Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nincs jogom beleszólni...

Tényleg nincs jogom beleszólni felnőtt lányom életébe?

Figyelt kérdés

Most 22 éves, egyetemre jár. Inkább diákhitelbe veri magát, mint hogy tőlem függjön anyagiakban. Elment albérletbe 2006 őszénén, e-mail címet adott, de a legtöbb e-mailt, amiben leírtam neki, hogy ezt mégis hogy gondolja, kitörölte és visszajelzést se adott. Egyre válaszolt, amelyikben megköveteltem tőle (szerintem jogosan) hogy ha én felneveltem 18 évig, akkor igenis kötelessége még mindig a szüleinek tekinteni minket. Iszonyatos stílusban válaszolt, és megüzente, hogy mindent vissza fogok kapni, ha még élek 18 év múlva, számoljam meg.

Hogyan lehet olyan vaskos bőr a képén, hogy ilyet merészel? Nem ezt neveltük bele. De a mi nevelésünk, úgy látszik, mit sem számít. Egy barátján keresztül dicsekedett nekünk, hogy már a harmadik nyelvből fog vizsgázni. Bár a barátja azt mondta, meg ne említsem a lánynak, hogy elmondta.

Ilyenkor mit lehet tenni? Tényleg nincs más út, és hagynom kell, hogy az a lány azt csináljon, amit csak akar? A szülő megtette a kötelességét, és ennyivel ennyi?


2010. szept. 28. 04:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
87%

A nagyszüleim hasonló módon nevelték az anyukámat. Anyukámnak követendőnek tartotta ezt a nevelési módszert, de én már más természetű vagyok, rendesen megszenvedtem ezt a tekintélyelvű módszert. Gyakorlatilag elrontották vele a gyerekkoromat, a fiatal felnőtt éveimet. Az örökös tiltásaikkal, elvárásaikkal azt érték el, hogy a mai napig nem vagyok velük nyílt, őszinte, de már nem is leszek. Nem látom értelmet, már idősek, a múlton nem lehet változtatni, ők már nem fognak megváltozni.


Én viszont már teljesen más stílusban neveltem fel a gyerekeimet. Nem mondom, hogy ez az út csupa rózsaszirommal volt teleszórva, de úgy érzem, jól sikerült mindkettő. Őszinték, egyenesek velem, bármiről el merik mondani a véleményüket akkor is, ha nem azonos az enyémmel. 15-16 éves koruk óta szabadon mehetnek bárhová, nincsenek értelmetlen korlátok sem, de nem is igazán értenék, ha elkezdeném őket "rendszabályozni".


Az alapokat kell jól lerakni, kicsi korban kell olyan életszemléletet, értékrendet kialakítani náluk, ami után már túl nagy meglepetések talán nem történnek.

2010. szept. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:
100%

Hat ne haragudj kerdezo, de most mar egyertelmu, hogy volt ok arra, hogy a lanyod elment es az ok te vagy.


"Igen, persze, mondtam, hogy "amíg az én kenyerem eszed, az én fedelem alatt vagy, stb..." De hát ki nem? "


Az en szuleim sosem mondtak ilyet es en sem az enyemnek. Nagyon gaz ez a szoveg meg az is, hogy a masik lanyod baratjat nem kedveled, mikor az nagy dolog, hogy 7 evig kitartott mellette.


En ilyen anyostol, anyatol menekultem volna. Ugyan mi bajod a sraccal?? Csak nem lehet rossz ember, ha 7 eve boldog vele a lanyod. Vagy az o boldogsaga nem szamit neked? Nezz magadba es gondolkodj el azon, amit tettel! Te mar eszre sem veszed, ha hibazol, masra kened, pedig a hiba benned van, kulonben nem ment volna el a lanyod. Kerdest meg nem tudom, hogy minek irsz ki, ha nem vagy kivancsi a valaszokra, csak a sajat mondokadat fujod, pedig akik ide irtak, mind nagyon jo tanacsokat, javaslatokat mondtak. Ha nem hallgatsz rajuk, akkor az mar a te bajod. Ha a kerdes lenyege az volt, hogy megsajnaljanak es azt mondjak, neked van igazad, akkor ezt benezted...

2010. szept. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
94%
Jézusom, kérdező, hát rád macskát sem lenne szabad bízni, nemhogy gyereket! Te mit gondoltál, ha szülsz egy gyereket, az életed végéig neked fog engedelmeskedni, ha 80 évig élsz, akkor 80 éves korodig előírhatod neki, hogy mit tegyen? Pusztán azért, mert a világra hoztad? Ez nem erény, ezért nem jár hála! TE akartad megszülni, azért, mert TE akartál gyereket és nem Ő akart a világra jönni. Nem neki vannak kötelességei veled szemben, hanem neked volt az a kötelességed, hogy boldog embert nevelj belőle! Mit vársz tőle? Hálát? Egy gyerek nem bankbetét, hogy azért szülj, hogy legyen egy engedelmes rabszolgád. Én a helyedben örülnék, hogy egyáltalán egy e-mail címet hagyott, és a hozzáállásod alapján lehet, hogy a kisebbik még ennyi információt sem hagy magáról amikor elköltözik. És neki lenne igaza. Ha az én anyám lennél, az ajtót nem nyitnám rád többet az alapján, amilyen arrogáns, lekezelő módon írtál. Az meg, hogy "amíg az én kenyeremet eszed..." szerintem ezt mocsok dolog egy gyerek fejéhez vágni. Ha a világra hoztad, akkor gondoskodnod kell róla, és ezért nem jár cserébe holtig tartó engedelmesség. Egyáltalán, tudod mi a különbség a nevelés és az idomítás között? (39/N)
2010. szept. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:
88%
20:01 vagyok. Meg annyit, hogy megertenem a felhaborodasodat, ha elkallodott volna, de amit leirtal, abbol ugy tunik, hogy sokkal jobban el, mint amikor otthon lakott. Tobbet akar az elettol, mint amennyit neki engedtel. O tobbre kepes, tudta, ezert hagyott ott es most eli az eletet ugy, ahogy neki jo. Es valoszinuleg boldog, ugy tunik, hogy megtalalta a helyet, amit rolad nem lehet elmondani. En a helyedben nagyon hajtanek, de ahhoz teljes stilusvaltason kell eloszor atesned. A mentalitasodat mindenkepp meg kell valtoztatni, ha vissza akarod kapni a bizalmat. Ismerd el a hibadat neki.
2010. szept. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:
90%

