Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kéne hagynom, hogy a...

Meddig kéne hagynom, hogy a testvérem nálam lakjon a gyerekével? Úgy érzem, nem nagyon akaródzik nekik költözni?

Figyelt kérdés

Ősszel kiderült, hogy a párja csalja, nem 1, nem 2 nővel. Válaszút elé állította, hogy vagy megváltozik, vagy pakol a gyerekkel (akkor volt fél éves a baba). Az volt a válasz, hogy akkor lehet menni...


Nem tudott volna magának fizetni albérletet, ezért sos alapon beköltöztek hozzám október végén. Azzal, hogy legkésőbb januárig maradnak, addigra összeszed egy kis pénzt, segítenék otthonról is, és próbál legalább egy egyszobás lakást bérelni valamelyik külső kerületben. Én anyagilag jól állok, nem kértem semmilyen beleszállást a rezsibe, bevásárlásokba, rendelésekbe, úgy voltam vele, hogy legalább azzal a pénzzel is előrébb vannak.

Viszont úgy látom, hogy nem is akar elköltözni... Ha kérdezem, talált-e lakást, az a válasz, hogy nincsen sehol semmi (Budapesten???). Munkahely felől is érdeklődtem, mert arról is volt szó, hogy tavasztól bölcsibe adja a picit, és legalább 6 órában elmegy valahová, de azt sem nagyon keres. Otthon vannak egész nap, és kezd számomra ez kényelmetlen lenni. Megsajnáltam akkor, úgy voltam vele, hogy pár hetet kibírok, pedig szeretek egyedül élni, imádom a csendet magam körül egy fárasztó nap után.

Az apja meg olyanokat mond otthonról, hogy nekem úgyis több lakásom van, miért nem adok egyet oda nekik átmenetileg, nekem az semmibe sem kerülne. Mondjuk mert azok befektetési célból lettek vásárolva, és mind ki van adva?


A volt párja nem hajlandó segíteni havi 30.000 forintnál többel. Mondtam, hogy menjen ügyvédhez, intézzék el szabályosan a gyerektartást, de azt mondja, hogy akkor csak jobban berágna rá, és még ennyit sem fizetne neki.


2022. febr. 1. 10:32
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/197 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, végül milyen megoldást fogsz választani? Beszélsz vele? Kap határidőt, hogy meddig maradhat? Keresel neki bölcsit? Mindjárt nézek albikat az ingatlan.com-on neki, szeretek lakásokat nézegetni. :]
2022. febr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/197 anonim ***** válasza:
100%

Vagy itt van egy jó kis keresési beállítás, rendezd ár szerint növekvőbe, aztán lehet neki mutogatni az opciókat.


[link]

2022. febr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/197 A kérdező kommentje:
Beszélek vele még ma, mindenképpen. Nem mondom, hogy holnap pakoljon, ahová akar, de szeretném, ha márciusban már nem laknának nálam.
2022. febr. 1. 13:54
 94/197 anonim ***** válasza:
100%
Várjuk majd hogy mi volt, szerintem sokunk nevében írhatom :))
2022. febr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/197 anonim ***** válasza:
100%
Szupi, majd írd meg, mi volt!
2022. febr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/197 anonim ***** válasza:
100%

Ügyes vagy!


Én mindképp azt javasolnám, hogy talán az lenne a legjobb, persze ha az érintett szülők is benne vannak, hogy menjen vidékre. Ne válogasson, hogy ő Budapesten nem akar csinalni semmit, mert ezt a lézengést az ország bármely pontján tökéletesen lehet csinalni. Ha annyira Pesten akar élni teremtse meg magának.

2022. febr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/197 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem az megoldás lehet, hogy ha van több házad/lakásod akkor oda adsz neki egyet aztán keres maga mellé lakokat akik fizetik a rezsit, közös költséget, stb.- stb.-it.

Akkor viszont írj a főbérlővel(testvéreddel) egy szerződést, hogy ő lesz a főbérlő te pedig a tulaj és minden hónapi 10 - 15.-n adja át neked a lakás/házhoz tartozó havi albérletdíjat/rezsit.


Így lesz bevételed és egy saját embered akiben feltételezhetően ha az elején nem is de a később megbízhatsz ha korrektek vagytok egymással és mindent jó előre lepapíroztok/ megbeszéltek.

2022. febr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/197 Metionin ***** válasza:
93%
Már az elején nem lett volna szabad odaengedned. Most ezért fizeted a tanulópénzt, alaposan beszopattad magad. Szépen ülj le vele és közöld, hogy január volt a megállapodás, legyen szíves költözni. Az nem a te sarad, hogy ő eddig baxott munkát keresni. Majd megoldja, felnőtt ember. Akinek annyi esze van, hogy pucér pcsára leszüljön, az oldja is meg az életét, ne másoktól várja a sült galambot. Örüljön, hogy talált egy ilyen hülyét (bocs) akit eddig ki tudott használni.
2022. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/197 A kérdező kommentje:

Nem szeretném, ha bármelyik lakásba BÁRKI kisgyerekkel költözne be. Akár idegen, akár ismerős, akár rokon.


Meg én családon belül nem is akarok ilyesmikbe belebonyolódni, bőven elég volt nekem az utóbbi időszak. Tisztább, ha mindenki éli a saját életét, csinálja a saját dolgát.

2022. febr. 1. 14:18
 100/197 anonim ***** válasza:
90%
Soha nem szabad kiadni kisgyerekes nőnek/férfinak/családnak a lakást.Felőlem oroszlánt is tarthatna a bérlő, de gyerekkel rohadt nehéz kirakni. Simán kérhet birtokvédelmet ellenem, a tulajdonos ellen.
2022. febr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!