Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet elfogadni...

Miért nem lehet elfogadni azt, hogy válogatós vagyok és amit nem szeretek, azt nem is fogom megenni?

Figyelt kérdés

Ha étterembe megyünk, ott ez nem téma, mert ugye mindenki azt rendel, amit szeret/kíván. Ott max. annyi van, hogy miért nem eszem meg az egészet.

De ha a nagyszüleimnél van ebéd, vacsora, ez fixen téma.

Hogy miért válogatok, ne válogassak már, kóstoljam már meg. Nem várom el senkitől, hogy külön főzzön, konyhát tartson fel nekem. Kibírom, ha egy étkezés kimarad, vagy direkt úgy megyek, hogy előtte eszek.

Húsokból a csirkemellet és a halat eszem (lazac, vajhal). Zöldségekből sem mindent. Ennek ellenére volt, hogy a mamám állította, hogy a rántott hús csirkemellből van, egyem nyugodtan. A színéről, állagáról levágtam már 12 évesen is, hogy az nem csirkemell. Meg több ilyen próbálkozása volt még. Melegszendvics ugyanez. Én úgy eszem meg csak, hogy kenyér, vaj, csirkemell sonka, sajt. Egész gyerekkorom arról szólt, hogy szerinte az úgy nem finom és direkt majonézt tett még a sonka alá, rápakolta az apróra vágott paprikát, paradicsomot is. Ha meg úgy nem ettem meg, akkor ki volt borulva, hogy nem eszek...


Majdnem 18 éves vagyok, elbírom dönteni, hogy mit szeretnék enni és szeretnék-e megkóstolni olyat, ami állagra, szagra sem túl bizalomgerjesztő számomra.

Mégis mindig minimum 5-10 percig ez megy, minden összeülésnél.

Most is beszéltük, hogy hétvégén lenne náluk sütögetés, ha jó lesz az idő és hogy homemade hamburger lenne. Mondtam, hogy jó, de én csirkével kérem, erre hogy "hát majd csak megkóstolom azért a marhahúst is, nem?". És előre látom, hogy megint az lesz, hogy mindenki ott kínálgatja, hogy csak egy harapást, kóstoljam meg, finom lesz.


2022. máj. 2. 14:59
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/121 A kérdező kommentje:
Az akadékoskodó válaszoló szerintem nem fogja fel, hogy itt a családomról van szó, nem idegenekről.
2022. máj. 3. 11:31
 92/121 anonim ***** válasza:
87%

Igen, mert az aztán rohadt nagy különbség az emberek között, hogy milyen húst eszik.

Emiatt már a barátom sem lehet... jézus.

Nyilván ha valakinek merőben ellentétes a világnézete, értekei, nem lesznek legjobb barátok de te pont azon akadtál ki, hogy a kérdező nem eszik meg valamit...

Ez meg kvára nem az az eset amibe belekötnek normális emberek.

2022. máj. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/121 anonim ***** válasza:
34%

90: nem érdekel, hogy ki miért nem szereti a kutyákat, a lényeg, hogy nem szereti. Én meg szeretem a kutyákat, azaz inkább teszek egy szívességet a kutyafób embereknek, és természetesen magamnak is, hogy nem keresem az ilyen emberek társaságát. Így nem mondhatják azt, hogy erőszakos vagyok, hiszen senkire sem erőltetek semmit, aki meg velem lóg, azzal pedig pont azért lógok, mert sok közös van bennünk. Mit nem lehet ezen megérteni? Ha neked a kutyák olyan "szürke zónák" te sem örülnél annak, ha rádtukmálnak egy kutyát: "naaa simizd meg" és mondjuk nem lógsz kutyab*zikkal, mert téged hidegen hagynak a kutyák.


Ami meg a zenei ízlést illeti, sokszor ehhez jár egy idegesítő személyiség. A metálhoz, egy idióta suttyó magatartás, a jazzhez egy sznob-beképzelt nyárspolgári stílus, vagy valamilyen idegesítő "művészkedő" hipszter alakoskodás. Persze a klasszikus zene kedvelők közül is akadnak idegesítő példányok. Attól még, hogy te sokféle zenét szeretsz, még nem foglak megkedvelni, mert önmagában az nem mondd semmit, te milyen zenét szeretsz. Lehet, hogy szereted Schubertet, ahogy én, de mondjuk ezen kívűl nem sok közös van bennünk akkor nem fogok veled "zsíroskenyerezni", mert nem felelsz meg az elvárásaimnak és ez lehet kölcsönös is. Nem kell mindenkit elfogadni, meg mindenre nyitottnak lenni.

