Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nincs jogom beleszólni...

Tényleg nincs jogom beleszólni felnőtt lányom életébe?

Figyelt kérdés

Most 22 éves, egyetemre jár. Inkább diákhitelbe veri magát, mint hogy tőlem függjön anyagiakban. Elment albérletbe 2006 őszénén, e-mail címet adott, de a legtöbb e-mailt, amiben leírtam neki, hogy ezt mégis hogy gondolja, kitörölte és visszajelzést se adott. Egyre válaszolt, amelyikben megköveteltem tőle (szerintem jogosan) hogy ha én felneveltem 18 évig, akkor igenis kötelessége még mindig a szüleinek tekinteni minket. Iszonyatos stílusban válaszolt, és megüzente, hogy mindent vissza fogok kapni, ha még élek 18 év múlva, számoljam meg.

Hogyan lehet olyan vaskos bőr a képén, hogy ilyet merészel? Nem ezt neveltük bele. De a mi nevelésünk, úgy látszik, mit sem számít. Egy barátján keresztül dicsekedett nekünk, hogy már a harmadik nyelvből fog vizsgázni. Bár a barátja azt mondta, meg ne említsem a lánynak, hogy elmondta.

Ilyenkor mit lehet tenni? Tényleg nincs más út, és hagynom kell, hogy az a lány azt csináljon, amit csak akar? A szülő megtette a kötelességét, és ennyivel ennyi?


2010. szept. 28. 04:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
10%

Nem értem, teljesen normális kommentet írtál...erre úgy támadnak , mint egy gyerekgyilkost..

Néha bedurvulnak a válaszadók:)


Lehet, hogy a pasi nem engedi, hoyg tartsa a kapcsolatot?


Nem olyan biztos, hogy tényleg nincs rád szüksége!

Szerintem ez a gratuláló ímél jó, a javaslat a baráti viszonyra szintén jó.

Kérj visszaigazolást, hoyg megkapta, olvassa az ímélt!

Nem baj ha nem ír, csak tudd, hogy olvassa! Írj rendszeresen, reméljük, előbb-utóbb megszólal.

Csak barátian, ha nehéz is!


A testvérével sem tartja a kapcsolatot? Régi barátok, barátnők?


Azért jó lenne őt látni!! Nyelvvizsga ide vagy oda, fura, hogy azóta nem keres.

Nem keveredett valamibe? (prostitúció, maffia, ilyesmi)


Meg kéne bizonyosodni, hoyg csak a konokság, vagy a kamaszos útkeresés tartja-e távol?

22 éves korára már nem lenne meglepő, ha magától visszatalálna a családjához.

Ha önszántából van távol, akkor sem biztos hogy (csak) ti hibáztatok. Sokan megvadulnak ilyen idősen, de később megnyugszanak.

Ha nincs más oka, csak az önállóságát őrzi, akkor vissza fog térni, amint érzi, hoyg megtarthatja a családban is az önállóságát, ha érzi, hoyg bíztok benne, büszkék vagytok rá. De ki kéne zárni - valahogy, óvatosan - hoyg más ok nincs.

Én a barátokon át nyomoznék, d e tapintatosan, körültekintően.

2010. okt. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
93%
13:50 - Figyelj, olvasd el még egyszer, a kérdezőnek nagyon nincs igaza, jól be is olvasnék a szüleimnek, ha nyomozgatnának utánam, holott okuk sincs rá, hogy bizalmatlanok legyenek. Ez a lány önállóan döntött így, nem kényszerítették, ja de, igen, a szülők kényszerítették, és ő inkább elment, ha jó szülei lettek volna, ez nem történik meg. De mondok még valamit, anyai nagyanyám hasonló, mint a kérdező, és ő még nyomozgatott is apám után, amikor anyuval megismerkedtek (a szomszédot kérdezte ki), pedig anyu nem titkolta előttük, és nagyanyámnak nem ez volt az egyetlen ilyen húzása, egy hasonló nyomozgatása következménye volt, hogy anyut lefokozták a munkahelyén. Nagyanyámtól most 3-ból 2 gyereke olyan távol él, amennyire tud, egyik anyu, másik anyu húga, anyu öccse csak azért nem, mert őt abba a térségbe köti a munkája és a hobbija, de ő is több településsel arrébb, szóval 1-2 óra út.
2010. okt. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
78%
Az azért érdekes, hogy a kérdezőnek elakadt a szava, és jó pár napja nem írt semmit...
2010. okt. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
90%
Talán azért, mert látja, hogy itt úgyse támogatják a spártai típusú nevelésmódját, és vagy megpróbál változni, vagy elment siránkozni máshova, ahol bólogatnak a nem megfelelő nevelésre. Nem azt mondom, az elkényeztető majomszeretetes nevelési mód se jó, de a két véglet között van arany középút, és van olyan szülő, aki ezt megtalálja, és ott ilyen problémák nincsenek.
2010. okt. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
22%
egy szülő szerintem azért válik ilyenné mert anno ő is ilyen idióta nevelést kapott. sajnálatod dolog én nem hibáztatom kivéve persze akkor ha más okból ilyen
2010. okt. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
6%

Kedves szülő! Jó lenne, ha írnál valamit.


