Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nincs jogom beleszólni...

Tényleg nincs jogom beleszólni felnőtt lányom életébe?

Figyelt kérdés

Most 22 éves, egyetemre jár. Inkább diákhitelbe veri magát, mint hogy tőlem függjön anyagiakban. Elment albérletbe 2006 őszénén, e-mail címet adott, de a legtöbb e-mailt, amiben leírtam neki, hogy ezt mégis hogy gondolja, kitörölte és visszajelzést se adott. Egyre válaszolt, amelyikben megköveteltem tőle (szerintem jogosan) hogy ha én felneveltem 18 évig, akkor igenis kötelessége még mindig a szüleinek tekinteni minket. Iszonyatos stílusban válaszolt, és megüzente, hogy mindent vissza fogok kapni, ha még élek 18 év múlva, számoljam meg.

Hogyan lehet olyan vaskos bőr a képén, hogy ilyet merészel? Nem ezt neveltük bele. De a mi nevelésünk, úgy látszik, mit sem számít. Egy barátján keresztül dicsekedett nekünk, hogy már a harmadik nyelvből fog vizsgázni. Bár a barátja azt mondta, meg ne említsem a lánynak, hogy elmondta.

Ilyenkor mit lehet tenni? Tényleg nincs más út, és hagynom kell, hogy az a lány azt csináljon, amit csak akar? A szülő megtette a kötelességét, és ennyivel ennyi?


2010. szept. 28. 04:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ti neveltétek bele, akkor vajon ki? Legalább ne próbáld elhárítani a felelősséget. Lehet, hogy konkrétan nem arra tanítottátok, hogy forduljon szembe veletek, de gondolom, korábban is beleszóltatok mindenbe, nem lehetett egy önálló gondolata, lépése ("azt csinálsz, amit akarsz, amíg azt akarod csinálni, amit én akarok"), itt az eredménye. Ha hagytátok volna, hogy tiniként kialakuljon egy szilárd és határozott személyiség, ezt megspóroltátok volna.


Visszataszító, ahogy írsz pl. a nyelvvizsgáról, tudod te, mekkora dolog 3 nyelvvizsga? Legtöbben véres verítékkel izzadnak ki egyet, a te lányod meg 22 évesen a harmadikat rázza ki a kisujjából, miközben önállóan él, eltartja magát. Te nem vagy büszke rá? Szomorú...


Nincs választásod, egy dolgot tehetsz: hagyod élni és reménykedsz, hogy egyszer megbocsájtja, hogy mindenbe belepofáztál és nem értékelted. És megjegyzed, hogy a szeretet szabadságon alapul, nem szükségen és elvárásokon.

Nem kételkedem benne, hogy jót akartál, de ha szereted a lányod, azt akarod, ami NEKI jó, nem pedig azt, amiről TE azt gondolod, hogy neki jó.

Mindenkinek magának kell meghoznia a döntéseit és vállalni ezekért a felelősséget. Még sose gondoltál arra, hogy mi van, ha rád hallgat, és később rájön, hogy hiba volt? Te adtál rossz tanácsot, de az ő élete ment félre. Nem megmentened kell a lányodat, hanem megtanítani elviselni a csalódást. Nem hiszem, hogy te ezt megtetted.

2010. szept. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim ***** válasza:
100%

Nagy zsarnok lehetsz te úgy, ahogy vagy. A gyermeked , amit elért az életében mindent magának köszönhet. Hogy életet kapott tőled, azért köszönet nem jár -nem dörömbölt az ajtón-ablakon, hogy meg akarok születni.

Szeretni kellett volna, 18 évig, akkor egy nappal később nem megy el tőled.

SZERETNI

Ismerkedj a szóval!

Az uralkodás nem ezt jelenti.

