Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet elfogadni...

Miért nem lehet elfogadni azt, hogy válogatós vagyok és amit nem szeretek, azt nem is fogom megenni?

Figyelt kérdés

Ha étterembe megyünk, ott ez nem téma, mert ugye mindenki azt rendel, amit szeret/kíván. Ott max. annyi van, hogy miért nem eszem meg az egészet.

De ha a nagyszüleimnél van ebéd, vacsora, ez fixen téma.

Hogy miért válogatok, ne válogassak már, kóstoljam már meg. Nem várom el senkitől, hogy külön főzzön, konyhát tartson fel nekem. Kibírom, ha egy étkezés kimarad, vagy direkt úgy megyek, hogy előtte eszek.

Húsokból a csirkemellet és a halat eszem (lazac, vajhal). Zöldségekből sem mindent. Ennek ellenére volt, hogy a mamám állította, hogy a rántott hús csirkemellből van, egyem nyugodtan. A színéről, állagáról levágtam már 12 évesen is, hogy az nem csirkemell. Meg több ilyen próbálkozása volt még. Melegszendvics ugyanez. Én úgy eszem meg csak, hogy kenyér, vaj, csirkemell sonka, sajt. Egész gyerekkorom arról szólt, hogy szerinte az úgy nem finom és direkt majonézt tett még a sonka alá, rápakolta az apróra vágott paprikát, paradicsomot is. Ha meg úgy nem ettem meg, akkor ki volt borulva, hogy nem eszek...


Majdnem 18 éves vagyok, elbírom dönteni, hogy mit szeretnék enni és szeretnék-e megkóstolni olyat, ami állagra, szagra sem túl bizalomgerjesztő számomra.

Mégis mindig minimum 5-10 percig ez megy, minden összeülésnél.

Most is beszéltük, hogy hétvégén lenne náluk sütögetés, ha jó lesz az idő és hogy homemade hamburger lenne. Mondtam, hogy jó, de én csirkével kérem, erre hogy "hát majd csak megkóstolom azért a marhahúst is, nem?". És előre látom, hogy megint az lesz, hogy mindenki ott kínálgatja, hogy csak egy harapást, kóstoljam meg, finom lesz.


2022. máj. 2. 14:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/121 anonim ***** válasza:
20%
37.: Egy dolog bem szeretni egy ételt, de akkor sem kell sz.rozni. Utálom a pacalt, ránéznem is rossz, de sosem sz.roznám le. Na tessék, lehet ezt is bőszen pirosozni.
2022. máj. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/121 A kérdező kommentje:
Nem kell szerintem egy kommenten/szófordulaton ennyire fennakadni.
2022. máj. 2. 20:28
 43/121 anonim ***** válasza:
22%
Bocs kérdező, nem neked, hanem a 34-es négy pipásnak ment. Sosem értettem, miért kell lemenni tajparasztba.
2022. máj. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/121 anonim ***** válasza:
65%

Én meg sosem értettem, miért kell szentként tisztelni az ételeket.

Get over it, ezek csak szavak.

2022. máj. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/121 anonim ***** válasza:
25%
Ki beszél szentként tisztelésről? Egyszerűen lehet azt is mondani, hogy köszi, nem kérem anélkül, hogy parasztba lemenjünk. Igenis lehet tisztelni az ételt és a készítőjét. Nem, nem szentként, hanem kulturált emberként.
2022. máj. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/121 anonim ***** válasza:
78%
Ejj, pedig a pacal szagra is szar.
2022. máj. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/121 anonim ***** válasza:
30%
Rossz a szaglásom szerencsére. De ha olyan a szaga se mondanám azt. Szerencsére nem tahófalván nevelkedtem.
2022. máj. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/121 anonim ***** válasza:
14%
Kérdező, 32-es vagyok. A bulijaimat élvezik. Csak tudod, ha egy bulinak van egy témája, mondjuk egy halloween buliról van szó, akkor nem azt várom a vendégeimtől, hogy húsvéti nyuszinak öltözzenek. Vagy mondjuk egy elegáns vasárnapi ebédet tartok, akkor elvárom, hogy az evőeszközöket mindenki helyesen használja,jobb kézben a kés, bal kézben a villa, borospoharat a száránál fogjuk stb.. Szerintem semmi beteg nincs abban, ha valaki szereti az egyeséget, és igen egy jó társaságban a közös ízlés nélkülözhetetlen. Egy klasszikus zene kedvelő meg egy rocker sose fog együtt eljárogatni koncertekre. A bulijaim pontosan azért nem "szarok", mert olyan embereket hívok el, akiknek erre van igényük, és eszem ágában sincs olyan embert hívni, aki nem illik a köreinkbe. De ne legyünk már álszentek, ezzel mindenki így van. Te sem hívsz a házibulidba olyan embert, akinek az értékrendje a tiédtől nagyon eltér. Mi ezzel a probléma?
2022. máj. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/121 anonim ***** válasza:
95%

Épp most írtam le, hogy de, meghívok olyan embereket, akik nem úgy gondolkodnak mint én. Felhoztam erre a vega példát, senkin nem bactatok hogy dögevő, ők sem engem, hogy kecske.

Valahogy működik a tisztelet, nálad ez miért nem játszik?

2022. máj. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/121 A kérdező kommentje:

A közös ízlés nem feltétlenül az lehet csak, hogy ugyanazt a fajta húst eszitek. De legyél boldog a kis köröddel, nem hiszem, hogy sok ember viselne el hosszútávon.

Az én születésnapomon ugyanúgy ott lesz most pl. a kisbabás, 21 éves barátnőm, ahogyan egy középiskolás 16 éves is. Vagy a családi ebédnél is ott van mindenki, függetlenül attól, hogy a mindennapokban 50 fele vagyunk.

Elég szegényes életed lehet, ha te aszerint "rühellsz" embereket, hogy mit esznek meg és mit nem.


Ne haragudj, hogy megkérdezem, de van valamilyen mentális problémád, esetleg autizmus?

2022. máj. 2. 21:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!