Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet elfogadni...

Miért nem lehet elfogadni azt, hogy válogatós vagyok és amit nem szeretek, azt nem is fogom megenni?

Figyelt kérdés

Ha étterembe megyünk, ott ez nem téma, mert ugye mindenki azt rendel, amit szeret/kíván. Ott max. annyi van, hogy miért nem eszem meg az egészet.

De ha a nagyszüleimnél van ebéd, vacsora, ez fixen téma.

Hogy miért válogatok, ne válogassak már, kóstoljam már meg. Nem várom el senkitől, hogy külön főzzön, konyhát tartson fel nekem. Kibírom, ha egy étkezés kimarad, vagy direkt úgy megyek, hogy előtte eszek.

Húsokból a csirkemellet és a halat eszem (lazac, vajhal). Zöldségekből sem mindent. Ennek ellenére volt, hogy a mamám állította, hogy a rántott hús csirkemellből van, egyem nyugodtan. A színéről, állagáról levágtam már 12 évesen is, hogy az nem csirkemell. Meg több ilyen próbálkozása volt még. Melegszendvics ugyanez. Én úgy eszem meg csak, hogy kenyér, vaj, csirkemell sonka, sajt. Egész gyerekkorom arról szólt, hogy szerinte az úgy nem finom és direkt majonézt tett még a sonka alá, rápakolta az apróra vágott paprikát, paradicsomot is. Ha meg úgy nem ettem meg, akkor ki volt borulva, hogy nem eszek...


Majdnem 18 éves vagyok, elbírom dönteni, hogy mit szeretnék enni és szeretnék-e megkóstolni olyat, ami állagra, szagra sem túl bizalomgerjesztő számomra.

Mégis mindig minimum 5-10 percig ez megy, minden összeülésnél.

Most is beszéltük, hogy hétvégén lenne náluk sütögetés, ha jó lesz az idő és hogy homemade hamburger lenne. Mondtam, hogy jó, de én csirkével kérem, erre hogy "hát majd csak megkóstolom azért a marhahúst is, nem?". És előre látom, hogy megint az lesz, hogy mindenki ott kínálgatja, hogy csak egy harapást, kóstoljam meg, finom lesz.


2022. máj. 2. 14:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/121 anonim ***** válasza:
89%
29.: Azért ez kicsit erős... Ha nem fújol és grimaszol valaki állandóan akkor szerintem nem olyan gáz a válogatós illető, hogy ennyire rühellni kelljen.
2022. máj. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/121 anonim ***** válasza:
19%
31: nem érted. Egy hamburger parti egyik legjobb része,hogy mindenki szereti a hamburgert. Na de, ha van egy válogatós tag, aki nem szereti a fehérhúst, annak semmi keresnivalója nincs egy ilyen helyen. Itt a dresscode a közös ízlés. Ha csinálok egy elegáns partit, és a dresscode a fekete ruha, akkor elvárom, hogy mindenki megfelelő öltözetbe jöjjön. Ha az egyik tag, utálja a feketét és fehérben akar jönni, akkor nem látom szívesen és nem érdekel, hogy az illető milyen közel áll hozzám. Az meg kimondottan pofátlan, ha a kérésem ellenére van képe megjelenni nem megfelelő öltözékben az általam szervezett rendezvényre. Itt is ez a probléma, van képe elrontani a hugyos csirkéivel a bulit. Akkor inkább ne jöjjön el. Különben is,neki is kellemetlen, hogy mindenki piszkálja.
2022. máj. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/121 anonim ***** válasza:
1%
*mármint a vöröshúst nem szereti
2022. máj. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/121 anonim ***** válasza:
82%

Érdekesnek tartottam mindig, hogy a felnőttséget azzal tartják sokan egyenlőnek, hogy akkor kussol, és azt csinálja, amit mondanak. Fiatalon lehet finnyás, de felnőttként minden szarba bele kell nyalni.


Nekem pont fordítva működik az életem. Elmúltam 30, azt eszek, amit akarok, nem azt, amit az talál ki, aki magára veszi a mártír szerepet.

2022. máj. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/121 anonim ***** válasza:
19%
34.: Azért az ételt, amit a másik készít ne sz.rozzuk már... Ez meg a másik véglet, mondom ezt úgy, hogy én sem eszek meg mindent.
2022. máj. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/121 anonim ***** válasza:
95%

32:


"Egy hamburger parti egyik legjobb része,hogy mindenki szereti a hamburgert"


Számunkra meg az, hogy együtt vagyunk, beszélgetünk, jókat eszünk, nevetünk, szeretjük egymást. És nem azért ekézzük a másikat, mert mást eszik mint mi.


Told el a biciklit, borzalmasan ítélkező vagy.

2022. máj. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/121 anonim ***** válasza:
83%
Tök mindegy, ki készíti, a rakott krumpli számomra mindig szar lesz.
2022. máj. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/121 A kérdező kommentje:

32-es, nálad nagy gondok lehetnek:D

Hogy tárgyalsz te egy 17 éves lánnyal?!?

Nekem egyáltalán nem ennyire fontos semmilyen étkezés, meg nem is azért ülök le valakivel egy asztalhoz, mert a közös ízlés a fontos és ez az elvárt. Te beteg vagy:D Érdekes felfogásod lehet, meg ritka sz..r bulijaid, ha azokat két szelet csirkemell tönkreteszi. :)


Nem a kaja miatt van a buli, hanem csak van a bulin kaja... Nem kell ekkora feneket keríteni ennek, még szép is lenne, ha én nem mennék el, mikor miattam lesz az egész.

2022. máj. 2. 20:20
 39/121 A kérdező kommentje:

Ahogy olvasom a válaszokat, páran félreértették... Anyukámnak ez semmilyen plusz munkát nem jelent, mert ő nagyon ritkán főz, havonta kb. 2-3 alkalommal maximum. Máshogy oldjuk meg az étkezéseket, amivel nincs semmi gond és mindenkinek megfelel itthon.

Nem eszem gyorsétteremben, vagy csak nagyon ritkán, 1-1 buli után.

Nem vagyok sem túlsúlyos, sem alultáplált. 6-7 havonta szoktak tőlem vért venni, semmi gond a vérképemmel se.

2022. máj. 2. 20:22
 40/121 A kérdező kommentje:

"Hát kérdező, gondolom nem magadnak állod a lazacot meg a vajhalat. Gondolom a mamát zavarja hogy sokba kerülsz"

Ilyen ez sajnos, ha valaki gyereket vállal. Arra költeni kell és nem lakik jól napfénnyel, meg esővízzel. :(

2022. máj. 2. 20:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!