Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet elfogadni...

Miért nem lehet elfogadni azt, hogy válogatós vagyok és amit nem szeretek, azt nem is fogom megenni?

Figyelt kérdés

Ha étterembe megyünk, ott ez nem téma, mert ugye mindenki azt rendel, amit szeret/kíván. Ott max. annyi van, hogy miért nem eszem meg az egészet.

De ha a nagyszüleimnél van ebéd, vacsora, ez fixen téma.

Hogy miért válogatok, ne válogassak már, kóstoljam már meg. Nem várom el senkitől, hogy külön főzzön, konyhát tartson fel nekem. Kibírom, ha egy étkezés kimarad, vagy direkt úgy megyek, hogy előtte eszek.

Húsokból a csirkemellet és a halat eszem (lazac, vajhal). Zöldségekből sem mindent. Ennek ellenére volt, hogy a mamám állította, hogy a rántott hús csirkemellből van, egyem nyugodtan. A színéről, állagáról levágtam már 12 évesen is, hogy az nem csirkemell. Meg több ilyen próbálkozása volt még. Melegszendvics ugyanez. Én úgy eszem meg csak, hogy kenyér, vaj, csirkemell sonka, sajt. Egész gyerekkorom arról szólt, hogy szerinte az úgy nem finom és direkt majonézt tett még a sonka alá, rápakolta az apróra vágott paprikát, paradicsomot is. Ha meg úgy nem ettem meg, akkor ki volt borulva, hogy nem eszek...


Majdnem 18 éves vagyok, elbírom dönteni, hogy mit szeretnék enni és szeretnék-e megkóstolni olyat, ami állagra, szagra sem túl bizalomgerjesztő számomra.

Mégis mindig minimum 5-10 percig ez megy, minden összeülésnél.

Most is beszéltük, hogy hétvégén lenne náluk sütögetés, ha jó lesz az idő és hogy homemade hamburger lenne. Mondtam, hogy jó, de én csirkével kérem, erre hogy "hát majd csak megkóstolom azért a marhahúst is, nem?". És előre látom, hogy megint az lesz, hogy mindenki ott kínálgatja, hogy csak egy harapást, kóstoljam meg, finom lesz.


2022. máj. 2. 14:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/121 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen nálunk is volt. Nekem a nyulat akarták eladni csirkének, na persze egy falat után levágtam, hogy mi a szitu. Nem vagyok egy nagy válogatós, de a húsos ételek 90%-át nem eszem meg. Hülyeség, hogy az ember úgy fog táplálkozni, amit otthon látott...
2022. máj. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/121 anonim ***** válasza:
45%

Azért, mert feltételezik, hogy kezdesz felnőni!

Az embernek folyamatosan változik az ízlése, azt gondolják egy megkóstolás minimum belefér az állandó elutasítás helyett.

2022. máj. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/121 anonim ***** válasza:
79%
Kérd meg őket egyszer, szépen, világosan minden ilyen alkalommal, hogy tartsák tiszteletben, hogy te válogatós vagy és csak azt eszed meg amit te szeretnél. Ha utána is próbálkoznak, csak fapofával nézz rájuk, ne mondj semmit. Csak levágják....
2022. máj. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/121 anonim ***** válasza:
98%
Egyébként bizonyos értelemben mindenki válogatós, mindenkinek van olyan, amit nem eszik meg. Mondani kell akkor olyankor, hogy a mama egyen olyat, ami neki nem tetszik.
2022. máj. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/121 anonim ***** válasza:
36%
Gondolom a szüleid, nagyszüleid, ismeröseid már nagyon várják a 18. szülinapodat, hogy valahogyan megszabaduljanak a táplálásod extra gondjairol. Keresel, vagy kapsz valamennyi pénzt és te majd megoldod magadnak. Nagy fellélegzés lesz!!!!!
2022. máj. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/121 anonim ***** válasza:
20%
Nagy felnőtt vagy, de egy igekötős igét nem tudsz helyesen leírni (ált. isk. alsó tagozat, 3. osztály).
2022. máj. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/121 anonim ***** válasza:
87%
Vigyél magaddal pár szelet csirkemellet, amit ott meg tudsz sütni magadnak.
2022. máj. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/121 A kérdező kommentje:

Persze, változik az ízlés, de ami kinézetre se szimpi, meg sehogysem, azt nem fogom szívesen megkóstolni.

5-ös, te miről beszélsz?:D

Leírtam, hogy senkitől nem várom el, hogy külön főzzön nekem.

Itthon kb. sosincs főzve amúgy sem, mert anyukám nem szeret főzni, a férje nem szereti a kajaszagot itthon (minimálisan sem). Így is magamnak oldom meg legtöbbször! :) (de ja, hatalmas extra gond pl. grillezéskor odatenni még két szelet csirkemellet is, atyavilág:D)


6-os, köszönjük a hasznos választ! Sok boldogságod lehet az életben, ha ilyeneken kell kiborulnod.

2022. máj. 2. 15:21
 9/121 A kérdező kommentje:

Nem az a baj, hogy vinnem kéne bármit.

Leírtam, hogy az zavar, hogy erőltetik folyamatosan, hogy kóstoljam meg azt, amiről tudom, hogy úgysem fog ízleni.

2022. máj. 2. 15:22
 10/121 anonim ***** válasza:
14%
Szegény. Micsoda problémák...
2022. máj. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!