Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nincs jogom beleszólni...

Tényleg nincs jogom beleszólni felnőtt lányom életébe?

Figyelt kérdés

Most 22 éves, egyetemre jár. Inkább diákhitelbe veri magát, mint hogy tőlem függjön anyagiakban. Elment albérletbe 2006 őszénén, e-mail címet adott, de a legtöbb e-mailt, amiben leírtam neki, hogy ezt mégis hogy gondolja, kitörölte és visszajelzést se adott. Egyre válaszolt, amelyikben megköveteltem tőle (szerintem jogosan) hogy ha én felneveltem 18 évig, akkor igenis kötelessége még mindig a szüleinek tekinteni minket. Iszonyatos stílusban válaszolt, és megüzente, hogy mindent vissza fogok kapni, ha még élek 18 év múlva, számoljam meg.

Hogyan lehet olyan vaskos bőr a képén, hogy ilyet merészel? Nem ezt neveltük bele. De a mi nevelésünk, úgy látszik, mit sem számít. Egy barátján keresztül dicsekedett nekünk, hogy már a harmadik nyelvből fog vizsgázni. Bár a barátja azt mondta, meg ne említsem a lánynak, hogy elmondta.

Ilyenkor mit lehet tenni? Tényleg nincs más út, és hagynom kell, hogy az a lány azt csináljon, amit csak akar? A szülő megtette a kötelességét, és ennyivel ennyi?


2010. szept. 28. 04:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
100%
Én is várnék valamilyen reakciót a kérdezőtől, ha már ennyi választ kapott.
2010. szept. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 A kérdező kommentje:

Nem 18 évesen ment el, érettségi után, júliusban, akkor már 19 volt. Délután küldött egy e-mailt, hogy minden rendben vele (az eltűnése napján) de ne keressük. Persze, hogy kerestük, meg is lett, de azt sem tudjuk, hol van, mert nem mondták meg.

Nem igazán tudok erre mit reagálni. Igen, persze, mondtam, hogy "amíg az én kenyerem eszed, az én fedelem alatt vagy, stb..." De hát ki nem? Nekem is mondták, mégis mai napig tartom a kapcsolatot a szüleimmel. Küldtem neki egy e-mailt. Gratuláltam a nyelvvizsgához, és javasoltam, hogy akkor csak beszélgessünk úgy, mint két barátnő. Még nem írt vissza.

Van egy húga és egy nővére. A nővére már végzett a főiskolán, és van egy komoly barátja (bár nekem nem tetszik a gyerek) hét éve, de házasságon még nem gondolkodnak. A húga most 20, ebben az évben érettségizik, rá sokkal jobban oda fogunk figyelni a bankett utáni napokban.

2010. szept. 30. 16:12
 53/82 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szép számú válaszokat
2010. szept. 30. 16:13
 54/82 anonim ***** válasza:
93%
Kedves Kérdező! Neked mi a véleményed az kommentekről? Hasonló tartalmúak, s talán mutatnak egy utat. Jó lenne tudni, te hogyan gondolkodol ezekről. Talán azért, mert a kommentelők is kaphatnak valami visszaigazolást.
2010. szept. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:
92%

Köszi a reagálást. Sajnos azonban úgy tűnik, hogy SEMMIT nem értettél meg a válaszokból.


*van egy komoly barátja (bár nekem nem tetszik a gyerek) hét éve,


Nem neked kell vele élni, hanem a lányodnak. A 7 év elég bizonyíték, hogy boldogok, másnak a házassága nem tart 7 évig.


*rá sokkal jobban oda fogunk figyelni a bankett utáni napokban.


Bezárjátok, vagy mi? NEM a bankett utáni "napokban" kell rá jobban figyelni, hanem ÁLTALÁBAN kell neki nagyobb bizalmat szavazni, mint a másik lánynak. Én ha neked lennék, inkább leülnék vele beszélgetni a történtekről, és megkérdezném, hogy van-e valami problémája velem és szeretné-e, ha valamin változtatna a család. Meghallgatnám, nem bezárnám.

Ha szerencséd van, és a lányok beszélnek egymással, a másik lányodhoz is eljut ennek a híre, és lehet, hogy értékeli a változtatási szándékodat.


Csak úgy akarj barátnőként beszélgetni, ha képes vagy végighallgatni és megfontolni, amit mond. Ha 5 perc után felhúzod magad, inkább ne beszélgess, mert az utolsó esélyedet is elszúrod.


Attól, hogy a te anyád is zsarnok volt, neked nem muszáj követned a példáját, mert amit csinált, nem jó és nem követendő. Ha vert volna, te is vered a gyerekeidet, mert azt láttad? Te más voltál, mint a lányod. Mellesleg... kevés fiatal van, aki kér a szülői kenyérből, ha azt hallja, hogy "amíg az én kenyeremet eszed". Hát tudod, inkább az éhhalál, és ezt nagyon komolyan mondom. De ahogy láttam a válaszokat, nem csak én vagyok így ezzel.

