Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nincs jogom beleszólni...

Tényleg nincs jogom beleszólni felnőtt lányom életébe?

Figyelt kérdés

Most 22 éves, egyetemre jár. Inkább diákhitelbe veri magát, mint hogy tőlem függjön anyagiakban. Elment albérletbe 2006 őszénén, e-mail címet adott, de a legtöbb e-mailt, amiben leírtam neki, hogy ezt mégis hogy gondolja, kitörölte és visszajelzést se adott. Egyre válaszolt, amelyikben megköveteltem tőle (szerintem jogosan) hogy ha én felneveltem 18 évig, akkor igenis kötelessége még mindig a szüleinek tekinteni minket. Iszonyatos stílusban válaszolt, és megüzente, hogy mindent vissza fogok kapni, ha még élek 18 év múlva, számoljam meg.

Hogyan lehet olyan vaskos bőr a képén, hogy ilyet merészel? Nem ezt neveltük bele. De a mi nevelésünk, úgy látszik, mit sem számít. Egy barátján keresztül dicsekedett nekünk, hogy már a harmadik nyelvből fog vizsgázni. Bár a barátja azt mondta, meg ne említsem a lánynak, hogy elmondta.

Ilyenkor mit lehet tenni? Tényleg nincs más út, és hagynom kell, hogy az a lány azt csináljon, amit csak akar? A szülő megtette a kötelességét, és ennyivel ennyi?


2010. szept. 28. 04:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim ***** válasza:
100%
Rövid leszek. Nem ismerem az előzményeket, de nincs jogod beleszólni az életébe. Viszont a véleményedet elmondhatod, tanácsot adhatsz neki, aztán eldönti, hogyan tovább.
2010. szept. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 anonim ***** válasza:
37%

Talpraesett leánynak tűnik, de szerintem azért mégiscsak kéne foglalkozzon a szüleivel. Még ilyet, h megad néhány e-mail cÍmet! Én mÍg távol éltem naponta 3-4-szer is beszéltem a szüleimmel, pedig sokszor kaptam verést gyermekkoromban, de akkor is, csak a szüleimről van szó! Most ő nagylánynak hiszi magát, mert boldogul egyedül is, de ha kap egy isteni pofont az élettől senki nem lesz mellette, mert ilyenkor a barátok le se xarják majd, egyedül csak a szülőkre számÍthat!

Ők azok, akik mindig mellettünk lesznek!

Hagyd békén, ne keresd, ne foglalkozz vele, aztán majd keresni fog ha bajban lesz, vagy ha megérzi a hiányodat.

Más örülne ha lenne anyja, ő meg eltaszÍtja magától...

Ha Írsz neki mailt, akkor ne Írj neki semmi szemrehányó dolgot, egyszerüen csak dÍcsérd meg a nyelvvizsga miatt, kérdezd meg tőle, hogy van, van-e párkapcsolata, stb, szóval ilyen hétköznapi dolgokat Írj. Talán akkor válaszolni fog ő is rendesen...

2010. szept. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 anonim ***** válasza:
31%

Nekem is ilyen korú gyerekeim vannak.

Nagy az önérzetük, azt hiszik, ők váltják meg a világot. Ebben a korban.


Te szemben állsz a lnyoddal. Így kioltjátok egymás energiáit. Küzdetek, de az erők egymást pont kiütik.

Hallgass rám!

Ha nem áll a lány melletted, nem tehetsz mást, neked kell mellé állnod. Mert akkor egy oldalon lesztek, és az erőitek meg fognak duplázódni!

Tedd meg amit mondok, próbáld ki! Veszteni nem veszthetsz semmit!

lőször is rendezd magadban! Tedd félre büszkeséged, őszintén, a saját szívedben bocsásd meg a lánynak, amit össze-vissza beszélt! Gondold át, hoyg ő a szemed fénye, aki a legfonosabb neked meg az apjának, a te utódod.

Bármit tett vagy mondot, a te gyönyörű lányod, és nektek az a legfontosabb hoyg boldog legyen!

Fogadd el, hogy ki akarja próbálni a saját döntéseit!

Ha ez megvan - és őszintén magadban érzed..

2010. szept. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, 2006 őszén elment albérletbe.

Azóta ilyen a viszonyotok, vagy csak most fordult ilyenre?

Járt haza hozzátok az albérletből?

2010. szept. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 anonim ***** válasza:
73%

...akkor foghatsz cselekvésbe.

1. Találkoz a kislánnyal kellemes körülmények között - pl. eg yteázóban - ne otthon!

2. Mondd el neki, hogy neked ő a legfontosabb, és nagyon büszke vagy rá!

Gyakorold be előre, hoyg mindenképp álld meg, hoyg ne tegyél hozzá SEMMI negatívot! Meg kell őt nyerned!

Nincs DE és nincs "akkor neked is" NINCs "látod.." semmi! Csak dícséret, elismerés, bizalom! Bármilyen nehéz.

Ha elhiszi hoyg bízol benne, ő is bízni fog előbb-utóbb!

3. Minden gyerek azért sóvárog - sokan egy életen át - hogy a szülei elismerjék, büszkék legyenek rá. Nem arra ami várnak, hanem arrra amit ő tud.

4. A diákhitelt le kell állítani!

Mondd, hogy nem for tőled függenei, te ilyen és ilyen összeget folyósítassz neki vissza nem térítendő kölcsönként. Mondd, hoyg neked ez befekteteés, az unokáid részére.(ha lesznek, és ha nem akkor buktad, nem bánod - mondd mosolyogva)

5.Ha nem fogadja el, tedd be neki havonta a bankba, jó kamatra, és jól jön az még öt év múlva.

