Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nincs jogom beleszólni...

Tényleg nincs jogom beleszólni felnőtt lányom életébe?

Figyelt kérdés

Most 22 éves, egyetemre jár. Inkább diákhitelbe veri magát, mint hogy tőlem függjön anyagiakban. Elment albérletbe 2006 őszénén, e-mail címet adott, de a legtöbb e-mailt, amiben leírtam neki, hogy ezt mégis hogy gondolja, kitörölte és visszajelzést se adott. Egyre válaszolt, amelyikben megköveteltem tőle (szerintem jogosan) hogy ha én felneveltem 18 évig, akkor igenis kötelessége még mindig a szüleinek tekinteni minket. Iszonyatos stílusban válaszolt, és megüzente, hogy mindent vissza fogok kapni, ha még élek 18 év múlva, számoljam meg.

Hogyan lehet olyan vaskos bőr a képén, hogy ilyet merészel? Nem ezt neveltük bele. De a mi nevelésünk, úgy látszik, mit sem számít. Egy barátján keresztül dicsekedett nekünk, hogy már a harmadik nyelvből fog vizsgázni. Bár a barátja azt mondta, meg ne említsem a lánynak, hogy elmondta.

Ilyenkor mit lehet tenni? Tényleg nincs más út, és hagynom kell, hogy az a lány azt csináljon, amit csak akar? A szülő megtette a kötelességét, és ennyivel ennyi?


2010. szept. 28. 04:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim ***** válasza:
100%
én is olvastlanul kitörlöm, ha valaki email-ben "ordibál" velem.Nem bírom degileg, fáj a gyomrpm tőle, inkább el sem olvasom. Aki jót ír, az meg elmentem, s újra-újra olvasom.
2010. szept. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 anonim ***** válasza:
95%

"vissza nem térítendő kölcsönként."


XDDD

Na ezt azért ne mondd, mert ez olyan mint a "sötét zaj".

A kölcsönt- vissza kell fizetni, ezért a neve az hogy kölcsön.


Inkább mondd azt, hogy odaadod és nem vársz érte viszonzást, vagy vissza nem térítendő támogatást mondj...


Amúgy nagyon gondolkozz el, hogy miért lett ilyen! Általában a szülők cseszik el, a gyerek csak nyel és nyel, aztán egyszer betelik a pohár! Általában azon bukunk ki, hogy ránk fogják (mint gyerekekre) hogy most azért él a szülő sz@rul mert a gyereknek mindent megadott, holott ez köszönőviszonyban sem áll! Másrészről: " ez az én házam és ameddig Te itt élsz, azt csinálod amit mi mondunk" vagy nagyon azt erőltetted rá, hogy ha már felnevelted 18 évig akkor kutya kötelessége téged ápolni meg neked tenni venni! Vagy nagyon beleugattál a dolgaiba, és nem hagytad hogy ő bontakozzon ki!


Amúgy szerintem eléggé bátor, kreatív, problémamegoldó, kitartó, felelősségteljes, szorgalmas... és FÜGGETLEN!


Amúgy irigylem, hogy vissza mer vágni a szüleinek, tudod ez az eset az amikor a fagyi visszanyal!

2010. szept. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem,hogy miért lépett csak úgy le. Csak volt valami előzménye. Összevesztetek,és azért költözött?
2010. szept. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 anonim ***** válasza:
87%

Persze azon még nem gondolkodtál el, hogy te hogy lehetttél olyan anya, aki ilyet érdemel. Merthogy megérdemled, amit kapsz, arra a fejemet teszem.

Te uralkodni akarsz a felnőtt gyerekeden, kioktatod, ha kell, ha nem, és egyáltalán nem anyaként viselkedsz. Elvárásaid, azok vannak, szeretetet adni pedig úgy veszem ki, képtelen vagy.

Én is ezt tenném a lányod helyében: kiírnálak téged az életemből. Nem érdemelsz mást.

2010. szept. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a többieket, csak azt néztem, írtál-e kiegészítésként még valamit, de nem, úgyhogy leírom, én mit gondolok erről.


Nos a helyzet az, hogy valamit csak elszúrhattatok, ha a lányod nem akar veletek egy fedél alatt élni. Mi most csak a te szemszögedből látjuk a dolgodat, de nem tudjuk a lányodét, nem tudjuk, mi a problémája veletek. Lehet, hogy valami olyan gond van, ami nektek fel se tűnik, de neki iszonyatosan nagy probléma.

Tanul, már a 3. nyelvből vizsgázik, ez nagyon jó dolog.

Biztos vagy benne, hogy megadtatok neki minden nyugalmat, ami szükséges? - Nekem pl. ki kell harcolni, hogy készülhessek az államvizsgámra, de félek, mert nem hagynak békén, vagy azt, hogy legalább addig viseljék el egymást, ne veszekedjenek, de a falnak beszélek, és nem tudok mindig arra koncentrálni, amire kéne - és én sajnos nem tudnék fenntartani egy albérletet.

Mennyire szóltatok bele, hogy kivel barátkozzon, ki legyen a párja? - Nekem beleszóltak, ok nélkül...

A fejéhez vágtátok valaha (akár hirtelen felindulásból is), hogy amíg a ti kenyereteket eszi, addig fogadja el a feltételeket?