2010. szept. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
87%
Odafigyeltek vagy bezárjátok,valószinű vagy ő is szökik,vagy öngyilkos lezs...Sajnálom a gyerekeidet,Ilyen anyám lenne,bár ő pedagógus és normális... de te,nem oknélkül ment az a lány el,de a rossz hír ha a rendőrség se kényszerit senkit haza 18 után,ha ő nem akar a szarba visszamenni,és inkább egy lukban minibálbéren gürcölve mint veletek.Bár lehet azért nem akar levelezni,mert fél hogy metaláljátok,és erőszakkal viszaviszitek és bezárjátok,senki sem megy el ok nélkül én külön élek de mindig örrömmel megyek haza a te lámyod a leveleidet is kitörli,ennek komoly oka lehet,ha ennyire nem akar tőled semmit,valószinű uralkodtál rajta megfojttad nem lehetett melletted önálló személyisége.....
2010. szept. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:
77%

Az, hogy te meghunyászkodtál a szüleid előtt, nem jelenti azt, hogy a lányodnak is meg kell (előttetek), ő erősebb, mint te, ő mert lépni, ő meri vállalni önmagát, vedd tudomásul és kész, a barátját is fogadjátok el, mert látod, hogy a lányod nem halad rossz irányba az életben, ha rossz hatással lenne rá, ellógná a tanulást, nem dolgozna, részegeskedne, kábítószerezne, felcsináltatta volna magát és élne segélyeken, az más dolog, de a lányod egy talpraesett ember, aki él a tehetségével (pl. az idegen nyelv tanulás terén), és tudja, hogy ti akadályoznátok azáltal, hogy stresszben kéne élnie (tudom, miről beszélek, stresszben készültem fel államvizsgára, sikerült 3-asra, de ha nincs stressz, 5-ös is lehetett volna).

Inkább elment, volt lehetősége (nekem nem volt, de én is ezt tettem volna, ha lett volna, most viszont már kinyílnak előttem is a lehetőségek, és ráléphetek arra az útra, amire a te lányod már korábban rá tudott lépni), ő tette jól, te meg fogadd el, és örülj neki, hogy ilyen, mert egy nagyon talpraesett lány, tudja, mit tud és mit akar, és el is akarja érni, és el is fogja érni, ő az a típus, akire azt mondják, hogy a jég hátán is megél, és ne sajnáld tőle, ne akard az ő életét élni, nem az a jó neki, ami szerinted jó, hanem ami szerinte jó, mert az ő élete, te éld a saját életedet.

És ha élnek még a szüleid, egyszer talán elmondhatnád nekik, milyen volt hallgatni az "amíg a mi kenyerünket eszed" mondatokat, anyu kb. 25 év után fakadt ki és tálalt ki nekik, milyen rossz volt a sok megaláztatás, a kihasználás, a verés... stb. És azóta fellélegzett, megkönnyebbült, mert ami addig sziklaként nehezedett rá, hosszú évek terhétől megszabadult végre.

2010. szept. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem sose mondták ezt az "amíg az én kenyeremet eszed" című mondókát, sőt, én ezt még hírből sem hallottam, amíg itt az oldalon nem írták többen is több kérdésben. Lehet, hogy a te szemedben engem túl lazán neveltek a szüleim, mert kamasz koromban sok hülyeséget csináltam, meg kicsit kitoltam az érettségizést is (22 évesen csináltam meg, azóta egyetemre járok), de legalább nem próbáltak zsarolni az ilyesmivel. És érdekes, hogy majdnem 24 évesen is anyukámnak mesélek el bármit, ami történik velem, minden nap beszélek vele telefonon, mindig tudja, hova megyek, pedig már évek óta nem élünk együtt. Szóval talán célravezetőbb volt az én szüleim engedékenyebb, de szeretetteljes nevelése, mint a tiéd. Legalább is én szóbaállok az anyukámmal, viszont a te lányod veled nem.
2010. szept. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 anonim ***** válasza:
100%
már mindent elmondtak itt, csak az a gáz, hogy a kérdezőnek semmi nem esett le, hogy talán ő szúrt el valamit.
2010. szept. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
86%
Én sem tudok mást mondani, csak azt, hogy ok nélkül nem érzi úgy egy gyerek, hogy vissza kell fizetnie mindent és ha jól érezte volna magát nem költözött volna ennyire el. Felnőtt nő és tud vigyázni magára, inkább örülj, hogy megtalálta a boldogságot.
2010. szept. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!