Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lesz sok nő igénytelen...

Miért lesz sok nő igénytelen házasságban, gyerekvállalás után? Van itt olyan, akivel megtörtént?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, aki 2 éve él házasságban, gyerek is született. Pár napja találkoztam vele és nem hittem a szememnek. Az egykor szép, igényes barátnőm hízott vagy 30 kg-t, smink nélkül volt, a szeme ráncos, a ruhái...A lényeg, hogy nagyon elhagyta magát. Nem ő az egyetlen, akit így látok. Én elhiszem, hogy sok gond van egy gyerekkel és fárasztó, de szerintem simán rámehet erre egy házasság és őszintén szólva nem csodálom, ha egy férfi elhagyja így a feleségét, mert már nem az a nő, akit megismert.
2010. okt. 5. 10:03
 131/182 anonim ***** válasza:
42%
én meg közben más oldalakat is olvasok... érdekes,ugye?
2010. okt. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/182 anonim ***** válasza:
42%
Nem állok le veled vitatkozni,mert nincs értelme... Nyugodtan vasalj,legalább hasznosan töltöd a napot.
2010. okt. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/182 anonim ***** válasza:
0%

Bocs de tudod-veled ellentétben-engem nem kifejezetten izgat,hogy te mit csinálsz..Remélem meg tudod ezt nekem bocsájtani;-)

És köszönöm h megkímélsz:)Majd jön helyetted más..

2010. okt. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/182 anonim ***** válasza:
37%

érdekes amúgy máskor más témában mindig az van, hogy aki épp nincs benne, az objektívan elfogulatlanul látja a dolgot, lehet érdemes lenne odafigyelni rá. Kivéve a gyerek témában, mert ide gyűlnek be azok a nők, akik felsőbbrendűnek tartják magukat, attól, hogy gyerekük van. "majd megtudod" "meg neked nem is lehet véleményed" és a többi. (Amúgy ugyanezen az alapon, az anyósom mindent jobban tud a gyerek körül témáról akkor beírhatnánk nektek, hogy persze, hogy jobban tudja, hát már felnevelte, mit akarod te megkritizálni?)


Nekem is van gyerekem, mégsem intézem el annyival mások véleményét, hogy te ezt úgy sem tudhatod. Mert miért is? Lehet végig nézett-hallgatott egy tucat gyerekes nőt, évek óta készül a vállalásra, ahogy csak lehet, míg én meg csak saját magamról tudok nyilatkozni.



Én kb. 10 évet készültem a gyerek vállalásra, már tizenévesen elkezdtem elolvasni mindent a szülésről, a terhesgondozásról, milyen jogaim vannak, mit tehetnek velem és mit nem, gyerek nevelés különféle módszereiről, vagy csak tippjeiről és a többi és a többi. Persze bármiről véleményt mondtam, mindegy, hogy a mögött a mondat mögött állt 900oldal és szülők tapasztalata az egész világról, hülyének voltam nézve, mert Klárinak pont nem ment valami és eszében sem volt megpróbálni máshogy. Mert "majd én is megtudom" Megtudtam. És úgy működött a hülyeségem, ahogy én akartam.


És továbbra is fenntartom, aki képes itt sírni a gép előtt, hogy neki milyen rossz lepukkantnak lenni, meg képes slampos ruhát magára húzni, arra is van ideje, hogy benyomja a fejét a csap alá, és normális ruhát húzzon fel. Mert a férfi xxl es póló meg a maci naci rohadtul nem vonzó, és hülyeség arra hivatkozni, hogy nincs időm, mert egy méretben passzoló ruhát is annyi idő magadra húzni, mint azt ami nem az.

2010. okt. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/182 anonim ***** válasza:
52%
én pl úgy mostam hajat, hogy behajoltam a kádba, lezuhanyoztam, besamponoztam és leöblítettem. Öt azaz 5 perc. Fenéktörléssel a kakálás tovább tart.
2010. okt. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/182 anonim ***** válasza:
34%

Teljesen igaza van az utolsó hozzászólónak. Sírni tudnak itt sokan, osztani az észt, hisz sokan elképzelni se tudjuk milyen nehéz egy kisgyerekes anyukának. Elvégre akinek nincs gyereke ne legyen véleménye se, vagy akinek nagyobb már a gyereke az se szólaljon meg (pedig azok a gyerekek is voltak kicsik).

Elkéne fogadni, hogy azért mert valaki szül x gyereket nem érdemel semmi elismerést, mert sokan azt várják. Jöhetünk itt a hasfájós meg fogfájós, rosszalvó babákkal stb. de ezek csak kifogások. Seni nem azt "várja" el, hogy már a kórházból tök fitten talpig pucban és sminkelve jöjjön ki az anyuka, nyilván az első hetek/hónapok fárasztóak, a nőnek is átkell állnia egy teljesen új életre. De mikor valaki még egy év után se tudja magát összeszedni az tényleg csak kifogásokat keres. Minden gyerek túléli, ha rövid időre egyedül kell eljátszania, mert anyu főz, mos, takarít otthon, illetve pár percet magára is szán.

