.Miért nem segítesz neki?vagy próbálod visszalendíteni a régi kerékvágásba???ahelyett hogy szegényen szörnyűlködsz.
2010. okt. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/182 anonim ***** válasza:
66%

A gyerekszülés, a gyermeknevelés mindamellett, hogy nagy öröm és csodaszép feladat, krízishelyzet is egyben, mert gyökeresen megváltozik a nő élete abban a pillanatban, amint gyereket vállal. Vannak, akik ezt jól kezelik, azonnal megtalálják magukat az új szerepben, ügyesen be tudják osztani az idejüket, inspirálja Őket az anyaság, de vannak, akiket a folytonos készenléti állapot, a felelősség, a háztartás és a gyerek körüli monotónia, a megváltozott életkörülmények frusztrálttá, kedvetlenné tesznek.

Legtöbbször csak álkifogás időhiányra hivatkozni, ha egy kismama elhanyagolja magát. Kedvetlenségre, depressziós hajlamra, lelki okokra vezethető vissza az elhízás, vagy az elhanyagolt külső.

2010. okt. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/182 A kérdező kommentje:

Na jól le lettem hurrogva...Attól még, hogy nincs gyerekem, nekem is sok elfoglaltságom van. Dolgozom, mellette egyetemet végzek, kutyával foglalkozom, a háztartási munkákat megcsinálom, kertészkedem. Ráadásul egyedül élek, nincs aki segítene bármilyen házkörül teendőben, minden rám hárul. Nekem is van bőven dolgom. Mégis szakítok magamra annyi időt, hozzáteszem ehhez nem kell napi több óra. És ha valaki úgy is jól érzi magát és ugyanakkora önbizalma van, a párja is ugyanannyira vonzódik hozzá, akkor nincs probléma, de nem hiszem, hogy sok férfinak jobban tetszik a párja, ha elhagyja magát. Ilyenkor van az, hogy már alig szexelnek egymással a felek, mert a vonzalom is kezd elmúlni.

Amúgy meg ahogy írtam, nem azt mondom, hogy szülés után 1 hónappal már legyen az illető csúcsformában. Senki nem várja el, de ha évekig nem tesz semmit magáért, ott már gond van. Ráadásul a gyerek 6 évesen már iskolába megy, nincs otthon egésznap, nem kell mellette lenni 24 órában, mint egy csecsemő mellett, de egyesek ekkor sem kezdenek el többet adni magukra.

2010. okt. 5. 11:01
 30/182 anonim ***** válasza:
73%

Nekem vagy egy 2évesem fiam és egy fél éves lányom.Én egyártalán nem érzem hogy elhanyagolnám magam.Nem járok fordászhoz max egyszer egy évben.Kozmetikushoz tinikoromban sem jártam mert formás szemöldököm van.Amíg otthol megcsinálom a hajam meg teszek fel egy kis szemceruzát a férjem természetes hogy vigyáz a gyerekekre.Ha éppen nem dolgozik akár a játszira is leviszi őket hogy legyen nekem egy kis nyugi.Egyik gyerekkel sem híztam sokat így még a régi csinibb ruhák is rám jönnek.

Úgy hogy nem olyan nehéz ez az egész:)Napi egy fél óra netezésre is jut:) 22L

2010. okt. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!