Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is illetlenség?...

Szerintetek is illetlenség? Ma nagyon kiakadtam!

Figyelt kérdés

a héten anyósomék kitalálták (ö és férjem húga), hogy eljönnek látogatni. 3 hetes a kislányom és eléggé hogyismondjam "rá vannak akaszkodva". Nos igen, kitalálták, hogy ezen a hétvégén látogatják, de én üzentem a férjemmel, hogy nem alkalmas, mindenki pihenne (anyuval élünk együtt), majd keresünk olyan idöpontot ami mindenkinek megfelel. Erre a húga rávágta, hogy akkor is látni akarja, és majd hívja. Azt hittük eljutott az agyáig az info, hogy a hátunk közepére sem kívánjuk a vendégeskedést (én amùgyis utálom). Ma meg csörög a telefon hogy itt vannak. A pofám leszakad! Szerintem oltári nagy illetlenség olyan helyre menni, ahol nem várnak, ráadásul meg is mondják, hogy nem jó. Persze nem engedtük be öket, hogy tanulják meg, hogy nem állíthatnak csak úgy be mintha hazamennének. Meg se kérdezték csak eldöntötték, hogy márpedig ök jönnek! Aztán még ök voltak megsértve, hogy nem igaz, hogy 1-2 órát nem bírtam volna ki. Hát erre már nem mondtam semmit inkább....

Ugye szerintetek is bunkóság?


2010. szept. 26. 22:05
 81/107 anonim ***** válasza:
42%
Annyira nehéz azt mondani, hogy "most nem jó, gyertek egy hét múlva, mert most szalad a ház, és kevés a segítség..."?
2010. szept. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/107 anonim ***** válasza:
80%

Szóval az én családom se egy álom család, de simán elképzelhető egy ilyen beszélgetés, hogy:

- Annyira szeretnénk elmenni megnézni az unokát, most hétvégén mennénk.

- Jaj, ne haragudjatok, de most annyira szalad a lakás, alig tudunk pihenni is, és szeretnénk utolérni magunkat, nem jönnétek egy hét múlva inkább?

- Figyelj, mi szívesen vigyáznánk a picire, ti addig kipihenhetnétek egy kicsit magatokat. Én is felneveltem 1-2 gyereket.


És akkor a másik nagyi kicsit be is segít, amivel jól jártok, és ő is babázhat egy kicsit.

2010. szept. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/107 anonim ***** válasza:
62%
szerintem tőletek is bunkóság volt meg tőlük is. Tőletek még nagyobb...
2010. szept. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/107 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem mindket oldal hibas. Te a hozzaallasodert, mert olyan utalatos vagy, ok meg azert, mert eroszakosak. Szerintem csak jot akartak, ha nem is jo uton, de neked a szived helyen ko van. Mi az, hogy utalod a sajat sogornodet, mikor annyira akarta latni a babadat? O biztos, nem utal teged. Miert vagy ilyen? A te hozzaallasod sem normalis am...
2010. szept. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/107 A kérdező kommentje:
nem az a baj, hogy ha egyszer jöttek volna! De vajúdásom alatt is a kórházban volt az egész família, söt az összes kórházi napomon bejöttek, és a múlt hétvégén is itt volt...nna ez már sok! Ezért mondtuk, hogy szinte rá van akaszkodva:(((
2010. szept. 27. 06:58
 86/107 A kérdező kommentje:

anyósomat meg azért nem szeretem mert eröszakos és szellemileg sivár. A csúnya szavak csak úgy röpködnek! Nem szeretem az ilyen "belevaló" nöket. Szegény kislány maximum csak azt tanulja meg hogy kell káromkodni, és majd a férje fején eltörni egy üveget.. Ennek ellenére egyáltalán nem tiltom töle, a magánügyem, hogy én nem kedvelem. De az, hogy mióta megszületett a pici, tényleg nincs egy szabad hétvégénk, sok volt. És mindig csoportosan jön, mindenféle unoka akárkikkel. Férjem állandó éjszakás, nappal alszik, csak a hétvége van amit együtt tölthet a család. Lehet, hogy az sem volt szép, hogy nem engedtük be öket, de ez azért volt mert ránk eröszakolták magukat annak ellenére, hogy szóltunk, hogy ugyanmár most azért mégse. Ha nem mondtuk volna és erre járnak, természetesen beengedjük. De direkt szóltunk és nem is az utolsó pillanatban. Azért remélem tanultak az esetböl..