Van testvére? Ha igen, nem tettetek különbséget köztük a leányzó rovására? - Nekem van egy öcsém, ő a fiú, ő a kedvenc, pedig ő a léhűtő, rosszul esik...

Nem lehet, hogy gyerekként bántatok vele, holott már nem az? - Nekem pl. a szüleim - szó szerint - tiltották, hogy dolgozzak főiskola mellett, sok vitánk volt emiatt, mikor elkezdtem dolgozni, sokszor ezek a munka rovására mentek, mert a munkahelyen is hívogattak.


Nem jár automatikusan a tisztelet, azt ki kell érdemelni, az, hogy "megcsináltátok", semmit nem jelent, úgy kell nevelni, hogy ilyen konfliktusok ne fordulhassanak elő, nektek ez valamiért nem jött össze, de ha szeretnétek helyrehozni, akkor most ne nyaggassátok, hagyjátok békén, mutassátok meg neki, hogy el tudjátok fogadni őt annak, aki.

2010. szept. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam a kommenteket, de az előzményekből egy mondat ragadott meg: "nem ezt neveltük bele". A gyerekbe nem belenevelni kell dolgokat, mert ő egy külön lélek, a saját útját járja. A szülő feladata az, hogy terelgesse ezen az úton és nem az hogy beleverje a fejébe, hogy mi a "jó"neki. Örülj neki, hogy a lányod inkább elment, mert így biztos lehetsz benne, hogy az ő sorsa szerint a lehető legteljesebb ember lesz belőle.
2010. szept. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem ismerlek titeket, de gondolom, hogy van előzménye a dolognak. Ok nélkül nem ilyen egy "gyerek", nekem valami azt súgja, hogy ez a lány világ életében arra vágyott, hogy tőletek megszabaduljon.

Hagyd őt egy kicsit, majd jelentkezik ha akar.

2010. szept. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lányoddal szemben is ilyen a stílusod, mint ahogyan írtál, akkor én nem csodálkozom a menekülésén.


"tőlem függjön anyagiakban"-ezt hogy kell érteni? Egy családban együtt élnek az egymást szerető emberek, nem pedig függésben.


"megköveteltem tőle"-Egy családban nem követelünk meg...megbeszélünk, és közösen döntünk.


"vaskos bőr" "merészel"- hmmm...a gyerekedről beszélsz? Aki a testedben növekedett, akit Te tanítottál járni, beszélni, akit óvtál?


"neveltük bele"-mi van? Treníroztátok szorgosan?


"az a lány"-Melyik? A gyereked, aki mindenkinél fontosabb?


Hogy tudd, én nem lázadó kamasz vagyok, hanem egy 4 gyermekes anyuka. A gyerekeim 20-27 között vannak, tehát valószínűleg tudom, mit beszélek.

Ha hazajönnek az egyetemről, munkából(négyen négyfelől), bizony én körülöttük rohangálok. Nem azt kérdezem, mit-hogyan merészeltek, hanem azt, hogy "Jól vagytok, kicsikéim? Minden rendben? Boldogok vagytok? Segíthetek valamiben?"

Hidd el, nekem sem volt egyszerű felnevelni, taníttatni őket, de soha az életben nem vágnám ezt a szemükbe, és nem is követelnék semmit cserébe. Még magamban, gondolatban sem.Mégis (talán pont ezért) mindent kapok tőlük. Szeretet, törődést, tiszteletet, ragaszkodást. Mindenem megvan.


Nem hiszem, hogy a lányod az "eredendő gonosz". A gyerek nem egy befektetés. Próbálj változtatni a gondolkodásodon, a stílusodon. Próbálj annak a gyereknek az édesanyja lenni, ne a nevelőtisztje.

Próbálj ne követelni, hanem adni, és elfogadni. Szeresd, feltételek nélkül. Érezze, hogy mindig számíthat Rád, és ehhez semmit nem kell teljesítenie, nincsenek elvárások, csak szeretet, és törődés van.

2010. szept. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 anonim ***** válasza:
90%

Naaa, azért a diákhitel nem az ördögtől való dolog :) Bár látom, sokan annak tekintik. Persze nem jó dolog, hogy már eleve tartozással kezdi valaki az életét, de ha kell, akkor kell. Amúgy ezt nem lehet "leállítani", ha valakinek elkezdték folyósítani, akkor azt nem lehet csak úgy abbahagyni, akkor ugyanis el kell kezdeni a visszafizetését, és amíg nem dolgozik, nem is fogja tudni.

Amúgy meg valami oka biztos van, hogy inkább a banktól fogadja el a pénzt kölcsönbe, mint a szüleitől. Meg annak is biztos meg van az oka, hogy már 4 éve nem is akar találkozni a szüleivel. Én nem tudom elképzelni, hogy így álljak a szüleimhez, de az is igaz, hogy ők mindig úgy bántak velem, hogy az ne okozzon ilyen mértékű elhidegülést.

2010. szept. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 anonim ***** válasza:
95%
Most neked mi a problémád?Felnevelted a gyereked,akit megszültél.Ezért lesz normál esetben szülő vki,hogy felneveljen és gondoskodjon a gyermekéről.Felnőtt,kirepült,tanul,okos,nem akar költségekbe verni.Ezzel mi a gond?
2010. szept. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!