Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kéne hagynom, hogy a...

Meddig kéne hagynom, hogy a testvérem nálam lakjon a gyerekével? Úgy érzem, nem nagyon akaródzik nekik költözni?

Figyelt kérdés

Ősszel kiderült, hogy a párja csalja, nem 1, nem 2 nővel. Válaszút elé állította, hogy vagy megváltozik, vagy pakol a gyerekkel (akkor volt fél éves a baba). Az volt a válasz, hogy akkor lehet menni...


Nem tudott volna magának fizetni albérletet, ezért sos alapon beköltöztek hozzám október végén. Azzal, hogy legkésőbb januárig maradnak, addigra összeszed egy kis pénzt, segítenék otthonról is, és próbál legalább egy egyszobás lakást bérelni valamelyik külső kerületben. Én anyagilag jól állok, nem kértem semmilyen beleszállást a rezsibe, bevásárlásokba, rendelésekbe, úgy voltam vele, hogy legalább azzal a pénzzel is előrébb vannak.

Viszont úgy látom, hogy nem is akar elköltözni... Ha kérdezem, talált-e lakást, az a válasz, hogy nincsen sehol semmi (Budapesten???). Munkahely felől is érdeklődtem, mert arról is volt szó, hogy tavasztól bölcsibe adja a picit, és legalább 6 órában elmegy valahová, de azt sem nagyon keres. Otthon vannak egész nap, és kezd számomra ez kényelmetlen lenni. Megsajnáltam akkor, úgy voltam vele, hogy pár hetet kibírok, pedig szeretek egyedül élni, imádom a csendet magam körül egy fárasztó nap után.

Az apja meg olyanokat mond otthonról, hogy nekem úgyis több lakásom van, miért nem adok egyet oda nekik átmenetileg, nekem az semmibe sem kerülne. Mondjuk mert azok befektetési célból lettek vásárolva, és mind ki van adva?


A volt párja nem hajlandó segíteni havi 30.000 forintnál többel. Mondtam, hogy menjen ügyvédhez, intézzék el szabályosan a gyerektartást, de azt mondja, hogy akkor csak jobban berágna rá, és még ennyit sem fizetne neki.


2022. febr. 1. 10:32
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/197 anonim ***** válasza:
92%
Na kérdező, mi lesz a megoldásod?
2022. febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/197 A kérdező kommentje:
Az életüket nem tudom megoldani. De szeretném, ha még ebben a hónapban elköltöznének.
2022. febr. 1. 12:59
 73/197 anonim ***** válasza:
98%
Akkor ezt közöld vele, szerintem már ma. Legyen ideje munkát, albérletet találni.
2022. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/197 anonim ***** válasza:
99%
Menjenek vidékre az anyjához. Nehogy már még ő válogasson, hogy neki csak BP felel meg, mikor egy ebédhez való bevásárlást se tud megengedni magának.
2022. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/197 anonim ***** válasza:
98%
hat akkor ezt kell megmondani eki. 1 honapja van hogy barmit is kezdjen magaval, azutan ki kell koltoznie
2022. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/197 anonim ***** válasza:
98%

65, de, ment volna, ha nem egy élősködő a testvére. Hanem kihasználta volna ezt az időt arra hogy a 30ezres kis GYES-t meg családit felre tegye, és keresett volna munkát. Legalább próbált volna.

Te agyas :) Attól h te nem boldogultal vagy nem tudom miért írod h a kérdező keressen neki állást, nem mindenki ekkora életképtelen

2022. febr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/197 anonim ***** válasza:
100%
Beszelj vele meg ma es ne hagyd magad! Valoszinuleg bogni fog, meg erzelmileg zsarol majd..elszalad felhivja a szuleit..ok pedig teged, hogy milyen egy szivtelen ember vagy - ne is jelentkezz ha hivnak! Az o erdekukben cselekedj, mert a fejedre fognak noni es egyutt fogtok elni az idok vegezeteig!
2022. febr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/197 anonim ***** válasza:
98%
#54, nyilván nem könnyű, de ha nem is keres, meg válogat, akkor pláne. Kerületi családsegítő vezetőjével beszélgettem egyszer. Igenis vannak lehetőségek, ha valaki akar dolgozni, segítenek. Odaszólnak a bölcsibe is, hogy vegyék fel. A mi bölcsinkben is volt létszámon felüli gyerek, akit azért vettek fel, mert fel kellett. Gyerek kérdés valóban tabutéma komoly munkáltatónál. De a helyében simán bevallalnék egy részmunkaidős Mekis, Aldis melót is, addig is, amíg egyenesbe jövök. De ha van diplomája és beszél valamilyen nyelvet, akkor egy call centerbe is simán elmehet.
2022. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/197 anonim ***** válasza:
92%

55, zsenikém, áruld már el, hogy az ingyen albiból talán könnyebben ki lehetne rakni a hugit vagy mire gondoltál? Hogy ott szépen össze cuccokat volna a megbeszélt idő lejárta után? 😂 “tudni kell jól segíteni” 😂😂😂


Persze a húgának nem jön be az álláskeresős portál és majd a kérdező intézi ezt is, azt meg nem tudom miből feltételezed hogy a kérdezőnek olyan kapcsolatai vannak hogy szó nélkül be tudja tenni valahova a húgát….mert van állása? A húga szemlátomást nem akar dolgozni és mindenre lenne kifogása. Ha nem így lenne, akkor legalább próbálkozott volna valamit kezdeni magával.

2022. febr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/197 anonim ***** válasza:
94%
Biztos mindnyájan hallottunk olyan sztorikat, hogy milyen nehéz kitenni gyerekeseket. Volt olyan lakástulajdonos, akit szó szerint kizártak, és nem engedtek be a saját lakásába a bérlők a gyerek miatt, nehogy kitegyék! Erről volt riport is. Egy léhűtő pitsa a kérdező tesója, de hidd el ehhez meglenne az esze. Én ezért nem adnám ki a lakásomat bérbe gyerekesnek, előbb adnám ki háziállatosnak.
2022. febr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!