Köszönöm a válaszokat!:)

2010. szept. 27. 07:18
 87/107 anonim ***** válasza:
44%
Én tökéletesen megértelek, és nem tartom bunkóságnak,amit tettél.Anyosod egy bunkó paraszt.
2010. szept. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/107 anonim ***** válasza:
85%

Ahány ház, ahány ember, annyi szokás, annyiféle életforma. Nálunk pl a szűk családban (szülő-gyerek, testvér-testvér) egymáshoz bármikor beállíthatunk bejelentés nélkül, és ez nem változott azóta sem, hogy külön otthonokban élünk. Mi nem viselkedünk vendégként egymás otthonaiban, kérdezés nélkül ehetünk-ihatunk, benyúlunk egymás hűtőjébe is, ha úgy alakul. Ez a hozzáállás nem változott a több évtized alatt sem, pedig nekem már új párom van, ő is ezt szokta meg. Nekem már felnőtt fiaim vannak, az egyik már elköltözött, de Ő is bármikor jöhet a barátnőjével együtt, nem számítanak vendégnek. Ugyanez a helyzet a párom előző házasságából származó gyerekeivel is, ők sem vendégek nálam, de én sem vagyok vendég anyósomnál, stb, stb.

Ehhez persze nagyon normális viszony, azonos értelmi, érzelmi szint, kulturáltság kell, hogy ez ennyire jól működjön és tisztában vagyok vele, hogy ez sok helyen nincs meg, ezért is nehéz eldönteni, kinél mi működik, mi nem, hol a határ, mi jó, mi nem.


Nálunk az a szituáció elképzelhetetlen, amit Te leírtál.


A sógornőm pl rövidesen szül (3. baba), most költöznek új lakásba. Én teljes természetességgel megyek takarítani, rámolok, csomagolok és akkor is fogok hozzájuk járkálni, amikor megszületik a baba. Kaját viszek, vigyázok a nagyobb gyerekekre, segítek bármiben, amiben tudok, mert nálunk ez a megszokott, de ha azt látom, hogy magukban akarnak lenni, már nincs rám szükség, akkor hazamegyek.

2010. szept. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/107 anonim ***** válasza:
75%

Kieg az előzőhöz:


Abban az esetben sose mennék senkihez, ha abban maradunk, hogy most nem találkozunk és ezen nem is sértődne meg nálunk senki, viszont a Te anyósod és sógornőd nincs sajnos ezen az értelmi szinten.

2010. szept. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/107 anonim ***** válasza:
73%

ma 08:28


Jó neked, irigyellek. Az én családom is igy van, megkérdezés nélkül mennek egymáshoz és esznem isznak egymásnál. Sőt, egyik nap az egyiküknél gyűlnek össze, és ott ebédelnek/ vacsoráznak ,(mikor mit) másik nap a másikuknál. Ezt természetesen hétvégén, és igy nem mindeg megy el a sütés-főzéssel az egész hétvége, mert mindig más csinálja. Én sajna ebből a kőrből kiestem, hiszen nagyon messzire költöztünk ahhoz, hogy ezt megtehessük rendszeresen, de igy is amikor tudunk megyünk, és ők is amikor tudnak, jönnek. Sajnos a munka, családi, iskolai programok miatt, ez kb évente 2-3 alkalom, de több mint a semmi. Szivesen mennék közelebb, de ha közelebb költözünk, nem tudunk elhelyezkedni dolgozni, és azért az nagyon sokat számit. Viszont mindig sárgulok az irigységtől, mert nekem, nekünk is jó lenne, ha gyakraban tudnánk találkozni. De pl.: a sógornőm, mikor a hugom szült, minden nap átjárt hozzá, és rendbetette a házat, és nagytakaritott is, hogy minden a legnagyobb rendben legyen, mire a picurral hazajönnek. De ahogy itt olvastam, a kérdőnél nem ez a helyzet. Oda anyóspajtás, és a pereputty nem segiteni mennek, hanem csak feltartani és többletmunkát csinálni.

2010. szept. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!