2022. máj. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/121 anonim ***** válasza:
32%
92: persze, hogy kiakadok mert utálom a válogatós embereket. De ezt nem is titkolom.
2022. máj. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/121 A kérdező kommentje:

"nem érdekel, hogy ki miért nem szereti a kutyákat, a lényeg, hogy nem szereti"

Éljen az elfogadás! :D

Mert akinek nem a kutyák a kedvencei, azokkal más közös téma nem is lehet, sőt, az már jó ember sem lehet.

"A metálhoz, egy idióta suttyó magatartás, a jazzhez egy sznob-beképzelt nyárspolgári stílus, vagy valamilyen idegesítő "művészkedő" hipszter alakoskodás."

Nem tudom eldönteni, hogy neked a metál a kedvenced akkor, vagy a jazz.

2022. máj. 3. 11:50
 96/121 anonim ***** válasza:
32%

"Az akadékoskodó válaszoló szerintem nem fogja fel, hogy itt a családomról van szó, nem idegenekről."

A családod is csak emberekből áll, és nyílván nem a legkompetensebb emberekből, ha nem tudtak neked segiteni abban, hogy leküzd a gátlásaidat, erőt vegyél magadon és egy minimális szinten be tudj illeszkedni. A gasztronómia is egy fontos része a kultúránknak, nem kell mindent szeretni, de amit te csinálsz az már finnyásság. Az ilyen rossz tulajdonságoddal még nagyon sok ember környezetét fogod megkeseríteni, és igenis bennem mélységes undort vált ki, amikor egy illetőnek van valamilyen rigolyája és nem tesz ellene. Olyan, mint amikor egy igénytelen ember nem hajlandó küzdeni azért, hogy elfogadhatóan viselkedjen. Az ilyen szintű finnyásság bizony komoly pszichés problémákra utalnak.

2022. máj. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/121 A kérdező kommentje:

"nem tudtak neked segiteni abban, hogy leküzd a gátlásaidat, erőt vegyél magadon és egy minimális szinten be tudj illeszkedni"

Miért kéne segíteni olyanban, amin nem akarok változtatni?

"A gasztronómia is egy fontos része a kultúránknak,"

Egyáltalán nem szeretem a magyar konyhát. Ellenben az olasz, indiai a kedvencem. Ez még nem jelenti azt, hogy azonnal Indiába fogok költözni, hogy csak olyanokkal barátkozzak, akik hasonlóan szeretik ezt.

"Az ilyen szintű finnyásság bizony komoly pszichés problémákra utalnak."

A válaszaid alapján inkább neked vannak komoly gondjaid. Szörnyű olvasni, ahogy írsz és rossz belegondolni, milyen életed lehet. Őszintén mondom, hogy sajnállak.

2022. máj. 3. 11:58
 98/121 anonim ***** válasza:
63%

"Mert akinek nem a kutyák a kedvencei, azokkal más közös téma nem is lehet, sőt, az már jó ember sem lehet."

Sokan mások is jó emberek,de komolyan kit érdekel? Ettől függetlenül egy kutyafób ember is lehet egy normálisan funkcionáló ember, az más kérdés, hogy az én elvárásaimnak nem felel meg. Így nem kínzom magamat sem őt azzal, hogy valami fontos dologban eltér az ízlésünk. De egy kicsit konkretizáljunk.m hogy jobban értsd: ha neked fontos a rend és a tisztaság, akkor nem fog egy olyan emberrel haverkodni, akinél még egy disznó is igényesebb. Ebből indulj ki inkább és ne abból.m hogy vannak jó emberek és rosszak.

2022. máj. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/121 anonim ***** válasza:
71%
Azt tudtátok hogy ma délelőtt érettségiszünet is van...?
2022. máj. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/121 anonim ***** válasza:
24%
99: Ja, ezért is érek rá ennyire 😄
2022. máj. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!