Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lesz sok nő igénytelen...

Miért lesz sok nő igénytelen házasságban, gyerekvállalás után? Van itt olyan, akivel megtörtént?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, aki 2 éve él házasságban, gyerek is született. Pár napja találkoztam vele és nem hittem a szememnek. Az egykor szép, igényes barátnőm hízott vagy 30 kg-t, smink nélkül volt, a szeme ráncos, a ruhái...A lényeg, hogy nagyon elhagyta magát. Nem ő az egyetlen, akit így látok. Én elhiszem, hogy sok gond van egy gyerekkel és fárasztó, de szerintem simán rámehet erre egy házasság és őszintén szólva nem csodálom, ha egy férfi elhagyja így a feleségét, mert már nem az a nő, akit megismert.
2010. okt. 5. 10:03
 141/182 anonim ***** válasza:
31%
Ja és majd próbálj meg egész napos üvöltésben vmit is csinálni nyugodtan,főzni,mosni,teregetni,takarítani,fürdeni,sminkelni,hajat belőni,tornázni stb..Persze,lehetni lehet,vannak ilyen anyák,hadd erősödjön a gyerek tüdeje,kit érdekel h ordít..csak kérdés hogy ehhez miféle lelkiállapot társul..
2010. okt. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/182 anonim ***** válasza:
100%
Sőt mi több,ha ANYA lennél,azt is tudnád,hogy a hasfájós gyerek nem NYAFOG,hanem ORDÍT,de úgy,hogy belereng a ház!Szóval üdvözlet a "biosztanárodnak" valóban igaza van,csak te -mivel a tudásod nincs meg hozzá-a nyafogást meg a hasfájást összekapcsoltad,ami viszont nem állja meg a helyét:;)
2010. okt. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/182 A kérdező kommentje:

Kedves 65%-os!


Ne ragadj ki egy-egy szót, mert a többiek sem azt írták, hogy a smink kötelező. Egyszerűen az is egy eszköz, amivel ápoltabbnak tűnhet egy nő. Egy elhízott nő pedig tényleg lehet igényes (lehet ápolt haja, ápolt bőre, szép körme, csinos ruhája), de aki szülés előtt 50 kg volt, szülés után pedig 100, hidd el, hogy rosszul fogja érezni magát, ráadásul nehézkesebben mozog, nem tud olyan aktív lenni és egészségügyileg is sok gondja lesz. Az pedig szintén nem kérdés, hogy egy sportos test esztétikusabb látvány, mint egy olyan amin 50 kg felesleg van. Itt nem 5-10 kg súlytöbbletről beszélek, hanem akin több 10 kg van. És igen, van aki hormonproblémák miatt nem tud fogyni, ő nyilván nem tehet róla, de ez az anyukák kb. 2%-a. A többi 98% egyszerűen sokat eszik, nem figyel oda az étrendjére, nem mozog eleget. Lehet kifogásokat keresni, de ez már igenis lustaság, meg igénytelenség saját magával szemben, mert enni úgyis kell, ahhoz nem kell több idő, hogy almát eszik 2 tábla csokoládé helyett. És írta valaki, hogy senki nem arra gondol, hogy a kórházból már a régi külsejével jöjjön ki, de 1-2 év alatt igenis bele kellene férnie, hogy elkezd adni magára, visszanyerje a szülés előtti külsejét.

És nem a barátnőmön volt a hangsúly, miatta jutott eszembe, hogy feltegyem a kérdést, ahogy írtam, sok igénytelen anyukát látok.

Azt pedig szintén nem én találtam ki, hogy sok férfi elhagyja az olyan feleségét, aki már rég nem hasonlít arra a nőre, akit megismert. Ezt pedig megértem, mert én se vonzódnék már úgy a férjemhez, ha sörhasat növesztene, nem fürdene rendszeresen, slampos ruhákban járna.

Amúgy meg látom nagyon "nincs" időd....

Csak képes vagy végigolvasni több mint 100 hozzászólást, ahogy érkezik egy válasz, te már azonnal írsz is. Ja és persze közben vasalsz. Így készülj fel, hogy 3 napig fog tartani a vasalás, úgyhogy húzz bele!

2010. okt. 11. 14:27
 144/182 anonim ***** válasza:
13%

Egyetértek veled kérdező,abban is,amit utoljára írtál,elmondtam h miben NEM értek egyet.

Amúgy pedig senkinek nem tartozok elszámolnivalóval hogy miért és mennyit vagyok a gép előtt,és hogy mit csinálok közben!Ennyi erővel én is mondhatnám ezt másra is,rád is pl. Megjegyezném azért h én nem 10 órától délután fél 3 ig szoktam vasalni,de elhiszem,hogy -mivel nem vagy tapasztalt háziasszony,(sőt anya sem,hogy tudnád h ebéd után alszanak a gyerekek)-magadból indulsz ki;-)

