Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lesz sok nő igénytelen...

Miért lesz sok nő igénytelen házasságban, gyerekvállalás után? Van itt olyan, akivel megtörtént?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, aki 2 éve él házasságban, gyerek is született. Pár napja találkoztam vele és nem hittem a szememnek. Az egykor szép, igényes barátnőm hízott vagy 30 kg-t, smink nélkül volt, a szeme ráncos, a ruhái...A lényeg, hogy nagyon elhagyta magát. Nem ő az egyetlen, akit így látok. Én elhiszem, hogy sok gond van egy gyerekkel és fárasztó, de szerintem simán rámehet erre egy házasság és őszintén szólva nem csodálom, ha egy férfi elhagyja így a feleségét, mert már nem az a nő, akit megismert.
2010. okt. 5. 10:03
 151/182 anonim ***** válasza:
62%
:o)
2010. okt. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/182 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem a ti belső igénytelenségetek nagyobb mint az ominózus barátnő 2 hete meg nem mosott zsíros haja.


A 24 órás műszak,ahogyan én kifejeztem,nem azt jelenti h 24 órán át ott kell strázsálni a baba mellett,hanem azt h ennyi időn át kell készenlétben lenni,ha a babának szüksége van az anyára.De már nem mondom h ez egyértelmű,az érintett rétegnek az.


Lehet nyugodtan nyálat förcskölni,pofákat vágni,találgatni,a magánéletemben vájkálni, meg nevetni rajtam,egy a lényeg kérdező,h nem az nevet a végén aki a gyakorikérdéseken nevet,hanem az,aki az életben.Egészen nyugodtan kifoghatsz még te is egy húzós terhességet,vagy egy nyűgös babát,majd akkor nevess,ha mindezt úgy megélted,ahogyan azt most csak gondolod h meg fogod élni.Nekem mindez megadatott,van két gyönyörű 1 éves gyermekem,boldog házasságom,igényes külsőm,én az életben nevetek,nem itt.

Tudod a Jóisten nem ver bottal.

2010. okt. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/182 anonim ***** válasza:
35%

Nem csak egy baba mellett kell 24 órában készenlétben állni. De itt látszik, hogy a legtöbb kisgyerekes anyuka mennyire szűk látókörű. Nem tudom miért hiszik, hogy a nagyobb gyerek mellett annyival könnyebb az élet. Egy nagyobb gyerek mellett is a nap 24 órájában anyának kell lenni. Mert, ha pl beteg ő is az anya segítségére szorul. De ezek nem minden napos esetek.

Általában akik most a legjobban sajnáltatják magukat, hogy a kisgyerek mellett mennyire nehéz az életük, azok a továbbiakban is meglesznek győződve róla, hogy ők vannak a lehető legrosszabb és legnehezebb helyzetben, mert pl el se tudják képzelni sokan milyen nehéz bölcsibe vagy óviba adni a gyereket, munka mellett csinálni mindent, edzésre rohanni a gyerekkel stb.

Mindenkinél vannak nehézségek, de ha az ember jól szervezi a dolgokat mindenre van idő.

2010. okt. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/182 anonim ***** válasza:
56%
Az utolsó válaszolóval teljesen egyetértek.
2010. okt. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/182 anonim ***** válasza:
36%

Igen,tudom h nagyon nehéz nagyobb gyerekkel is.De te tudsz regenerálódni éjszaka nem?Alszik a gyermeked,és te is,tehát lényegében a "24 órás műszakból",valójában csak 12 órán át van rád szüksége.Végig tudnád csinálni azt a napot amit leírtál maximális teljesítményt nyújtva,úgy h éjjelente,huzamosabb ideig pl. óránként kelnél a gyerekhez?Ugye nem?


Csak a könnyebb érthetőség kedvéért,bemásolok egy történetet,át lehet nézni a "babák" témakörbe,minden 3. kérdés erről szól nagyjából:


"Életemben nem voltam ilyen fáradt, mint most, hogy éjjel 2 óránként (tehát 7x) megőrül, és félálomban elkezd kínkeservesen mászni, de addig, amíg ágy van alatta! Ha nincs tovább, vagy nem fognám meg, leesne! Mint valami zombi, ide-oda nyeklik, esik-kel, miközben hason csúszva mászik össze-vissza! Nincs magánál, ez látszik, de hát nem is alszik! Közben pedig sír. Aztán a legjobb, mikor már elért a fejével valami ütközőt (ágytámla), képes kitörni a saját nyakát, mert még mindig mászna! Ha pedig beazonosított engem, jön és rám mászik, annyira nincs magánál, hogy lefejel, belekönyököl az ádámcsutkámba, beletérdel a gyomromba, mászna rám, szinte visszabújna belém!!! És a tetőpont, hogy mikor már felébredt az 1 órán keresztül tartó diliből, fogja magát és mintha nappal lenne, elkezd játszani az éjjeliszekrényen levő dolgokkal és gagyog nekik. Cumival alszik, nem kér cicit már. Apa már nem bírta idegekkel, kiköltözött tőlünk."


Nos,ez az anya sztem örül h él,hogy létezik,hogy el tudja látni a gyermekét napközben,hogy elvonszolja magát A-ból B-be..Hogy megfürdnik,hogy megtömi a mosógépet.NEM FOG odalent futkározni h lefogyjon,NEM fog sminkelni,max csak azért,hogy eltüntesse a fekete karikákat a szeme alól!!Fogjátok már fel h ERRŐL van itt szó!!


