Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nincs jogom beleszólni...

Tényleg nincs jogom beleszólni felnőtt lányom életébe?

Figyelt kérdés

Most 22 éves, egyetemre jár. Inkább diákhitelbe veri magát, mint hogy tőlem függjön anyagiakban. Elment albérletbe 2006 őszénén, e-mail címet adott, de a legtöbb e-mailt, amiben leírtam neki, hogy ezt mégis hogy gondolja, kitörölte és visszajelzést se adott. Egyre válaszolt, amelyikben megköveteltem tőle (szerintem jogosan) hogy ha én felneveltem 18 évig, akkor igenis kötelessége még mindig a szüleinek tekinteni minket. Iszonyatos stílusban válaszolt, és megüzente, hogy mindent vissza fogok kapni, ha még élek 18 év múlva, számoljam meg.

Hogyan lehet olyan vaskos bőr a képén, hogy ilyet merészel? Nem ezt neveltük bele. De a mi nevelésünk, úgy látszik, mit sem számít. Egy barátján keresztül dicsekedett nekünk, hogy már a harmadik nyelvből fog vizsgázni. Bár a barátja azt mondta, meg ne említsem a lánynak, hogy elmondta.

Ilyenkor mit lehet tenni? Tényleg nincs más út, és hagynom kell, hogy az a lány azt csináljon, amit csak akar? A szülő megtette a kötelességét, és ennyivel ennyi?


2010. szept. 28. 04:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
95%
Jó anya voltál?Ezt neked kell tudni.Nem lehetséges hogy most fizet a régi sérelmekért?Össze kellene ülnöd vele egy komolyabb beszélgetésre,és tisztázni a dolgokat.
2010. szept. 28. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim válasza:
98%
Nektek is vissza kell venni a stílusból, mert csak még messzebb üldözitek magatoktól, akármennyire is "jogotok". Amúgy igen, ha a gyerek felnőtt, egészséges, megáll a maga lábán, akkor a szülő megtette kötelességét és ennyi. Szerintem a gyerek nem tartozik semmivel. Ha meg a kapcsolatotok ilyen rossz, akkor lehet tényleg ennyiben marad.
2010. szept. 28. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
100%
Megsem lehet olyan rossz, ha tanul es nyelvvizsgazik, egyedul megel a laban. Nem ugy van, hogy elszurta az eletet. Megis miert emlegeti, hogy vissza fogtok kapni? Valami csak tortent vele, amiert ezt megtette, nem? Valami komoly ok huzodik a hatterben es neked tisztaban kell ezzel lenned...
2010. szept. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
97%

Talán azért mondta,hogy vissza fog fizetni mindent,mert egyszer-párszor a fejéhez vághattad,nem túl kedves modorban,hogy mibe került a nevelése...Egy egészséges önérzetű ember erre így reagál kb.mint a lányod.És ez ez esetben ez teljesen érthető.


Másrészt,az,hogy felnőtt korában is szülőnek tekintsen ,szeresse ,ez nem kötelesség.Ez érdem.

Gondolkozz el azon,mit ronthattál el,mivel bántottad meg,mert biztosan nem véletlenül viselkedik így.Ha ennem változást akarsz,neked is változnod kell.

2010. szept. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
96%

Erre nem tudunk válaszolni, mert semelyikőtök életét nem ismerjük, ennyi infó meg nem elég semmihez. Valahogy neveltétek, volt valami feszültség, ami miatt nem akar veletek kapcsolatban maradni. Ebből ennyi jön le.

De beleszólni nincs jogod, kizárólag tanácsot adhatsz.

2010. szept. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogyan nevelted, mi történt, ami miatt menekülőre fogta a lányod.Most nincs más dolgod, mint szó nélkül várni. Várni arra, hogy talán megbocsát, talán visszatalál hozzátok. TALÁN. Életrevaló, okos lánynak tűnik, hiszen egyetemre jár, 3 nyelvvizsga, megáll a saját lábán. Ha erőlteted, örökre elveszíted. Hallgass, csendben várj.Nagyon nehéz lesz, de szerintem ez az egyetlen esélyed.
2010. szept. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
14%

Ma a szülőnek csak kötelességei vannak,de jogai nincsenek! A mai fiatalok szerint nem jár hála,vagy köszönet egy szülőnek,amiért felnevelte a gyerekét! Hányszor olvasom,hogy ha megszült,akkor kötelessége fel is nevelni! Nem tudom,hogy ha valamikor ők is szülők lesznek,ez lesz-e a véleményük nekik is?