2010. okt. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/182 anonim ***** válasza:
Én írtam a biosztanárosat. A véleményem fölötte volt, azt már a biosztanár mondta. De a pukizós tényleg hülye példa volt, de annyiba igaza van, hogy nem kell minden pici sirásra berohanni, meg elég ha hallja a hangod és megnyugszik, nem órákat a kézbe tartani. Sőt, képzeljétek el, felnöttem, mindenem megvan, sőt a tesóimnak is, attól, hogy anyu nem 24 órát foglalkozott velünk. És főzés meg takaritás közbe is lehet játszani a gyerekkel, pl. ha segíteni akar felmosni nem el kell hajtani, hanem odaadni neki a felmosobotot és hagyni, előbb-utobb megunja, és addig se unatkozik! persze rákényszeriteni nem kell semmire! És 6 évesen anyu hagyta, hogy a zsebkendőket kivasaljam (akkoriban még a ruhazsepi hoditott). Nem attól lesz valaki jó anya, hogy a gyerek mellett ott ül egésznap. A külsőségekről meg csak annyit, (mint már mondtam), ha én hajat akarok mosni, akkor lesz időm hajatmosni, mert 5 perces "meló".
2010. okt. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/182 anonim ***** válasza:
100%

Igen,ÍGY már igazad van utolsó válaszadó.


Kedves kérdező!


Engedd meg még nekem utoljára h megsúgjak neked egy nagy -nagy titkot -és ezzel valóban be is fejeztem a hozzászólásaimat a témához,mert tényleg van ennél jobb dolgom is (sőt h szó ne érje a ház elejét,időközben megetettem a gyerekeket is..)-szóval a nagy titok az,hogy a férfiak közül a NORMÁLISABBJAI,amikor azt mérlegelik hogy elhagyják e a párjukat,akkor a külcsín mellett a belbecs-et is latba veszik.Merthogy egy emberi test élete folyamán bizony változik,és nem éppen a jó irányba,még gyerekszülés nélkül is,ezt mindenki tudja.Ha egy férfi nem tudja elfogadni a feleségét a belső értékeivel,vagy a családja által nyújtott örömökkel és nyugalommal de másképpen,pl. 20 évvel idősebben,vagy 15 kilóval súlyosabban-akkor ott nagyon-nagy baj van,főleg mert maga a férfi is változik,az sem lesz fiatalabb,csak éppen nem néz magába,és úgy gondolja h neki ennél többet ér egy friss,20 éves feszes cickó..Az ilyen férfinak nem érdemes gyereket szülni,nem érdemes éveket rápazarolni..Hagsúlyozom h itt nem a nemfürdésről beszélek..Szóval úgyszintén csak azt látom,h magadból indulsz ki,a környezetedből ill. abból az élettapasztalatból,ami eddig neked megadatott..

2010. okt. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/182 anonim ***** válasza:
100%
Ferfikent allitom, h a noi faj egy csoda. Azza alakul, amive mi ferfiak szeretnenk. Ha a not keressuk a felesegunkben (nem mashol), akkor elobujik a noi oldala, a szuper szexi istenno. Ha egy haztartasi robotra van szuksegunk, akkor a no azza alakul. Ha esetleg a gyerekunknek kell egy szulo, aki foglalkozzon vele, mert esetleg mi ferfiak lustak vagyunk kivenni a szerepunket a gyereknevelesbol, akkor o ott van megint. Ha egy no nem foglalkozik magaval, azert a ferfi a felelos!!!! Mi hozzuk ezt ki a nokbol. Ez a valasz a kerdezo kerdesere.
2010. okt. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/182 A kérdező kommentje:

65%-os!


Igen, egy normális férfi és egy nő is, elfogadja, hogy idővel ráncosodik az ember, már nem olyan feszes a teste mint 25 évesen, nem olyan dús a haja stb., de egy magára adó pár 50 évesen is lehet nagyon csinos. Az, hogy valaki öregszik, nem jelenti azt, hogy ezzel arányosan el is kell hagynia magát. Ugyanúgy lehet sportolni, elmenni együtt kirándulni, a korának megfelelően!, csinosan öltözni, elmenni fodrászhoz.


Már azt sem tudod mit találj ki, mert nem is erről volt szó, hanem az igénytelenségről. Az meg független a kortól. Egy 30 évesnél és egy 60 évesnél is ugyanolyan kiábrándító.

Még szerencse, hogy dolgod van és többet nem írsz ide.

2010. okt. 11. 15:43
 149/182 anonim ***** válasza:
6%
Kedves Kérdező!Szerintem nem érdemes erre a 65%-os válaszolóra több időt pazarolni,mert cinikus és én már abban sem vagyok biztos,hogy tényleg van gyereke... Ha ő állandóan azzal jön,hogy húú ennyi és annyi időt elvesz a gyerek,akkor mégis hogy képes egész napokat itt tölteni a gép előtt?!
2010. okt. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/182 anonim ***** válasza:
31%

"Amúgy pedig senkinek nem tartozok elszámolnivalóval hogy miért és mennyit vagyok a gép előtt"


Senki nem is kért számon senkitől semmit. Csak egy egyszerű megállapítás, hogy mégsincs annyira betáblázva a kisgyerekes nők minden perce. Mindenkinek arra van ideje, amire szeretné. Valaki a "felesleges" idejét magára, pihenésre, külsejére fordítja, valaki a számítógép elé ül le. Nincs is ezzel semmi gond, csak nem kell azt mondani, hogy a gyerek minden percét lefoglalja az embernek.

2010. okt. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!