Kedves többiek! Ti tényleg azt gondoljátok, hogy annak a lánynak jó, hogy ilyen a viszonya az anyukájával?

Ezen a honlapon a legtöbb fiatal panaszkodik, és szidja a szüleit.

Most egy szülő szólalt meg aki egy sokak által ismert problémás helyzetben van a lányával. Most végre írt a másik oldal.

Nem gondoljátok, hogy örülni kéne, hogy nem mindegy neki, hogy tenni akar valamit a lányáért, hogy érteni akarja őt.

Most tényleg segíthettünk volna.

Nem csak neki, hanem a lányának is.

Ha nem lealázást kap többségében, hanem valódi magyarázatot. Mert ugye ti tudjátok mit élhetett meg a lány? Milyen érzései lehetnek, mi fájhat neki?

De ti ítélkeztek, márpedig ítélet még problémát nem oldott meg. Ha véletlenül ír még ide az anyuka kérlek ne bántsátok. Esetleg mesélhettek hasonló helyzetekről, hogy ti hogyan éltétek meg. Vád nélkül. Az emberek ritkán beszélnek önmagukról, mindig csak vagdalóznak, aztán csodálkoznak, hogy nem értik egymást.

2010. okt. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
93%

20:09-es


Hol olvasgattál szerető anyukáról, aggódó szülőről?

Én egy zsarnokról olvastam, akinek nem a gyereke elvesztése fáj, hanem az, hogy nem úgy táncol, ahogy ő fütyül. Sőt, olyan messze futott előle, hogy a fütyülést meg ne hallja.

A mézes-máztól és a hazug kenetteljességtől pedig feláll a tarkómon a haj.

2010. okt. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
100%

20:09-es

Tudod amiket a kommentelők írtak,azok egytől egyig tanácsok.Lehet,hogy nyers stílusban,de az igazságot tálalva.Mivel a kérdező még így sem volt képes felfogni,hogy benne is lehet hiba,csak a saját igazát szajkózza és bicskanyitógató stílusban követel dolgokat,ahelyett,hogy valóban magába nézne és elgondolkodna.Biztos,hogy a lányának sem jó ez a helyzet.De amíg a "kedves" anyuka nem hajlandó lejjebb venni és emberként,felnőtt emberként kezelni a lányát,addig még mindig a kisebbik rossz a lánynak,ha egyáltalán nincs kapcsolata az anyjával.Inkább az egyedüllét,mint egy ilyen anya. :S

2010. okt. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
8%

Jó jó. Csak sajnálom a dogot. Mert sok gyerek ír ide, hogy mit tehet, hogy bírja ki a családját.

És egy gyerek próbálkozhat, hogy jobb legyen, de szerintem a helyzeten igaziból a szülő változtathat. Persze neki is megvannak a korlátai, mint minden embernek, de mégiscsak övé a hatalom. Hát ezért sajnálom. Jó lett volna, ha rájön, hogy tehet arról, hogy elment a lánya, és képes változtatni is. Van egy csomó jó személyiség fejlesztő módszer, hogy szembe nézzünk önmagunkkal és változtathassunk. Na mindegy :(

2010. okt. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
92%
23:45 - A szülő is változtathat, ha akar, ha belátja a tévedéseit, de itt a kérdező a hozzászólásai alapján idáig még nem jutott el. Az én anyukám akart változtatni, és jobb lett a kapcsolatunk, de ehhez kevés lett volna, ha csak én akartam volna változást. A kérdezőnek írtunk dolgokat, mi az, ami miatt magába kéne néznie egy szülőnek, vajon miért alakult így, mert egy gyerek nem ilyennek születik, és ha elmenekül, annak oka van, és az esetek többségében a szülőben keresendő (vagy a túl nagy szigor vagy a majomszeretet vagy a nem törődés, több most nem jut eszembe, de mivel a szülő előbb létezett, mint a gyerek, ezért ő teremtette az állapotot, a gyerek erre csak reagál). A kutya is - ha teheti - elszökik a rossz gazditól, a jóhoz csavargás után is visszatér.
2010. okt. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!