Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet elfogadni...

Miért nem lehet elfogadni azt, hogy válogatós vagyok és amit nem szeretek, azt nem is fogom megenni?

Figyelt kérdés

Ha étterembe megyünk, ott ez nem téma, mert ugye mindenki azt rendel, amit szeret/kíván. Ott max. annyi van, hogy miért nem eszem meg az egészet.

De ha a nagyszüleimnél van ebéd, vacsora, ez fixen téma.

Hogy miért válogatok, ne válogassak már, kóstoljam már meg. Nem várom el senkitől, hogy külön főzzön, konyhát tartson fel nekem. Kibírom, ha egy étkezés kimarad, vagy direkt úgy megyek, hogy előtte eszek.

Húsokból a csirkemellet és a halat eszem (lazac, vajhal). Zöldségekből sem mindent. Ennek ellenére volt, hogy a mamám állította, hogy a rántott hús csirkemellből van, egyem nyugodtan. A színéről, állagáról levágtam már 12 évesen is, hogy az nem csirkemell. Meg több ilyen próbálkozása volt még. Melegszendvics ugyanez. Én úgy eszem meg csak, hogy kenyér, vaj, csirkemell sonka, sajt. Egész gyerekkorom arról szólt, hogy szerinte az úgy nem finom és direkt majonézt tett még a sonka alá, rápakolta az apróra vágott paprikát, paradicsomot is. Ha meg úgy nem ettem meg, akkor ki volt borulva, hogy nem eszek...


Majdnem 18 éves vagyok, elbírom dönteni, hogy mit szeretnék enni és szeretnék-e megkóstolni olyat, ami állagra, szagra sem túl bizalomgerjesztő számomra.

Mégis mindig minimum 5-10 percig ez megy, minden összeülésnél.

Most is beszéltük, hogy hétvégén lenne náluk sütögetés, ha jó lesz az idő és hogy homemade hamburger lenne. Mondtam, hogy jó, de én csirkével kérem, erre hogy "hát majd csak megkóstolom azért a marhahúst is, nem?". És előre látom, hogy megint az lesz, hogy mindenki ott kínálgatja, hogy csak egy harapást, kóstoljam meg, finom lesz.


2022. máj. 2. 14:59
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/121 anonim ***** válasza:
83%
Vettük észre...
2022. máj. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/121 anonim ***** válasza:
12%
Ja de majd úgy is ráunok. De nem tehetek róla, elkap egy érzés és nincs megállás, mert én MÉG NEM VESZÍTHETEK 😄😄
2022. máj. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/121 anonim ***** válasza:
74%

93.: Na akkor most tévedtél nagyon nagyot. Simán megsimogatok egy kutyát, jottányi nehézséget sem okoz, soha senkinek nem kellett tukmálni. A szürke zóna nem azt jelenti, hogy nem szeretem, csak azt, hogy nem áll a TOP 3-ban mondjuk. Ahogy barátnőm sem nem szereti, pusztán csak tart a nagyobb kutyáktól, a kisebbekkel simán el van, és mélységesen megszólja azokat, akik rosszul bánnak az állattal, még családon belül is. Na, akkor velünk kínoznád magad?


A zenei ízléshez sem tartozik semmilyen jellem önmagában. Vagy talán pont azért vagyok nyitott, mert mindenben megtalálom a jót? :D

2022. máj. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/121 A kérdező kommentje:

102-es, fejezd már be.

Látod, semmi közös nincs bennünk sem, mégis itt vergődsz feleslegesen. Nem tudom, hogy milyen trauma ért az életben, vagy van-e valami mentális problémád, ami miatt ilyen vagy. Sajnálom, hogy nem találkoztál soha a feltétel nélküli szeretettel, ezért fogalmad sincs, milyen az, amikor valaki szeret és megtesz neked/érted bármit és nem kategorizál aszerint, hogy mit eszel, mit szeretsz.

Őszintén sajnállak, tényleg.

2022. máj. 3. 12:13
 105/121 anonim ***** válasza:
87%

#104

Szerintem hagyjuk őt vergődni magába, nincs értelme reagálni a butaságaira.

2022. máj. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/121 anonim ***** válasza:
11%

103:"Na akkor most tévedtél nagyon nagyot. Simán megsimogatok egy kutyát, jottányi nehézséget sem okoz, soha senkinek nem kellett tukmálni. A szürke zóna nem azt jelenti, hogy nem szeretem, csak azt, hogy nem áll a TOP 3-ban mondjuk." -Jaj de gyökér vagy, a mondandómnak a célja annyi volt, hogyha te valamiért nem rajongsz, akkor nem biztos, hogy olyan emberrel el tudsz boldogulni, aki pedig annak a megszállottja, ebből kiindulva bármire lehet asszociálni, nemcsak a kutyákra.

