Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet elfogadni...

Miért nem lehet elfogadni azt, hogy válogatós vagyok és amit nem szeretek, azt nem is fogom megenni?

Figyelt kérdés

Ha étterembe megyünk, ott ez nem téma, mert ugye mindenki azt rendel, amit szeret/kíván. Ott max. annyi van, hogy miért nem eszem meg az egészet.

De ha a nagyszüleimnél van ebéd, vacsora, ez fixen téma.

Hogy miért válogatok, ne válogassak már, kóstoljam már meg. Nem várom el senkitől, hogy külön főzzön, konyhát tartson fel nekem. Kibírom, ha egy étkezés kimarad, vagy direkt úgy megyek, hogy előtte eszek.

Húsokból a csirkemellet és a halat eszem (lazac, vajhal). Zöldségekből sem mindent. Ennek ellenére volt, hogy a mamám állította, hogy a rántott hús csirkemellből van, egyem nyugodtan. A színéről, állagáról levágtam már 12 évesen is, hogy az nem csirkemell. Meg több ilyen próbálkozása volt még. Melegszendvics ugyanez. Én úgy eszem meg csak, hogy kenyér, vaj, csirkemell sonka, sajt. Egész gyerekkorom arról szólt, hogy szerinte az úgy nem finom és direkt majonézt tett még a sonka alá, rápakolta az apróra vágott paprikát, paradicsomot is. Ha meg úgy nem ettem meg, akkor ki volt borulva, hogy nem eszek...


Majdnem 18 éves vagyok, elbírom dönteni, hogy mit szeretnék enni és szeretnék-e megkóstolni olyat, ami állagra, szagra sem túl bizalomgerjesztő számomra.

Mégis mindig minimum 5-10 percig ez megy, minden összeülésnél.

Most is beszéltük, hogy hétvégén lenne náluk sütögetés, ha jó lesz az idő és hogy homemade hamburger lenne. Mondtam, hogy jó, de én csirkével kérem, erre hogy "hát majd csak megkóstolom azért a marhahúst is, nem?". És előre látom, hogy megint az lesz, hogy mindenki ott kínálgatja, hogy csak egy harapást, kóstoljam meg, finom lesz.


2022. máj. 2. 14:59
 71/121 anonim ***** válasza:
100%

#69

Az, hogy a tukmálás zavarja, a kérdésből is kiderül.

2022. máj. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/121 anonim ***** válasza:
21%

Az nem tukmalas hogy kinalnak es probalnak osztonozni hogy mast is egyel. A vilagon az emberek 99%nak megfelelel a hamburger daralt marhahusbol csak a kerdezo az aki meg sem akarja kostolni..


Aztan hogy nem hajlando almat meg kortet enni. Ebben mi a logika? Semmi, ez kenyesseg. Milyen racionális indok fogadhato el hogy nem eszik almat? Nincs ilyen. Ez rossz neveles es finyassag.


Szanom az ilyen embereket, foleg hogy hany milliard ember ehezik es nem hogy almat nem eszik de meg hus sem jut az adztalra.


Es akkor itt van a kerdezo aki egy buborekban el es vinnyog mert o az aki nem normalis. Gondolom a fozelekeket se eszed meg..

2022. máj. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/121 anonim ***** válasza:
83%

"Próbálnak ösztönözni hogy mast is egyél az nem tukmálás"

Akkor mi a jóisten? Ha én nem akarom enni, ők meg tolják rám?

Bmmeg, ha nem szereti az almát, milyen más logika kéne erre, mint hogy szerinte nem finom? Én is ritka undorítónak tartom pl a belsőségeket, ezt ugyan nevezheted kényességnek, de a számból kifordulna, ha egy kanállal is ennék. Nem fogok, csak mert te "ösztönözni" akarsz.


Azzal meg nem tudom, hogy mit kéne tennem, hogy másnak nem jut belsőség az asztalra. Sajnálom, de ezért én még nem fogok undorral megenni valamit, mert valakinek nem telik rá.

2022. máj. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/121 A kérdező kommentje:

Milyen racionális indok kéne azon kívül, hogy NEM SZERETEM? Mi van az almában, ami más gyümölcsben nincs meg?

Azt nem tudtam, hogy már az is rossz ember, aki a főzeléket se szereti. Itt minden nap tanulok.😂

2022. máj. 3. 08:53
 75/121 anonim ***** válasza:
100%
Basszus, racionális indok az ízlésre, az igen.
2022. máj. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/121 anonim ***** válasza:
100%

"Ez rossz neveles es finyassag."


Hát téged aztán nagyon jól neveltek :D

2022. máj. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/121 anonim ***** válasza:
19%

Lepontozhattok mert leszarom de a problema nem velem van hanem a kerdezovel. Finnyas, valogatos.


A problema nem az hogy nem szereti az almat. En sem szeretem 10gyumolcsot is elobb ennek meg mint az almat, ugyanakkor ha mondjuk a gyumolcssakataban lenne par kockara vagott alma ugyanugy megennem. A kerdezo meg hozza sem nyulna mert jajj alma. Nem kell szeretni a repat sem, en sem eszem nonstop de egy levesben igen is helye van a repanak. Semmi kulonos rossz ize nincs megis egy husleves nelkulozhetetlen kelleke.


Az ilyen fajta valogatossag mar mar patologias.


Tenyleg, imadkozz hogy ne legyen haboru nalunk mert szarban leszel ha bujkalni kell egy pincében. Ott nem lesz csirkemell meg csirkemellsonka.. orulj hogy ilyen joletben elsz es vanlehetoseged valogatni.


De ettol meg szanalams vagy.

2022. máj. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/121 anonim ***** válasza:
100%

#77

Én nem a kérdezőt látom itt szánalmasnak.

2022. máj. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/121 anonim ***** válasza:
100%
77, linkelj valamit a patológiás finnyásságról.
2022. máj. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/121 anonim ***** válasza:
100%

"Nem szeretem az almát de gyümölcssaláában megenném"


És kit erdekel, hogy te megennéd vagy sem? A kérdező meg nem enné meg.


"Levesbe kell a répa"


Hány éves vagy, basszus, 80? Ilyen rohadt rugalmatlannak és ítélkezőnek lenni... ha nem szereti, nem főz bele. Voila, húsleves répa nélkül.


Hihetetlen, hogy milyen sötét emberek vannak.

2022. máj. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!