Hiába nem nyeri vissza valaki a terhesség előtti súlyát, nem sminkel attól még lehet igényes és csinos. És ez nem vesz sok időt igénybe. Lehet egy nő melegítőben vagy farmerban is csinos, nem kell tűsarkúban és miniszoknyában ülni a homokozóban (mert valaki ezt is írta). Mikor kisgyerek mellett munkába áll egy nő ott sem lehet kifogásokat keresni, hogy miért a kinyúlt polóban ment dolgozni. És lehet most az egész kisgyerekes anyukák úgy érzik nekik a legnehezebb, de majd megtudják, hogy egy pár éves óvis gyerek mellett is rengeteg dolog van, csak akkor már dolgozniuk is kell.

A másik, szerintem az is elég kiábrándító tud lenni, mikor a sok nő felöltözteti a kisgyereket cuki fidres-fodros ruhácskába, ő meg baromi slamposan és igénytelenül kullog mellette.

2010. okt. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/182 anonim ***** válasza:
0%
Sógornőm mindig arra hivatkozott, hogy jaj hát most szültem. Akkor is mikor a gyerek már másfél éves volt.
2010. okt. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/182 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az utolsó hozzászólókkal.Csak sokan itt már nem az alap higiéniáról meg a tiszta rendes ALKALOMHOZ illő ruháról vitatkoznak,hanem a smink szükségességéről,meg arról,hogy a túlsúlyos emberek csakis maguk tehetnek róla h azok.Ez bizonyos esetekben még akkor sincs így,amikor vkinek már van ideje ,energiája futni.Valaki egyszerűen ilyen tipus.Hogy a játszóteres öltözködést ne is említsem.

De ez,ahogyan leírtátok a hajmosást meg egyebeket,az való igaz.

A kérdéssel sem lenne semmi baj,ha nem a barátnőt emelte volna ki,és nem vonná le a konzekvenciát a kérdező,hogy "ezért válnak el a férfiak".A zsíros haj és a vasalatlan szennyes ruha viszont valóban nem "bocsánatos bűn" semmilyen élethelyzetben.

2010. okt. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/182 anonim ***** válasza:
68%
Anyám felnevelt 5 gyereket és sose volt slampos! Én mikor kicsi voltam úgy fözött, hogy ott ültem mellette a kredencen, megengedte, hogy ha a kezembe adja a fűszert én rakjam bele, közbe énekeltünk meg játszottunk szavas játzékokat, pedig 2-3 éves voltam! ÉS ebéd után lerakott aludni, őneki me volt 2-3 órája magára! És nem 1 gyerek után, hanem 5 gyerek után!! És ráadásul első 2 tesom után seggig érő haját gondozta, egyedül, mert apám dolgozott, öreganyám egyik 150 km-re tőlünk, másik meg úgyanugy dolgozott, 10 km-re tőlünk!! Szóval ez csak akarás kérdése! És attól, hogy nekem sincs gyerekem, tudom miből van a gyerek meg hogyan, mert a tesóm nem 1x bizta rám a gyerekeit!!! Mégis tuléltem! Sőt, 14 évesen én pelenkáztam, fürdettem, ettetem a kicsibabát, és nem azért mert a tesóm odabaszta, hanem mert átéreztem a helyzetét és segíteni akartam! És a hajmosás 5 perc. a gyerek meg nem 24 órás. A biosztanárom is megmondta, hogy a gyerekhez nem kell minden nyafi után odafutni, mert attól hogy ő nem tud pukizni pl, akkor se fog ha te ott álssz mellette!
2010. okt. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/182 anonim ***** válasza:
No látjátok ezzel van a baj..ír vki vmi értelmeset,majd elrontja az utolsó mondataiban vmi gyermeknevelési hülyeséggel az egész dolgot..Tudod kedves,valóban nem fog pukizni a baba attól h az anyja felveszi,de ha ANYA lennél,akkor tudnád,hogy NEM IS AZÉRT veszi fel az anya a babát,hogy pukizzon,hanem AZÉRT h megnyugodjon.Mert te nem teszel semmit,ha pl. fáj a fejed,lábad,derekad stb??Dehogynem teszel!Veszel be gyógyszert,borogatod,masszírozod(tatod),a lényeg az,hogy TE TUDSZ vmit tenni ellene,de a BABA NEM.Neki csak az anyja van,h segítsen rajta.
2010. okt. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!