2010. szept. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim, főleg az apám mindig a fejemhez vágta, hogy ő nevelt, én senki vagyok, nekem nincsenek jogaim, mennyi pénzbe kerültem nekik, stb, stb. Szegény anyum is csak szenvedett. Pedig 18 éves korom óta dolgoztam az egyetem mellett, de hát az nem elég. Betelt a pohár, elköltöztem, vettünk férjemmel egy lakást (hitelre, szülők anyagi támogatása nélkül). Azóta javult a viszony, naponta beszélek velük telefonon, járunk hozzájuk, ők is hozzánk. De jobb a távolság. Szóval igenis megértem a lányodat.
2010. szept. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
92%
Önálló akar lenni. Más szülő örülne.
2010. szept. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
100%

Íme egy uralkodó szülő, aki nagy valószínűség szerint kiszekírozta a kislányát, és még most se hagyja békén. fogadni merek hogy a gyerek a telefonszámát se mondta meg :)


Igen, egy előttem szólónak igaza van, SZERETNI kellett volna 18 éves koráig, nem uralkodni rajta.



FIGYELEM: idézetek a szerető szülő írásából:


"megköveteltem tőle" "minthogy tőlem függjön" "kötelessége" "az a lány"

azt hiszem ennyi idézet elég a szövegedből, melyből világosan látszik hogy milyen mély szerető érzésekkel viseltetik a kérdésben szereplő anya a drága kicsi lánya iránt.


NO COMMENT

2010. szept. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
100%

Most értett be a nevelésed...


...edd is meg amit főztél...


(bocs, de erre tényleg nem lehet mit mondani!)

2010. szept. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
96%

Az a probléma, hogy Te a nevelést poroszos módon, meglehetősen katonás stílusban képzeled és nem akarod tudomásul venni, hogy a lányotok teljesen önálló lény, saját elképzelése van az életről, ha úgy tetszik, hibát követhet el a beleegyezésetek nélkül is.

Azt gondolod, hatalmi erővel jogod van egy felnőtt nőn érvényesíteni az akaratodat? Ez a lányodnál tuti nem működik, Ő valószínűleg nagyon erős személyiség, viszont sejthető, hogy ezt a jellemvonást volt kitől örökölnie...


Azok a mondatok, kifejezések, amiket a tehetetlenség érzése és a szigorú nevelési elveid diktálnak "eltartottalak, fölneveltelek, álltam a taníttatásod költségeid, jogomban áll beleszólni, kötelességed, stb, stb" mind mind eltávolítják tőled a lányodat, dacot váltanak ki belőle és jogosan hárít, mert ezekből nem a szeretet, az aggódás, a segítő szándék érződik, hanem a hatalmi vágy, a birtokló, uralkodó ember közeledése.


Nem mindent csináltál eddig rosszul, hiszen az alapokat nagyon jól leraktad, a lányod talpraesett, karakán, céltudatos, viszont ha vissza szeretnéd Őt kapni, akkor ne követelj, inkább kérj. Tedd félre a büszke gőgöt, ezzel csak még jobban eltávolodtok egymástól. Tekintsd Őt egyenrangú félnek.

A tiszteletet, szeretetet nem elvárni kell, hanem kiérdemelni.


Egy másik anyuka, akinek két felnőtt fia van és nagyon is tudja, miről beszél.

2010. szept. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
87%

Nincs jogod beleszólni.

Itt a GYK-n százszámra olvasok olyan leveleket, amit fiatal emberek írtak,15-18 évesek, akik hasonló uralkodó szülőktől szabadulnának. Akik a napokat számolgatva várják a 18-dik születésnapot. Na nem azért, mert a kedves szülők ennek örömére kerti ünnepséget rendeznek!

Előre megváltott vonatjeggyel , összepakolt hátizsákkal indul a nagykorúsága első napján, ha kell inkább a bizonytalan idegenbe, mint egy percet tovább tölteni a "szerető" szülővel.Nehogy beváljon "amíg az én kenyeremet eszed, addig...".Inkább a semmilyen kenyér.

2010. szept. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
100%
A válaszokat elolvasva többet, jobbat, szebbet én sem tudok írni, mert már mindaz elhangzott ami az én fejemben is megfogalmazódott. Itt az a kérdés, hogy te belátod e a saját hibádat, vagy továbbra is fenntartod az álláspontod, ami nem fog közelebb hozni a gyermekedhez. Lehet kakában élni, mert egy ideig meleg, de tudod büdös is, s aki tudja az kerüli. Szerintem te nagy kakában élsz, s a gyerek számára ez már túl büdös.
2010. szept. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
96%
Ezt elszúrtad...
2010. szept. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!