nincs jogod beleszólni. A jelenlegi magyar törvények alapján egy ember 18 éves korában nagykorúvá válik és ha 100%ig önálló életet szeretne élni akkor abba senki másnak nincsen joga beleszólni.

tanácsokat javaslatokat jószándékkal lehet adni ez természetes. Viszont ha megfogadja akkor megfogadja ha nem akkor meg nem. nem tudsz mit tenni.

2010. szept. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
24%

Kapott itt az anyuka hideget, meleget. De azért vegyük észre, hogy írt ide, hogy keresi a válaszokat.

Az hogy a lánya kötelességeit emlegeti valójában azt jelenti, hogy szereti a lányát és hiányzik neki.

Az hogy szeretne beleszólni a lánya életébe azt jelenti, hogy szeretne résztvenni a lánya életében.

A kötelességtudatot, se itéljük el. Nagyon sokat segithetett a gyerek tisztességes felnevelésében, és abban is, hogy most ilyen ügyesen megállja a gyerek az életben a helyét.

De van valami, amit ha csinálsz nemhogy nem jó a gyereknek, de még árt is. Valami ami megakadályozná, hogy ügyesen csinálja az életét. És ezt meg kell találnod.

Mert biztos vagyok benne, hogy nem akarsz ártani neki.

Mert nem várhatod el, hogy felvegye a kapcsolatot veled úgy hogy az árt neki.

A gyerekeknek mindig hiányzik az anyjuk, bármilyen is volt az. Főleg, ha bajban vannak, ha sír a lekük, arra vágynak tudat alatt, hogy az édesanyjuk meghallja a sirásukat, és megvigasztalja őket. Mindegy hány évesek, és milyen volt a viszonyuk.

Mindig a szülő határozza meg a kapcsolat lehetőségeit.

Távolisd el a köztetek lévő akadályt, és építsd újra a kapcsolatot. De tudd, hogy egyoldalu lesz még sokáig. Továbbra is te cipeled a problémáit, örömeit. De része leszel az életének. Szeretettelteli kötelességből.

Ő pedig érezhetően hálás lesz.

Nekem rengeteget segitett a

[link]

módszer. Tényleg tiszta szívvel ajánlom.

2010. okt. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
100%

A leveledbol duh es felhaborodas sut, hogy rosszabbat ne mondjak. Egy normalis szulo reakcioja ilyen merteku elutasitasra fajdalom es ketsegbeeses.

Sehol, egy fel szo nincs hogy pl hogy teheti ezt velem, miert gyulol engem, hogy tudnam helyrehozni a dolgokat, stb, szo nincs benne arrol hogy szeretned a gyereked. Ez mar onmagaban is sokat mond.

2010. okt. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:
91%
Hogy fogsz odafigyelni a legkisebbre a bankett után?Bezárod?Nem a bankett után kell odafigyelni.Előtte is,És szertni kéne nem ok nélkül menekült el a nővére ,de te már most félsz hogy ő is szervezi a menekülő utat azért akarsz odafiygelni rá.Imádkozom,hogy ne sikerjün és megtudjon ő is lépni előled.Mert ter nem vagy alakalmas anyának,elvárás ,amig az én kenyermet,szerintem a dicséretet,szeretet szót a gyerekeid csak kivűlálloktól ismerik.Szomorú,ilyen fiatalokkal gyerekkle foglalkozom akiket otthon csak cspért,rabszolgának befektetésnek szülnek.
2010. okt. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, tanuld meg a lányod (lányaid) szemébe mondani azt, hogy: SAJNÁLOM, HIBÁZTAM, SZERETNÉM JÓVÁ TENNI! Ember vagy, tökéletlen, de ezt tudni kell beismerni. Ha eljutsz odáig, hogy beismerd a tévedésedet, akkor a lányaidhoz is közelebb kerülsz. A szüleim már jó úton haladnak, és a 71 éves nagyanyám is végre rálépett az útra, de rengeteg fájdalmat kellett cserébe elszenvednem csak azért, hogy annak szeressenek, aki vagyok, azokért a tehetségekért, amiket kaptam, és ne azért, amivé változtatni akartak, de semmi affinitásom hozzá. Tudod, nehéz egy olyan embernél ezt elérni (a nagyanyám), aki egyedül az orvosokat becsüli valamire, de elindult a változás, még ha késve is, de én ennek örülök annyira, mint a tegnapi sikeres államvizsgámnak, és végre (51 éves pedagógus) anyukám is fellélegezhet, mert az anyjától végre jó szavakat is kap, nem csak a rosszindulatú kritikát.
2010. okt. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:
92%
Akadj már le a lányodról. B*kker, 22 éves felnőtt ember, minek akarod még szívni a vérét?! Oka van annak, hogy ilyen hangnemben válaszolt, szóval v.mit elrontottatok. Annak meg csak örülnöd kéne, hogy sikeres az életben.
2010. okt. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!