Törődj bele,hogy a lányod is így gondolkodik!

2010. szept. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
84%
A szülőnek el is kell tudni engedni a gyerekét.Minden gyerek felnő egyszer és a saját lábára akar állni.A szülő véleményét maximum meghallgatja,de a döntés joga onnantól az ő kezében van.Nem szabad rátelepedni és továbbra is irányítani!Hagyd végre élni,nem csinál hülyeséget!A hála és a köszönet,csak annak jár,aki megérdemli.Ha jól nevelted és szeretted,akkor hálás lesz érte,ha azért szülted,hogy legyen kin uralkodni,akkor ne várj köszönetet,mert nincs miért.Aki ezt nem képes felfogni,inkább ne szüljön,mert nem való anyának!
2010. szept. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem tisztelet es szeretet jar a szulonek, ez a gyerek reszerol kotelezo kiveve, ha gyermekkoraban okot adtak a szulok arra, hogy a gyerek igy viselkedjen...es biztos, hogy van ra valami magyarazat. A lanyod 4 eve koltozott el, ne mondd, hogy ennyi ido alatt nem jottel ra, hogy valamit rosszul csinaltal. Egyertelmu, hogy tortent valami, ha azt mondta, hogy visszakapjatok, amit vele csinaltatok. Miert csak ot hibaztatod? Csak az o oldalarol irod le a rosszat, a tiedrol nem. Amig nem ismered el a hibadat meg sajat magadnak sem, addig semmi nem fog valtozni.
2010. szept. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
100%

Szeresd a lanyodat, es fogadd el, de ne felejsd el, hogy mar "felnott", tehat nem gyermek, es megvan a sajat akarata, es ezt elkell fogadnod.


Jo nevelest kapott, mint latod nem alkoholista, nem drogozik stb.,

a lanyod tanul es azert tanul, hogy megteremtse a sajat eletet, a sajat sorsat rendezgeteti, es ebbe Te most ne szolj bele,

mert azzal csak "mergezed" a kapcsolatot, mint ahogyan ezt tapasztaltad is, es ne haragudj, hogy de igaza van a lanyodnak, mivel ez az O ELETE!


Te az Edesanyja vagy O pedig a sajat Gyermeked, de ilyenkor megvaltozik a kapcsolat, mivel a Te "gondoskodo" es "apolo" feladatod vegett ert, es most a szeretet, a turelem, az elfogadas es az alkalmazkodas maradt, mint feladat mind a kettotok szamara.


A masik, hogy boldog lehetnel, hogy tanul a lanyod es inkabb fejezd ki elismeresedet es dicserd meg, s figyeld meg, hogy amikor igy fogsz viselkedni, akkor a valtozast is megfogod tapasztalni.


Lehet, hogy pontosan a tulzott ragaszkodasod, a kritikad volt az, ami kivaltotta azt, hogy elkoltozzon a gyermeked, tehat itt Neked kell megvaltozni, es ezen dolgozzal.

Merlegelj, vizsgald meg, hogy mi az oka, hogy a lanyod elkoltozott, de ehhez minden ok nelkul is joga van, mivel

onallo eletet szeretne elni!

Most vegre "szabad" vagy, fedezd fel Onmagadat es potold a lanyod hianyat, talalj hobbit, elfoglaltsagot.


Tapasztalatbol tudom, hogy amikor kirepulnek a gyermekek, akkor egy "ur" keletkezik, de ezt az urt kilehet tolteni, hogy ujra teljes embernek erezd magad.


Talald meg onmagad es torodj magaddal, kenyeztesd magad, mivel megerdemled, egy super lanyt neveltel!

2010. szept. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!