Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van jogom beleszólni a szomszé...

Van jogom beleszólni a szomszéd életébe, a gyerekei védelmében?

Figyelt kérdés
Folyton az utcán álldogál és pletykál. 3 gyereke van 8 és 14év között. Én bevásárlásból sétáltam haza. Saját fülemmel hallottam: a szomszéd néni megkérdezte az utcán-mit főz ebédre.-Mit főznék?semmit. nincs mibű.DE a cigi ott lógott a szájából!Dolgozni nem akar.Nem nem tud.NEM AKAR!Ő mondta így nekem.A ház, a környezete elhanyagolt.Gondoltam jelentem az önkormányzatnál.Csak félek,én húznám a rövidebbet.
2009. dec. 22. 13:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem - legalábbis az általad leírtak alapján - túlságosan messzemenő következtetéseket vontál le, olyan emberekről, akiknek csak "hallomásból" ismered az életét.

A "szomszéd néni megkérdezte az utcán": tudod, ha a nő elküldi a fenébe a szomszéd nénit, akkor is igaza lett volna, mert semmi köze hozzá, hogy mit főz ebédre.

...és te azt mondod, jelenteni akarod az önkormányzatnál. Jelented az önkormányzatnál. A gyerekeket esetleg állami gondozásba veszik, nevelőintézetbe kerülnek, nyilván fognak neked örülni. Mindezt azért, mert anyuka cigizik, nem takarít, és kevés a pénzük - és a szomszédnak nincs jobb dolga így karácsony előtt, mint mások életében vájkálni.

2009. dec. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Szia!Neked sajnos csak olyan formában van beleszólásod,hogy értesíted a gyámügyet.Ők kötelesek intézkedni...

De különben nem értem a kérdésben említett szülőket!Gondoskodni nem akarnak a gyermekeikről,de biztos vagyok benne,hogy hatalmas patáliát csapnának,ha intézkedésre kerülne sor az illetéskes hatóság részéről.

A gyerekek védelmében én szólnék.

2009. dec. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló.10 éve élünk itt.Nagyon jól ismerem a családot,belelátok az életükbe.Ez egy kicsi,csendes utca,és ezek kint élik az életüket.Tavasztól Őszig sokat vagyok a gyerekkel az udvaron,néha kimegyünk,együtt játszanak a gyerekek.Szoktunk beszélgetni,nem vagyunk haragban!Az udvarát felveri a méter magas gaz,és sír hogy nincs kaja.A lánya kb.12-13éves.Átjött játszani.Én a borsót gazoltam,kb.10cm-s lehetett.Megkérdezte-Éva néni mi ez?Paprika?A szobabiciklit porszívónak nézte.Nem gondolom,hogy intézetben jobb lenne,de ha valaki odahatna,talán cigi helyett kaját venne a gyerekeinek!
2009. dec. 22. 13:29
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az igazság az,hogy vagyunk még egypáran akiknek hasonló szomszédai vannak.Csak egy történet.

Az én szomszédomnak 1 gyereke volt aki az én gyerekemmel volt egyidős.Minden reggel általában 9-10 óra felé szoktam kimenni a kertbe,és akkor engedtem ki a gyereket is játszani..Ilyenkor már a szomszéd gyereke nevezzük Katikának.Már a kapunk előtt állt.Én be engedem,és ha az én gyermekem akkor reggelizik mindig leültettem Katikát is hogy egyen.Sokszor vacsora után már én vittem haza(szembe szomszéd).Nagyon sokszor nekem kellett az anyjának szólni,hogy Katika bekakilt(3 évesen már nem voltak pelenkásak),de az anyja lerendezte avval,hogy ordibált Katikával,és kakisan hagyta,2ha beszartál úgy is maradsz!"A mellettem lakó szomszédom egy nap elmondta nekem,hogy reggel már fél 7-kor tudatosan oda viszi a szomszéd Katikát a kapunk el,hogy maradjon itt,és várjon amíg ki nem nyitom a kaput,mert kapni fog enni,és inni.

(felháborodtam,de a kislányt továbbra is etettem,hisz nem esznek a 3 évesek olyan sokat)Én úgy voltam vele,hogy legalább nem éhezik szegény.De az utcában egyre nehezebben viselték el az anyuka és apuka ordenáré viselkedését,és nem törődését a lányuk felé,így jelentették ahol kellett..Ki is jöttek a gyámügytől,de ők azt látták,hogy a lány nem meztelen vagyis van rajta ruha,nem csont sovány vagyis etetve van,Így nem csináltak semmit.(egyébként tényleg a szülők voltak a legjobban kiakadva,hogy beleszóltak a magánéletükbe,hisz ők tökéletesek).Hiába mondták a szomszédok,hogy a ruhákat szintén olyan anyukák adták akiknek a gyerekük már kinőtte,és sajnálták,hogy télen mínusz 10 fokban mezítláb rohangált a hóban.Meg,hogy én nálam eszik a gyerek minden nap.(engem is felkerestek a gyámügyesek,hogy mi az igazság),de még így sem tettek semmit.Azt mondták ,hogy csak annyit tudnak tenni,hogy elbeszélgetnek a szülőkkel.De amíg testileg nincsen bántalmazva,amíg nem kínozzák(és ezt nem tették)addig meg van kötve a kezük..Szóval jelentheted nyugodtan,de nagyon valószínű,hogy semmit sem fognak tenni..

2009. dec. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát azt hiszem igazad van.Gondolkodtam rajta,hogy befogom a kislányt segíteni,tanulja meg valakitől hogy lehet másképp is élni.Rendben tartani az udvart,veteményezni stb.Szüretelni már tudnak,májusban mikor érik a cseresznye többet vannak a fánkon mint a földön.Szerinted megpróbáljam?Vagy megkiabálnak,hogy dolgoztatom a gyereküket?
2009. dec. 22. 14:13
 6/16 anonim ***** válasza:
33%

ne avatkozz bele, egyelőre nincs közöd hozzá.

majd ha azt látod, hogy veri a gyereket az utcán, akkor igen.

de nem tudhatod, hogy mi van a háttérben.

utálom, amikor idegenegk belep.fáznak mások életébe.

törődj a saját dolgaiddal.

2009. dec. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Szóval csak ha vér folyik?Ennyi erővel abba se szólhatok bele ha az utcán agyoncsapja.Nem túl nagy közöny ez?
2009. dec. 22. 14:29
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem jelensd, ha ugy latod, hogy a gyerekek alultaplaltak, betegek, telen nincsen ruhajuk, ilyesmi, amibol nyilvanvaloan latszik, hogy veszelyben lenne a testi vagy szellemi fejlodesuk.
2009. dec. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Új fejlemény.Tegnap fél 4-kor jöttem a gyerekkel az oviból. A szomszédasszony akkor ment el a barátnőjével.Jöttek 4-kor haza a gyerekei és ki voltak zárva! Mentek házról házra hogy hol az anya! Nem találták.2 óra hosszát mászkáltak az utcán
2010. jan. 6. 20:15
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlenül szólj a körzeti v-nőnek,ö neki kell intézkeni.Szegény gyerekek!!!
2010. jan. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!