Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet elfogadni...

Miért nem lehet elfogadni azt, hogy válogatós vagyok és amit nem szeretek, azt nem is fogom megenni?

Figyelt kérdés

Ha étterembe megyünk, ott ez nem téma, mert ugye mindenki azt rendel, amit szeret/kíván. Ott max. annyi van, hogy miért nem eszem meg az egészet.

De ha a nagyszüleimnél van ebéd, vacsora, ez fixen téma.

Hogy miért válogatok, ne válogassak már, kóstoljam már meg. Nem várom el senkitől, hogy külön főzzön, konyhát tartson fel nekem. Kibírom, ha egy étkezés kimarad, vagy direkt úgy megyek, hogy előtte eszek.

Húsokból a csirkemellet és a halat eszem (lazac, vajhal). Zöldségekből sem mindent. Ennek ellenére volt, hogy a mamám állította, hogy a rántott hús csirkemellből van, egyem nyugodtan. A színéről, állagáról levágtam már 12 évesen is, hogy az nem csirkemell. Meg több ilyen próbálkozása volt még. Melegszendvics ugyanez. Én úgy eszem meg csak, hogy kenyér, vaj, csirkemell sonka, sajt. Egész gyerekkorom arról szólt, hogy szerinte az úgy nem finom és direkt majonézt tett még a sonka alá, rápakolta az apróra vágott paprikát, paradicsomot is. Ha meg úgy nem ettem meg, akkor ki volt borulva, hogy nem eszek...


Majdnem 18 éves vagyok, elbírom dönteni, hogy mit szeretnék enni és szeretnék-e megkóstolni olyat, ami állagra, szagra sem túl bizalomgerjesztő számomra.

Mégis mindig minimum 5-10 percig ez megy, minden összeülésnél.

Most is beszéltük, hogy hétvégén lenne náluk sütögetés, ha jó lesz az idő és hogy homemade hamburger lenne. Mondtam, hogy jó, de én csirkével kérem, erre hogy "hát majd csak megkóstolom azért a marhahúst is, nem?". És előre látom, hogy megint az lesz, hogy mindenki ott kínálgatja, hogy csak egy harapást, kóstoljam meg, finom lesz.


2022. máj. 2. 14:59
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/121 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne hozná? Miért ne lehetne kávénál több. Engem pl. sosem érdekelt, ki hogy látja a politikát, egy barátságom sem ment rá.
2022. máj. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/121 anonim ***** válasza:
100%
Mit kell amúgy ezt túlbonyolítani: Míg főznek rád, addig a választás eszed - nem eszed. Ha megkeresed a rá valót akkor meg ehetsz akár kaviárt is minden nap ha épp ahhoz van kedved.
2022. máj. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/121 anonim ***** válasza:
100%
Ez az erőltetés meg a kaja körüli felhajtás az agyamra megy nekem is. Mint amikor vki nem iszik alkoholt, azt sem értik meg. Hát nekem kedvem sem lenne elmenni így sehová, hogy ezen problémáznak meg középpontba állítják a kaját. Mert az fontos. Nem is az emberek.
2022. máj. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/121 anonim ***** válasza:
13%

Én őszintén remélem, hogy hogy kitaláció az egész, mert amúgy meg ha igaz, egy iszonyat finnyás, elkényeztetett helyzetben vagy.

legtöbb helyen nem ez lenne, hogy jajj nem eszem azt sem meg azt sem, nekem más kell, hanem akkor nem eszel semmit aztán kész, majd ha elég éhes leszel akkor megeszed azt ami a másiknak is jó.

Ha meg később sem tetszik, akkor elmész szépen dolgozni, aztán a pénzből megveszed a kényes izlésednek megfelelő hozzávalókat, és elkészíted magadnak.

2022. máj. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/121 anonim ***** válasza:
100%

#64

A kérdező nem egyszer leírta, hogy nem kell neki külön főzni, és azt is, hogy ő megoldja. Szerintem olvass mielőtt nekiesel.

2022. máj. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/121 anonim ***** válasza:
14%
Én a kérdést olvastam el, abban meg ilyen nem szerepel. Viszont ha azóta kiderült, hogy megoldja magának, akkor emg mit panaszkodik, megint nem értem benne a logikát, akkor megcsinálja magának amit eszik, aztán nem abból eszik amit a többiek esznek.
2022. máj. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/121 anonim ***** válasza:
100%
A tukmálás zavarja. De miért kell neked mindent külön leírni, hogy megértsd?
2022. máj. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/121 anonim ***** válasza:
89%
Akkor legyél jobb ember, mert csókolommal köszönsz a pacalnak. 🤦🏼‍♀️
2022. máj. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/121 anonim ***** válasza:
0%
Oh bocs 67-es hogy nem olvastam végig 7 oldalnyi kommentet hanem a kérdést elolvasva reagáltam...
2022. máj. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/121 anonim ***** válasza:
17%

El vagy kenyeztetve. Szanalmas. Bezzeg ha itt lenne haboru es nem a szomszedba, es egy pinceben bujkalnal akkor nem valogatnal.

Ez nem mas mint kenyesseg, de mar tulzoan.

Oke nekem is van amit nem szeretek, nem eszek meg, 1-2etel,alapanyag. Neked meg ugyanennyi van amit hajlandó vagy megenni. Szanalmas.



Nojj fel vegre.

2022. máj. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!