Nem arról beszélek h igénytelennek kell maradni a gyerek 3 éves korában is!Mert nem!De IGENIS vannak esetek,és nem kevés,amikor az anya NEM képes magával foglalkozni.Pedig ez a gyerek már 10 hós,nem 2.Van olyan baba aki még 15 hós korában is ébred éjszaka!Próbáljatok meg TI így létezni,magatokkal törődni..örülni fogtok ha leteszitek magatokat,nemhogy a hajatokat szárítgassátok be..Ennyire nem lehettek szűk látókörűek..

2010. okt. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/182 A kérdező kommentje:

Megint tipikusan az az eset, hogy az anyukákat kell sajnálni...


Én főiskola mellett(nappali tagozatosként) dolgoztam, háztartást vezettem, készültem vizsgákra. Mondanom sem kell, nem egyszer éjszakáztam.


Mégis figyeltem arra, hogy ember kinézetem legyen, ha elmegyek itthonról. Persze kényelmesebb lett volna felkapni egy agyonhordott pólót, vagy nem megmosni a hajamat. És nem mondom, hogy nem fordult elő egyszer sem, hogy nem frissen mosott hajjal mentem be dolgozni, de ez nagyon ritka volt. Nem ez volt az általános.


Arra nekem se lett volna időm, hogy konditerembe járjak, pénzt sem akartam kiadni erre, de otthon, dvd-re belefért kétnaponta 30 perc intenzív torna. Ráadásul jobban is éreztem magamat utána.

Ennyit szerintem egy anyuka is megtehet és az egy dolog, hogy folyamatosan figyelni kell a gyerekre, de azt senki ne mondja, hogy egy percre sem ül le a gyerek vagy nem tudja magát lefoglalni 1 órára sem, nem alszik és 24 órában rohangál.

Vannak anyukák akik szinte nyűgnek éli meg a gyereknevelést, nincs kedvük semmihez,az agyukra megy, ha a gyerek 10edjére is elkezd sírni, pedig lehetne közös programokat szervezni, bevonni a gyereket is a tornába, elmenni úszni, együtt ruhákat vásárolni. Így az anyuka is foglalkozik magával és a gyereket is lekötik.

Nem egy olyan edzőterem, áruház van, ahol gyerekfelügyelet van (ingyen). Nem lesz semmi baja, ha pár órát nem az anyjával tölt. Sőt, igenis hozzá kell szoknia, hogy nem lehet 24 órában a szülőkkel.

Ezek mind olyan lehetőségek, amit egy egyedülálló anyuka is tud kivitelezni. Ha még vannak nagyszülők, férj, akik be tudnak segíteni, főleg tudNA időt szánni magára.

Persze könnyebb ezernyi kifogást keresni és elhagyni magunkat.

2010. okt. 13. 14:29
 157/182 anonim ***** válasza:
67%
ronda egy személyiséged van, kérdező, remélem, senkitől nem lesz gyereked.olyan pletykás, másokat lenéző vagy, mint egy vénasszony.biztos egyedül vagy, azért vagy ilyen megkeseredett, savanyú.
2010. okt. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/182 A kérdező kommentje:

Téged lenézlek, ez igaz.


Mostmár 100%, hogy te is olyan anyuka vagy, aki csak otthon sajnálkozik, zabál, a férjével rossz a kapcsolata.

Ja és egésznap a gép előtt ülsz, így a gyerekekkel gondolom "nagyon" foglalkozol.

Inkább törődj velük és a saját kis béna életeddel, ahelyett, hogy itt keseregnél.

Nagyon szánalmas vagy.

2010. okt. 13. 14:38
 159/182 anonim ***** válasza:
73%
Figyelj kérdező, én nagyban egyetértek veled, de azért a főiskolás éjszakázást ne hasonlítsd össze a gyerekkel. Én is éjszakáztam főiskola miatt, de a nagy különbség az, hogy a könyvet becsukod, ha már végképp nem bírod, de a gyereket nem lehet lehalkítani. megint nagy különbség, hogy másfél óránként kelsz üvöltésre, vagy folyamatosan fent vagy négyig, majd alszol reggel nyolcik esetleg egyáltalán nem alszol, de majd másnap már igen, és a másfél hónapos vizsgaidőszak végeztével alhatsz akár 12 órát is, nyugodtan. Sajnos a gyerek ordítás nem évente kétszer másfél hónapig tart, és semennyire nem tudod beosztani, hogy mikor kezdjen rá. Nem kellemes a főiskolás éjszakázás sem, én annak idején mindig mondtam, hogy mire ezt elvégzem tuti gyomorfekélyt kapok, de azért egy csecsemőhöz mérten álom..
2010. okt. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/182 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy mellékesen megjegyezném kérdező h az utolsó válaszoló NEM én voltam.

Ettől függetlenül teljesen egyetértek vele.

A Te írásodból lerí h rosszindulatú és semmihez nem értő vagy,de te nem látsz engem h levond azt a következtetést h rossz a kapcsolatom,túlsúlyos,ilyen-olyan vagyok.

Az eset ,amit leírtam A NAPNÁL IS VILÁGOSABB,nincs lehetőség h beleköss.A te "éjszakázásod" nem ugyanaz,mint amikor álomba szenderülsz,majd fel kell kelned és így tovább,mindezt vagy 5-6 szor.Te lefeküdtél mondjuk éjjel 2-kor,de aludtál egyhuzamban vagy 4-5 óra hosszát.EZ megint más.

2010. okt. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!