Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kéne hagynom, hogy a...

Meddig kéne hagynom, hogy a testvérem nálam lakjon a gyerekével? Úgy érzem, nem nagyon akaródzik nekik költözni?

Figyelt kérdés

Ősszel kiderült, hogy a párja csalja, nem 1, nem 2 nővel. Válaszút elé állította, hogy vagy megváltozik, vagy pakol a gyerekkel (akkor volt fél éves a baba). Az volt a válasz, hogy akkor lehet menni...


Nem tudott volna magának fizetni albérletet, ezért sos alapon beköltöztek hozzám október végén. Azzal, hogy legkésőbb januárig maradnak, addigra összeszed egy kis pénzt, segítenék otthonról is, és próbál legalább egy egyszobás lakást bérelni valamelyik külső kerületben. Én anyagilag jól állok, nem kértem semmilyen beleszállást a rezsibe, bevásárlásokba, rendelésekbe, úgy voltam vele, hogy legalább azzal a pénzzel is előrébb vannak.

Viszont úgy látom, hogy nem is akar elköltözni... Ha kérdezem, talált-e lakást, az a válasz, hogy nincsen sehol semmi (Budapesten???). Munkahely felől is érdeklődtem, mert arról is volt szó, hogy tavasztól bölcsibe adja a picit, és legalább 6 órában elmegy valahová, de azt sem nagyon keres. Otthon vannak egész nap, és kezd számomra ez kényelmetlen lenni. Megsajnáltam akkor, úgy voltam vele, hogy pár hetet kibírok, pedig szeretek egyedül élni, imádom a csendet magam körül egy fárasztó nap után.

Az apja meg olyanokat mond otthonról, hogy nekem úgyis több lakásom van, miért nem adok egyet oda nekik átmenetileg, nekem az semmibe sem kerülne. Mondjuk mert azok befektetési célból lettek vásárolva, és mind ki van adva?


A volt párja nem hajlandó segíteni havi 30.000 forintnál többel. Mondtam, hogy menjen ügyvédhez, intézzék el szabályosan a gyerektartást, de azt mondja, hogy akkor csak jobban berágna rá, és még ennyit sem fizetne neki.


2022. febr. 1. 10:32
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/197 anonim ***** válasza:
91%

#100-as birtokvédelmet bármelyik bérlő kérhet a bérbeadó ellen.


Nincs ma már olyan szabály, ami miatt kisgyerekest ne lehetne kilakoltatni. Korábban volt ilyen, de még mindig ott van az emberek fejében. Csomó kisgyerekes ember bérel lakást és nincs velük gond. (Szüleim kiadó lakásában is volt gyerekes család, férjem szüleinek a kiadó lakásában most is azok vannak). A gond azokkal van, akik nem akarnak fizetni.

2022. febr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/197 anonim ***** válasza:
94%
van az olyan fajta ember aki gyerek nelkul is inkabb eloskodne mint hogy erot venne magan
2022. febr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/197 anonim ***** válasza:
96%
#102 Ne felejtsd el, hogy anyuka megkapta a segítséget, csak éppen az életét megoldani nem hajlandó és élősködne tovább a kérdezőn. Én tökéletesen megértem mindenben a kérdezőt: abban is, hogy nem akarja, hogy tovább nála lakjanak és abban is, hogy nem fogja miattuk a rendes, jól fizető bérlőit kirakni. Én is szeretek embereknek segíteni, de ne nekem kelljen már megoldani az életproblémáikat.
2022. febr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/197 anonim ***** válasza:
95%
102-es, jó hogy nem már írassa a kölyök nevére az egyik lakást. és havonta kapjanak fél milla költőpénzt, hol élsz te? Takarodjon el dolgozni és keressen lakást.
2022. febr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/197 anonim ***** válasza:
90%

Mekkora proli vagy, szörnyű....


Más anya hogy dolgozik amikor gyereke van? ha? kiül az ég alá azt várják a sült galambot? Van aki 2-3 hónap után visszamegy dolgozni mégis megoldja.

2022. febr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/197 anonim ***** válasza:
25%
Jah és jelentettelek.
2022. febr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/197 anonim ***** válasza:
95%

Adjon neki lakást, meg fizessen gyerektartást is.

Hát meg lóf...t a szájába szerintem

2022. febr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/197 anonim ***** válasza:
92%

"Az nem összeegyeztethető, hogy anyáskodás mellett dolgozzon is egy nő."

azt vagod hogy egy csomo orszagban nincs olyan hogy szulesi szabadsag? vagy ha van is, akkor is csak par honap? csak Magyarorszagon van az a luxus hogy a gyerek 3 eves koraig otthon csucsulhet az anya

2022. febr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/197 anonim ***** válasza:
99%

Ott lenne neki a lehetőség hazamenni a szüleihez, de ő inkább maradna Pesten. Hat ez esetben neki ez nem kívánságműsor.


Amúgy ha már itt tartunk, sose a testvér az elsődleges akinek ilyen esetben segíteni “kell”. Hanem a szülő. A kérdező meg a faképnél hagyott tesó anyja miért nem ajánlotta vajon fel, hogy beszáll legalább a kajapénzbe? Jaj biztos ő is forintról forintra él. Vagy csak rohadt kényelmes hogy a kérdező ad lakást, ingyen rezsit meg kaját is.

2022. febr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/197 anonim ***** válasza:
12%

#111 miért fizetne egy olyan TESTVÉRNEK akinek mindene meg van, még az átlagon felül is?

Gondolom azért fogadta be az egyik nyomorúság a másikat mert rá volt szorulva a testvére pénzére arra a 30.000 ft -ra amit a minimálbéren tengődő kanmajmatól kap az anyuka?


Jézusom, mind olyan sötét ember alatti szinten vagytok, hogy az már nem fúj hanem fáj.


Egyik jó dolgában nem tudja, hogyan baccon ki a családtagjával a másik meg nem tudja, hogyan rakjon keresztbe annak aki a családtagja, segítséget kér online a gyakori kérdésekről.

2022. febr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!