6. Bárhogyan elutasít, látogasd havonta, hordjad neki a bejglit meg a sültcsirkét. Ha nem fogad, küldd csomagban!

7. Ne várj viszonzást! Ha türelmes vagy, és megállod, hoyg nem követelőzöl, a lányod hamarosan visszaér hozzád. Most bebizonyítja, hoyg milyen talppraesett felnőtt.

a legeslegfontosabb a 2. pont.

Most újra elismétlem! MONDD EL MENNYIRE BÜSZKE VAGY RÁ! vIGYÉL SZÉP AJÁNDÉKOT A HÁROM NYELVVIZSGÁT MEGÜNNEPELENDŐ!

MONDD EL SOKSZOR, HOGY LÁTOD MENNYIRE ERŐS ÉS TALPRAESETT.

NINCS DE!!!NONCS DE!! NONCS de!!! NAGYON FONTOS!!!

sOK sikert!

2010. szept. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/82 anonim ***** válasza:
52%

előző vagyok. Elhiszem hogy fáj...

de légy okos! A cél érdekében, a lánynak semmi negatív - amíg rendeződik a viszonyotok.

Csakis abarátnődnek panaszkodj, szigorú titoktartás mellett.

Három alkalom után térj át a dicsekvésre! Szedd össze a lány érdemeit, és mindenkinek, újra és újra meséld el.


(u.i. saját gyerekünknek nincs"pofja" ilyet nem mondunk. Pofája a kutyának van meg a szomszéd kölykének)

2010. szept. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
30%
Veled semmi baj, a lányod gondolkodik rosszul.Bárcsak az én anyám is ilyen lenne.Nálunk ő követelte ki tőlem, h. diákhitelt vegyek fel,mert ő nem tudja állni az iskolát.Viszont ő költi el az én diákhitelemet, mert vannak olyan időszakok,amikor kevesebbet kell fizetnem,mint amennyit utalnak.Mire én eljutok odáig már adóssággal fogom kezdeni.A lányodnak kellene egy nagy pofon és egy beszélgetés!25/l
2010. szept. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 anonim ***** válasza:
83%

Ne haragudj, de szerintem valamit nagyon elszúrtatok vele. Én is ennyi idős vagyok, és amint tehettem, én is a "saját lábamra álltam" diákhitelből. De szerencsére rájöttem, hogy ez nem jó megoldás.

A szüleimmel sem kommunikáltam, de idővel benőtt a fejem lágya és rájöttem, hogy ők a szüleim.


Gondold végig, miért tehette ezt. Azt mondod, nem ti neveltétek bele - miből gondolod? Biztos, hogy észrevettétek, ha baja volt és segítségre szorult?

Én egy időben pánikbeteg voltam, a szüleim konkrétan kinevettek, hogy ilyen betegség nincs, csak hisztis vagyok - aztán csodálkoztak, hogy egy fél évig feléjük se néztem. Annyira rosszul esett, amit műveltek, hogy azt el nem tudom mondani. Pedig szerintük nem csináltak semmi rosszat. Nem állhat nálatok is ilyesmi a háttérben? Úgy meg lehet bántani a lányod, hogy észre sem veszed, ha nem figyelsz.


Rengeteget tudnék írni a témáról, de a lényeg: próbálj meg önvizsgálatot tartani. Gyanús, hogy nem tetted még meg. Ne csak direkt dolgokra gondolj, ismered a lányod, tudod, mi az, ami fájhat neki.

És valahogy vedd rá, hogy ne diákhitelezzen, akkor már inkább dolgozzon! A diákhitel nagyon nagy szívás :(

2010. szept. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 anonim ***** válasza:
62%

Nyugodj meg, alányodnak jobban hiányzol, mint ő neked. Csak még nálad is büszébb! Adj neki lehetőséget a visszatérsre. Hagyj fel a keménységgel! Lágy légy és halk! Elfogadó! Csendes! Írd meg hoyg szereted! Küldj piros kis repülő szívecskéket, vagy szomorúszemű kutyuskát"hiányzol"

[link]

Most az a fontos hogy visszatérjen. Pár év ésa lányod hálás lesz és szeretni fog. Pár év múlva mindent ellfelejtetek.Legkésőbb ha gyerekei lesznek.

Többé nem a kicsi gyereketek. Önálló élete van, bebizonyította, hogy felnőtt. mOst már úgy bezsélj vele, mint egy felnőttel, mint a legkedvesebb barátnőddel!

Nme tehetsz mást, mint hogy kitárod ölelő karjaidat. Előbb-utóbb berepül. Míg a kezeid ökölben, vagy keresztben magad előtt, addig nem tud megölelni!

2010. szept. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 anonim ***** válasza:
44%

talán mondtatok olyasmit, hogy "amíg az én kenyerem eszed..stb. " És meg akarja mutatni, hoyg milyen ügyes, talpraesett, felnőtt! Tényleg az.


Kezdj el íméleket írni a napi dolgaitokról. Kivel mi van. Őszintén, kedvesen. Olyasmiről írj, amit szeretett régen!Őt ne piszkáld, csak te hogyvagy s ennyi. Minden levél végén.

És emlegess fel régi kedves emlékeket! "emlékszel, mikor körtét szedtünk nagyapáddal, ő is azt mondta stb"

Igazd an hoyg megsértődtél. De most az igazság nem számít. Most az kell tenni, ami célravezető! Az élet oly rövid. Ti éveket veszegettek most el. Később bánni fogod, amit most (szeretetben) kihagytál)

Nem tudjuk, melyikünknek mennyit adott a sors! Úg ykell élnünk, hoyg nem tudjuk, holnap találkozhatunk-e még?


(nem véletlen írja a Biblia: ne menjen le anap a te haragod felett!- vagyis este békülés!)

mlgess fel

2010. szept. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!