Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet elfogadni...

Miért nem lehet elfogadni azt, hogy válogatós vagyok és amit nem szeretek, azt nem is fogom megenni?

Figyelt kérdés

Ha étterembe megyünk, ott ez nem téma, mert ugye mindenki azt rendel, amit szeret/kíván. Ott max. annyi van, hogy miért nem eszem meg az egészet.

De ha a nagyszüleimnél van ebéd, vacsora, ez fixen téma.

Hogy miért válogatok, ne válogassak már, kóstoljam már meg. Nem várom el senkitől, hogy külön főzzön, konyhát tartson fel nekem. Kibírom, ha egy étkezés kimarad, vagy direkt úgy megyek, hogy előtte eszek.

Húsokból a csirkemellet és a halat eszem (lazac, vajhal). Zöldségekből sem mindent. Ennek ellenére volt, hogy a mamám állította, hogy a rántott hús csirkemellből van, egyem nyugodtan. A színéről, állagáról levágtam már 12 évesen is, hogy az nem csirkemell. Meg több ilyen próbálkozása volt még. Melegszendvics ugyanez. Én úgy eszem meg csak, hogy kenyér, vaj, csirkemell sonka, sajt. Egész gyerekkorom arról szólt, hogy szerinte az úgy nem finom és direkt majonézt tett még a sonka alá, rápakolta az apróra vágott paprikát, paradicsomot is. Ha meg úgy nem ettem meg, akkor ki volt borulva, hogy nem eszek...


Majdnem 18 éves vagyok, elbírom dönteni, hogy mit szeretnék enni és szeretnék-e megkóstolni olyat, ami állagra, szagra sem túl bizalomgerjesztő számomra.

Mégis mindig minimum 5-10 percig ez megy, minden összeülésnél.

Most is beszéltük, hogy hétvégén lenne náluk sütögetés, ha jó lesz az idő és hogy homemade hamburger lenne. Mondtam, hogy jó, de én csirkével kérem, erre hogy "hát majd csak megkóstolom azért a marhahúst is, nem?". És előre látom, hogy megint az lesz, hogy mindenki ott kínálgatja, hogy csak egy harapást, kóstoljam meg, finom lesz.


2022. máj. 2. 14:59
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/121 anonim ***** válasza:
85%

Az értelmetlen emoji hajilágás az, ami bizonyítja aranyapám, hogy te mennyire nem tudsz viselkedni és milyen gyerekes szinten mozogsz. Tipikus kivagyi, kihanemém tajparaszt vagy, de sebaj, ezzel a mentalitással nem fogod sokra vinni, a gépszíj mellé jó leszel életed végéig. Tudom, tudom, most jön az a rész, hogy ugyan, te ilyen meg olyan zseni vagy, te ezt meg azt elérted már, stb. Na jah, pont ezzel a stílussal.


Ha tetszik, ha nem ép ember nem minősít, pláne nem vadidegent. Borderline pedig 100%, hogy nem vagyok, nem csak két színben tudok gondolkodni, ellentétben veled.


Nem erőltettem semmit, szimplán nem tudhatod, ismerjük-e egymást élőben, mert mi van, ha igen és már rég jóban vagyunk?


Kösz, én a barátaimban nem önmagamat szeretem, nekem rendben van az egóm. Jah, szólok majd így 10 év után páromnak, hogy mégsem illünk össze, mivel ő Star Trek fan, engem meg anno nem érdekelt, majd belenéztem később és úgy rákaptam, hogy közösen néztük végig. 🤣 Vagy, hogy ő félt a hüllőktől, ahhoz képest egy rakat sárkányt tartottunk és tartunk jelenleg is, pedig ő is hatalmas kutyafan. Horribile dictu. 😱


Ki mondta, hogy mindenkit fogadjunk el? Az ilyen kötekedő, zsörtölődő, kihanemém alakokat még a Tejútrendszerből is kivágnám, ha tehetném. 😅 Leggyatrábbika? Nézzél már a szavazásodra fogyimogyikám!

2022. máj. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/121 anonim ***** válasza:
13%
111: de azért felzaklatott amit írtam, mert jelentetted a moderátoroknak 🙂. Jól van gyagya, elfogadlak téged így. Kellenek az ilyenek is.
2022. máj. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/121 anonim ***** válasza:
85%
112.: Honnan veszed, hogy én jelentettelek? Próbálkoznék szerinted érvelni neked, ha közben úgyis jelentelek?
2022. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/121 A kérdező kommentje:
Szerintem felesleges neki érvelni. Látszik, hogy nem egészséges teljesen.
2022. máj. 3. 13:26
 115/121 anonim ***** válasza:
10%

"Szerintem felesleges neki érvelni. Látszik, hogy nem egészséges teljesen."


