Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet elfogadni...

Miért nem lehet elfogadni azt, hogy válogatós vagyok és amit nem szeretek, azt nem is fogom megenni?

Figyelt kérdés

Ha étterembe megyünk, ott ez nem téma, mert ugye mindenki azt rendel, amit szeret/kíván. Ott max. annyi van, hogy miért nem eszem meg az egészet.

De ha a nagyszüleimnél van ebéd, vacsora, ez fixen téma.

Hogy miért válogatok, ne válogassak már, kóstoljam már meg. Nem várom el senkitől, hogy külön főzzön, konyhát tartson fel nekem. Kibírom, ha egy étkezés kimarad, vagy direkt úgy megyek, hogy előtte eszek.

Húsokból a csirkemellet és a halat eszem (lazac, vajhal). Zöldségekből sem mindent. Ennek ellenére volt, hogy a mamám állította, hogy a rántott hús csirkemellből van, egyem nyugodtan. A színéről, állagáról levágtam már 12 évesen is, hogy az nem csirkemell. Meg több ilyen próbálkozása volt még. Melegszendvics ugyanez. Én úgy eszem meg csak, hogy kenyér, vaj, csirkemell sonka, sajt. Egész gyerekkorom arról szólt, hogy szerinte az úgy nem finom és direkt majonézt tett még a sonka alá, rápakolta az apróra vágott paprikát, paradicsomot is. Ha meg úgy nem ettem meg, akkor ki volt borulva, hogy nem eszek...


Majdnem 18 éves vagyok, elbírom dönteni, hogy mit szeretnék enni és szeretnék-e megkóstolni olyat, ami állagra, szagra sem túl bizalomgerjesztő számomra.

Mégis mindig minimum 5-10 percig ez megy, minden összeülésnél.

Most is beszéltük, hogy hétvégén lenne náluk sütögetés, ha jó lesz az idő és hogy homemade hamburger lenne. Mondtam, hogy jó, de én csirkével kérem, erre hogy "hát majd csak megkóstolom azért a marhahúst is, nem?". És előre látom, hogy megint az lesz, hogy mindenki ott kínálgatja, hogy csak egy harapást, kóstoljam meg, finom lesz.


2022. máj. 2. 14:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/121 anonim ***** válasza:
44%
Jaj, látom megjelentek azok, akik ezer örömmel ugrálnak a kérdezőn...
2022. máj. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/121 A kérdező kommentje:
Nem nagy probléma a világ dolgaihoz képest, ez igaz. De ha engem zavar, miért ne írhatnék róla kérdést, megoldást találva?
2022. máj. 2. 15:33
 13/121 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, itt mindig vannak olyan kedves és segítőkész válaszolók, akik érdemben semmit nem fognak hozzátenni a problémád megoldásához, csak leírják, hogy VELED mi a baj :D Ne törődj velük.
2022. máj. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/121 anonim ***** válasza:
94%
Ilyenkor tiltakozásod ellenére eléd is rakják az ételt?
2022. máj. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/121 A kérdező kommentje:

13-as, igen, már feltűnt:D Vagy a 2 szelet csirkemellet úgy tüntetik fel, mintha az csődbe vinné az egész családot.


Nem rakják elém mindig, csak hallgatom 10 percig, hogy hmmm pedig milyen finom, nem tudom, mit hagyok ki stb.

2022. máj. 2. 15:35
 16/121 anonim ***** válasza:
96%
Vegyél az összejövetel előtt magadnak egy csirkemellet és vidd el, hogy mama, a litánia helyett b@sszed már ezt is a rácsra a többi közé. Só-bors amivel megszórod.
2022. máj. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/121 anonim ***** válasza:
52%
Azért ez túlzás, hogy "kinézetre se szimpi". Ha meg se kóstoltad, honnan tudod, hogy nem fog ízleni? Az természetes, hogy az ember pár dolgot nem szeret, de te extrém válogatós vagy, ami neked sem egészséges, pl. ha zöldséget abszolút nem eszel. Szerintem keress fel egy pszichológust, mert lelkileg rosszul állsz az evéshez, amit ki kéne kúrálni, ahelyett, hogy a rokonaidra haragszol, amiért figyelmeztetnek, hogy nagyon nem normális amit finnyázol.
2022. máj. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/121 A kérdező kommentje:

Nem állok rosszul semmihez, ahogy azt sem írtam, hogy zöldséget ne ennék.

Minden nap eszem azt is, ahogyan gyümölcsöt is. Csak éppen nem mindent. Nem szeretem a répát, paprikát, de a paradicsomot, uborkát igen. Vagy pl. gyümölcsből utálom az almát, körtét, málnát, de minden nap eszem mangót, epret, kiwit.

Ocsmány kaja meg kinézetre undorító számomra.

2022. máj. 2. 16:29
 19/121 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk mindig van főzve azoknak akik valamit pl nem szeretnek. Ez divat anyumnál és a mamámnál is. Én ebben nőttem fel hogy figyelembe veszünk mindenkit. Én is ezt csinálom. A csirkemell nálunk régóta alap mert a család egyik fele, csülök pacal beállítottságú , a másik csirkemell. Tehát nem értem miért gond 2 szelet csirkemellet sütni az unokának , pl mi is jobban szeretjük a csirke hambit is. De azért mi is be próbálkozunk. Nem ezzel a tukmálós, miért nem eszeddel. Hanem apukám pl.utálja a csirkemellet , mégis csirkehús hamburgerhúst raktam neki bele. Ő nem vette észre. Vagy a férjem ódzkodott minden újtól, kapott birkapörköltet, disznó néven. De ők ezeket nem vették észre és ízlett nekik, utàna mikor megtudtàk 2 hét múlva, akkor màr nem. De van mindig olyan étel is amit szeretnek.

Ha szól a mama hogy menj át hétvégén, mond meg előre hogy csak akkor mész ha nem csinál cirkuszt, felfogja hogy nem 2 éves vagy, békén hagy és ha szeret akkor esetleg még csinál olyat is amit szeretsz. Ígértesd meg, ha nem így lesz akkor hivatkozhatsz legközelebb miért nem mész.

2022. máj. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/121 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, 28 éves vagyok, gyakorlatilag 10 éve vega, anyám épp tegnap próbált meg "eladni" nekem egy kis disznózsíros lecsót. Mert az úgy finom...

Én erre már tudok mosolyogni, neked csak azért mondom, hogy hosszú útra készülj :D

2022. máj. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!