"Ahogy barátnőm sem nem szereti, pusztán csak tart a nagyobb kutyáktól, a kisebbekkel simán el van, és mélységesen megszólja azokat, akik rosszul bánnak az állattal, még családon belül is. Na, akkor velünk kínoznád magad?" - De kit érdekel, hogy hogy hogyan viszonyul a kutyákhoz, ha az én elvárasaimnak nem felel meg? Akkor nem kínzom magam azzal, hogy ilyen emberekkel barátkozok, ezzel is azt jelzem, hogy elfogadom, hogy van ilyen, ha nem így lenne akkor a barátnődhöz hasonlókat megpróbálnám téríteni, ami valljuk be, sokkal rosszabb. De amit, most te művelsz, az semmi másról nem szól, hogy beláttasd velem, hogy nem gondolkozok jól, mert nem barátkozom olyan emberekkel, akik nem szimpatikusak nekem.



"A zenei ízléshez sem tartozik semmilyen jellem önmagában. Vagy talán pont azért vagyok nyitott, mert mindenben megtalálom a jót? :D" - tévedsz sokszor a zenei izléshez társul egy jellem is. Persze minden négyzet rombusz, de nem minden rombusz négyzet. Azaz hiába szereti valaki a klasszikus zenét, az illető még engem irritálhat. Persze sokmindenen múlik, hogy kit tudok megszeretni. De a kölcsönös szeretet alappillére az, hogy minél több közös legyen bennünk, hiszen az ember ki mást szeretná a másikban, ha nem saját magát?

2022. máj. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/121 anonim ***** válasza:
12%

"Sajnálom, hogy nem találkoztál soha a feltétel nélküli szeretettel, ezért fogalmad sincs, milyen az, amikor valaki szeret és megtesz neked/érted bármit és nem kategorizál aszerint, hogy mit eszel, mit szeretsz." -betanult közhelyes naív hippi duma. A feltétel nélküli szeretnek is van feltétele. Csak úgy magátol nem lesz szeretet, ahhoz akarat erő kell, hogy megismerd a másikat. És nyílván a számodra rokonszenves emberekkel tudsz kijönni. Ezt pedig te sem tagadhatod.


Már megint személyeskedés. Nem látod, hogy hogyan élek, meg miket csinálok, személyeskedésre pedig nincs okod.


Az ember a másikban, saját magát szereti a legjobban. Nagyon önző és egoista dolog, de ez van.

2022. máj. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/121 anonim ***** válasza:
83%
Értjük, hülye vagy. Engedjük el a témát, mert értelmi szinteden felül áll az elfogadás.
2022. máj. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/121 anonim ***** válasza:
29%

Na állítsál magadon, de rohadt gyorsan! Én nem gyökereztelek, akkor te sem tedd, pedig rád cifrábbakat is lehetne mondani! Kezdem azt hinni, minimum borderline vagy, azok tudnak csak szeretet - gyűlölet tengelyen gondolkodni. Honnan tudod, hogy nem ismersz minket a való életben már és nem vagy velünk jóban? De, képzeld, nem egy kutyafan barátom / családtagom van, imádtak a kutyáik és én is őket. Milyen értéket von ebből le az, hogy nekem az elsődleges kedvenceim a macskák, a madarak és a hüllők? Hol láttál itt kutyafóbiát?


Barátnőmről úgyszint meg nem mondanád, hatalmas állatbarát, tele van a face állatos / állatvédős fotóval, érdekli a környezetvédelem, a vizslákat is kiváltképp szereti. Milyen értéket von ebből az le, hogy idegen nagy kutyáktól fél? Ki sem derülne számodra, annyira minimális az esélye, hogy valaha szóba hozza neked... Ebben mi a tököm a búbánatos kínzás neked? Állítom nagyobb állatbarát, mint te...

2022. máj. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/121 anonim ***** válasza:
40%

Nana, én mondtam a pacalt, és ne keverjetek össze ezzel az idiótával. Én teljesen támogatok minden finnyát annak ellenére is, hogy kevés kaja van, amit nem eszek meg.


Azt nem értem, hogy lehet azt hinni, hogy az ízlés nevelés kérdése. Én gyerekként utáltam a gombát, tiniként imádtam, aztán megint megutáltam, megszerettem, vagy 8x változott ez. Mindenféle nevelés nélkül.

2022. máj. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!