Mi nem egészséges abban, hogy olyan emberek felé nyem nyitok, akik nem szimpatikusak nekem. Kérlek, vilagosíts fel. Ne játszd a szentet, te sem csinálid másképp.

2022. máj. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/121 anonim ***** válasza:
85%
Jézus... Brutális, mennyire nem akarod megérteni. Mindegy, jó volt megtudni, hogy a tízéves párkapcsolatomnak működésképtelennek kellene lennie, mert az elején csak párom volt Star Trek fan, hogy a tesómnak kb. rám sem kellene néznie, mert nem a kutya a kedvenc állatom, hogy ez már kb. maga a kutyafóbia, hogy egy másik kedves barátommal szintén nem kellene egymásnak szimpinek lennünk, mivel neki kb. az élete az indián kultúrák, nekem meg nem (bár nyitott vagyok rá), és azzal, aki mer másmilyen politikai véleményen lenni azzal max. egy kávéig szabadna jutnom. 😅 Ilyen magvas gondolatokat lehet tanulni ettől a három pipás bölcs embertől...
2022. máj. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/121 anonim ***** válasza:
11%
Nézd, ha valakivel nem akarok mélyebb kapcsolatot kialakítani, akkor max egy kávét vagyok hajlandó meginni vele. Ezzel jelezve, hogy respektálom, de nem fogok vele pizsipartit tartani. Szerintem semmi baj nincs azzal, ha valaki megválogatja a barátait és nem vonz a körébe mindenféle jött-ment embert. A kutyafóbia meg a finnyázás olyan kategória, amit nem vagyok hajlandó megtűrni a közelemben. Így az ilyen embereket elkerülöm, vagy a kommunikációt a lehető legkurtábbra szűkítem velük. Mi ezzel a baj, kérdem én? Egy beteg ember vagyok, mert megválogatom a barátaimat 🤨. Akkor minden második ember az...
2022. máj. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/121 anonim ***** válasza:
85%

És nem érti és nem érti és nem érti, de azért még én vagyok neki a gyagya... 😅


Mutass már rá, hol láttál tőlem kutyafóbiát! Vagy a barátnőm kapcsán... Kevered a szavak jelentését, azt sem tudod mivel, de vádaskodsz. Nem, te nem a kutyafóbiát nem tűröd, neked azzal van bajod, hogy a másik nem 100%-ban vélekedik úgy a dolgokról, mint te. Neked konkrétan az a bajod, hogy nekem nem a kutya a Number 1. Nem, ettől nem vagyok kutyafóbiás, sőt, szakmámból adódóan még a mentésükben is segítettem...


Olvasd vissza a kommentjeidet, miket írtál kb. minden embernek! Na azért vagy beteg... Nem, nem lesz az ember attól jött-ment, mert merészel különbözni. Nincs két egyforma ember, és még az adott egyén is változik dinamikusan. Igen, megválogatja az ember, pl. a te típusodat messze elkerüli.

2022. máj. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/121 anonim ***** válasza:
3%

Igen, biztos én nem tudok szöveget értelmezni parasztkám, azért jöttél a korábbi szövegedben is azzal nekem, hogy kutyafóbia. Yadda yadda yadda. 🤣


Sebaj, lassan asszem költözök ki páromtól, hiszen nyilván erőszakkal tolta rám a Star Trek sorit annó, vagy én nem voltam elég erős, hogy csak egy kávéig engedjem őt (igaz, ő meg nem is kávézik), ahogy az indián mániás barátommal is megyek kapcsit szakítani, hiszen én nem rajongok ezekért a dolgokért olyan magas szinten, de azt hiszem, a családomnak is jobb, ha kitagadnak engem, a páriát. Evvan, kemény a világ, a bölcs gyakoris megmondta a tutit. 😢

2022. máj. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/121 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo szerintem lehetnel nyitottabb neha es megkostolhatnal uj dolgokat, (amitol nem undorodsz) . Viszont en sem ertem miert kell eroltetni ha nem szereted azt az etelt. Siman odaraknam neked a csirkemellett a grillre, a masik húst ha akarod megkostolod, ha nem akkor nem. Nehany ember annyira eltulozza az etel kerdest, mintha a korul forogna minden.
2022. máj. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!