Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kéne hagynom, hogy a...

Meddig kéne hagynom, hogy a testvérem nálam lakjon a gyerekével? Úgy érzem, nem nagyon akaródzik nekik költözni?

Figyelt kérdés

Ősszel kiderült, hogy a párja csalja, nem 1, nem 2 nővel. Válaszút elé állította, hogy vagy megváltozik, vagy pakol a gyerekkel (akkor volt fél éves a baba). Az volt a válasz, hogy akkor lehet menni...


Nem tudott volna magának fizetni albérletet, ezért sos alapon beköltöztek hozzám október végén. Azzal, hogy legkésőbb januárig maradnak, addigra összeszed egy kis pénzt, segítenék otthonról is, és próbál legalább egy egyszobás lakást bérelni valamelyik külső kerületben. Én anyagilag jól állok, nem kértem semmilyen beleszállást a rezsibe, bevásárlásokba, rendelésekbe, úgy voltam vele, hogy legalább azzal a pénzzel is előrébb vannak.

Viszont úgy látom, hogy nem is akar elköltözni... Ha kérdezem, talált-e lakást, az a válasz, hogy nincsen sehol semmi (Budapesten???). Munkahely felől is érdeklődtem, mert arról is volt szó, hogy tavasztól bölcsibe adja a picit, és legalább 6 órában elmegy valahová, de azt sem nagyon keres. Otthon vannak egész nap, és kezd számomra ez kényelmetlen lenni. Megsajnáltam akkor, úgy voltam vele, hogy pár hetet kibírok, pedig szeretek egyedül élni, imádom a csendet magam körül egy fárasztó nap után.

Az apja meg olyanokat mond otthonról, hogy nekem úgyis több lakásom van, miért nem adok egyet oda nekik átmenetileg, nekem az semmibe sem kerülne. Mondjuk mert azok befektetési célból lettek vásárolva, és mind ki van adva?


A volt párja nem hajlandó segíteni havi 30.000 forintnál többel. Mondtam, hogy menjen ügyvédhez, intézzék el szabályosan a gyerektartást, de azt mondja, hogy akkor csak jobban berágna rá, és még ennyit sem fizetne neki.


2022. febr. 1. 10:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/197 anonim ***** válasza:
25%

Ha neked van több saját tulajdonú ingatlanod kiadva, akkor nem az legcélszerűbb, hogy a saját testvérednek adod ki?

1 évig laktam albiban, 9 hónap után jött a főbérlő, hogy szükség van a lakásra, és a szerződésben foglaltak szerint 3 hónapom van költözni, bontsuk a szerződést. Megértettem, okés, kb 2.5 hónap alatt találtam másik albit, a 3.hónap végére ki is bútoroztam onnan, ahonnan elküldtek.

Ha az én nővérem lenne ilyen helyzetben, akkor tuti így tennék.😊

2022. febr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/197 anonim ***** válasza:
90%

Első, a kérdező tesója egy petákot sem fizetne a lakásért, nincs miből. Sőt, állhatná ő a rezsi számláit is. Kizárt hogy belemennék egy ilyenbe.

Kérdező, ültesd le, mondd meg neki, hogy januárról volt szó, február van, két hetet kap hogy megoldja a helyzetét, aztán mehet tovább Isten hírével.

2022. febr. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/197 A kérdező kommentje:

És hogy kérjek el 200-250 ezres bérleti díjat, mikor tudom, hogy a mindennapi dolgok kifizetése is gondot okoz neki?

Meg félek, hogy egy idő után az lenne, hogy csúszik a fizetés, majd rendezi az adott hónapot a következő hónappal együtt, engedjek a lakbérből, mert nem tudja kifizetni hosszútávon stb.


Szerintem családtaggal, rokonnal nem jó ilyenbe belemenni, mert garantálható, hogy egy idő után baj lesz.

2022. febr. 1. 10:51
 4/197 anonim ***** válasza:
95%

1# Aha persze, hogy így tennél. Aztán majd amikor jön a "jaj nővérkém, most nem tudok fizetni mert erre meg arra kellett költeni a gyereknek és nem maradt sbt stb" akkor megnézném hogy állna a szád.


Szülőkhöz nem tud átköltözni? Ülj le vele beszélni, hogy nem arról volt szó h ingyenélőként a nyakadon maradnak, neked is van magánéleted. Valószínűleg lesz kicsi sértődés is, de ez benne van a pakliban.

2022. febr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/197 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, keress neki te egy szobát, esetleg adj neki 1-2 hónapra bérleti díjat, szólj, hogy pl. március 1-én költözés. Amíg támogatod az ingyen lakhatással, nem motiválod őt semmire.
2022. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/197 anonim ***** válasza:
99%

Nem opció, hogy visszaköltözzön a szüleitekhez?

Ez így nagyon nem fair. Még magán se akar segíteni, ha ügyvédhez sem fordul.

2022. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/197 A kérdező kommentje:
Ők vidéken élnek, kisváros, semmi lehetőség. Vagyis ezzel jön, meg hogy nem akarja itt hagyni Budapestet. De itt sem használja ki a "lehetőségeket" egyáltalán. Nem akarom bántani, de szerintem mindegy lenne, hogy itt ül a szobában a gyerekkel, vagy otthon.
2022. febr. 1. 10:55
 8/197 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem akarod, hogy nálad lakjanak, akkor mondd meg neki ezt.


Mondd meg, hogy szeretsz egyedül lakni, és nem kívánod eltartani sem őt, sem a gyermekét. Felnőtt ember, vállaljon felelősséget magáért és a gyerekéért. Az apukával meg meccselje le a gyerektartást normálisan.


Biztos, hogy meg fog sértődni, efelől ne legyen kétséged, de részéről sem fair, hogy “átmeneti” segítséget kér, aztán ottmarad a nyakadon.

2022. febr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/197 anonim ***** válasza:
99%
Valóban, ha nem adja bölcsibe a gyereket teljesen mindegy melyik településen tartatja el magát. Akkor van hová mennie, csak jobban szeretne Budapesten nem csinálni semmit mint vidéken.
2022. febr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/197 anonim ***** válasza:
92%
Esetleg annyit tehetsz, hogy előtte a szüleitekkel beszélsz, hogy fogadnák a tesót gyerekestűl, és amikor közlöd a tesóddal a tényeket rögtön hozzá is tudod tenni, hogy már lezsíroztad a helyüket a szüleiteknél.
2022. febr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!