Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet elfogadni...

Miért nem lehet elfogadni azt, hogy válogatós vagyok és amit nem szeretek, azt nem is fogom megenni?

Figyelt kérdés

Ha étterembe megyünk, ott ez nem téma, mert ugye mindenki azt rendel, amit szeret/kíván. Ott max. annyi van, hogy miért nem eszem meg az egészet.

De ha a nagyszüleimnél van ebéd, vacsora, ez fixen téma.

Hogy miért válogatok, ne válogassak már, kóstoljam már meg. Nem várom el senkitől, hogy külön főzzön, konyhát tartson fel nekem. Kibírom, ha egy étkezés kimarad, vagy direkt úgy megyek, hogy előtte eszek.

Húsokból a csirkemellet és a halat eszem (lazac, vajhal). Zöldségekből sem mindent. Ennek ellenére volt, hogy a mamám állította, hogy a rántott hús csirkemellből van, egyem nyugodtan. A színéről, állagáról levágtam már 12 évesen is, hogy az nem csirkemell. Meg több ilyen próbálkozása volt még. Melegszendvics ugyanez. Én úgy eszem meg csak, hogy kenyér, vaj, csirkemell sonka, sajt. Egész gyerekkorom arról szólt, hogy szerinte az úgy nem finom és direkt majonézt tett még a sonka alá, rápakolta az apróra vágott paprikát, paradicsomot is. Ha meg úgy nem ettem meg, akkor ki volt borulva, hogy nem eszek...


Majdnem 18 éves vagyok, elbírom dönteni, hogy mit szeretnék enni és szeretnék-e megkóstolni olyat, ami állagra, szagra sem túl bizalomgerjesztő számomra.

Mégis mindig minimum 5-10 percig ez megy, minden összeülésnél.

Most is beszéltük, hogy hétvégén lenne náluk sütögetés, ha jó lesz az idő és hogy homemade hamburger lenne. Mondtam, hogy jó, de én csirkével kérem, erre hogy "hát majd csak megkóstolom azért a marhahúst is, nem?". És előre látom, hogy megint az lesz, hogy mindenki ott kínálgatja, hogy csak egy harapást, kóstoljam meg, finom lesz.


2022. máj. 2. 14:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/121 anonim ***** válasza:
85%
Hát, a férjem ugyanilyen idétlenül válogatós. Nem bactatom én, de már rohadtul unom azt az 5 ételt, amit lehet főzni neki összesen... És tökre örülnék, ha néha megkóstolná, amit főzök, és nem közölné ránézésre, hogy ő az ilyesmit nem szereti.
2022. máj. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/121 anonim ***** válasza:
48%
Engem személy szerint annyira irritál a válogatás, hogy a páromat néha szívlapáttal csapnám le legszívesebben :D Hidd el kérdező, elég rossz, amikor valaki főz és a másik még egy falatot sem hajlandó megenni belőle. Én is elég válogatós vagyok, de ha valaki főz nekem, az utolsó falatig megeszem, akkor is, ha nem ízlik. Végülis az evésnek funkcionális feladata van elsősorban, nem pedig élvezeti. De legalább megkóstolni illik, amit más neked készített, kivéve persze ha allergia miatt nem eheted.
2022. máj. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/121 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy én válogatós voltam gyerekkoromban, aztán amióta különköltöztem és magamra főzök, kicsit felértékelődött, ha valaki főz nekem :D azóta megeszek mindent. Nem boomerkedésből mondom hogy maifiatalok, csak velem éppen így történt.
2022. máj. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/121 anonim ***** válasza:
67%

Mert egészen biztosan nem halnál bele, ha nem finnyás kisgyerek módjára viselkednél..

Nekem is nagyon finnyás, válogatós a nagyobbik lányom.

De alapszabályunk, hogy kötelező megkóstolni, de ha nem ízlik tiszteletben tartom, és ehet mást.

Viszont nem mondhatja semmire sem ránézésre, hogy ő azt nem szereti, ha még életében nem evett még.

Láss csodát, a gyerem egyre kevésbé válogatós, és hajlandó olyanokat is kérni amit soha nem gondoltam volna még.


Szóvalj nölj fel, és ne legyél hisztis kisgyerek.

2022. máj. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/121 anonim ***** válasza:
72%
Én csak azt nem bírom, amikor valaki úgy válogat, hogy közben a nem minőségit eszi, vagy végtelenül monodiétás. Volt olyan exem, aki semmilyen ínyencséget nem tudott megenni, de a vajaskenyér, üres tojásos rizs állandó volt. Unalmas, egyhangú, a lakótársa meg konkrétan sültkrumpli + meki + kóla menün élt... Volt is vagy 140 kilós pasi. Komolyan rosszul voltam, legalább az egészséges ételekre lettek volna válogatósak.
2022. máj. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/121 anonim ***** válasza:
97%

Mindkét oldalt megtapasztaltam. Azt is, a mikor a kölkeimnek főztem (órákig, és várt még rám a mosogatás), aztán közölték, hogy ezt nem szeretik.

És az apám, aki folyton a kaját tukmálta/erőltette, és nem értette, hogy nem kérek többet. (Nem kell a harmadik tányér leves, se a harmadik szelet rántotthús)

Baromi idegeső mindkettő.

2022. máj. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/121 anonim ***** válasza:
96%
26.: Jaja, 26-os!
2022. máj. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/121 anonim ***** válasza:
30%
Hát kérdező, gondolom nem magadnak állod a lazacot meg a vajhalat. Gondolom a mamát zavarja hogy sokba kerülsz
2022. máj. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/121 anonim ***** válasza:
38%
Bennem valamiért mindig mélységes undort vált ki, amikor valaki válogat. Én se eszek meg mindenféle kaját, akadnak olyan ételek, amiktől undorodom....de a válogatós embereket rühellem. Remélem nem lesz gyerekem, együttérzek a nagyiddal. Nincsen idegesítőbb egy válogatós kölyöknél. Leginkább azért bosszantó, mert kilógsz a sorból és nem áll szándékodban felzárkózni. Hamburger partiba menni úgy, hogy nem eszed meg a vöröshúst az olyan, mint amikor egy vegán beteszi a lábát egy vadhús BBQ partiba, vagy amikor egy húsevő egy vegapartiba merészkedik elmenni. Inkább ne menj el, mert csak elrontod másoknak a kedvét.
2022. máj. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/121 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó, vegapartiba nagyon szívesen látok bárki húsevőt, és grillpartiba is szoktak engem hívni a nemvega barátaim. Egy kis rugalmasság kell hozzá és egymás elfogadása. Mondjuk mi nem is rühelljük egymást, ha valaki válogatós... azért kell ahhoz egy alap agyverzéses életérzés, hogy emiatt rühellj valakit.


Nem vagyunk egyformák, és azt sem utáljuk ha valaki kilóg a sorból. Egyszerű életed és világnézeted lehet, ha te igen.

2022. máj. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!