Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kéne hagynom, hogy a...

Meddig kéne hagynom, hogy a testvérem nálam lakjon a gyerekével? Úgy érzem, nem nagyon akaródzik nekik költözni?

Figyelt kérdés

Ősszel kiderült, hogy a párja csalja, nem 1, nem 2 nővel. Válaszút elé állította, hogy vagy megváltozik, vagy pakol a gyerekkel (akkor volt fél éves a baba). Az volt a válasz, hogy akkor lehet menni...


Nem tudott volna magának fizetni albérletet, ezért sos alapon beköltöztek hozzám október végén. Azzal, hogy legkésőbb januárig maradnak, addigra összeszed egy kis pénzt, segítenék otthonról is, és próbál legalább egy egyszobás lakást bérelni valamelyik külső kerületben. Én anyagilag jól állok, nem kértem semmilyen beleszállást a rezsibe, bevásárlásokba, rendelésekbe, úgy voltam vele, hogy legalább azzal a pénzzel is előrébb vannak.

Viszont úgy látom, hogy nem is akar elköltözni... Ha kérdezem, talált-e lakást, az a válasz, hogy nincsen sehol semmi (Budapesten???). Munkahely felől is érdeklődtem, mert arról is volt szó, hogy tavasztól bölcsibe adja a picit, és legalább 6 órában elmegy valahová, de azt sem nagyon keres. Otthon vannak egész nap, és kezd számomra ez kényelmetlen lenni. Megsajnáltam akkor, úgy voltam vele, hogy pár hetet kibírok, pedig szeretek egyedül élni, imádom a csendet magam körül egy fárasztó nap után.

Az apja meg olyanokat mond otthonról, hogy nekem úgyis több lakásom van, miért nem adok egyet oda nekik átmenetileg, nekem az semmibe sem kerülne. Mondjuk mert azok befektetési célból lettek vásárolva, és mind ki van adva?


A volt párja nem hajlandó segíteni havi 30.000 forintnál többel. Mondtam, hogy menjen ügyvédhez, intézzék el szabályosan a gyerektartást, de azt mondja, hogy akkor csak jobban berágna rá, és még ennyit sem fizetne neki.


2022. febr. 1. 10:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/197 anonim ***** válasza:
74%
Ezért nem szülünk csupasz seggre. Gondolom megfelelő szakmája, diplomája sincs hogy ennyire meg van lőve anyagilag és lakhatásilag is.
2022. febr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/197 anonim ***** válasza:
98%
"Ők vidéken élnek, kisváros, semmi lehetőség. "' Hát szar ügy: de inkább az anyjáék nyakán lébecoljon meg élősködjön mint a tiéden.
2022. febr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/197 anonim válasza:
97%
Milyen vegzetsege van a tesodnak? Ha nem akarod "megbantani" mond azt neki, hogy marciusig mondjuk maradhatnak de addig keressen munkat maganak, mert te nem tudod orokke eltartani
2022. febr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/197 anonim válasza:
93%
Pszichológiai "terrort" is érdemes lehet bevetni. Minden áldott nap (!) hozd fel a témát, dogj az orra alá friss álláshirdetéseket, érdeklődj, hogy beszélt-e már a bölcsődével - 1-2nap után szólhatsz, hogy oké, ha nem ér rá, te szívesen beszélsz velük, és akár ténylegesen hívd is fel őket, hogy ekkorra várnak beiratkozásra, ezt meg azt mondták, stb. Látványosan sopánkodhatsz még a számlák felett, hogy biztosan hallja. Ha te vásárolsz, szigorúan csak magadnak vegyél kaját (esetleg a babának ezt-azt, ha úgy érzed). Panaszkodhatsz a rumlira, zajra amit okoz(nak a picivel). Kicsit "szemét" dolog, de ha másképp nem megy, el kell érni, hogy ő maga sokalljon be, és lépjen le inkább, érezze csak, hogy nem szívesen látott vendég az egyezség lejárta után. Ha nem tetszik neki, hadd játssza a sértődött királykisasszonyt, kutyát nem érdekli. Ameddig úgy érzi, addig marad, ameddig jólesik, mert úgyse raknád/rakhatod ki gyerMekkel, addig nem lesz változás.
2022. febr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/197 anonim ***** válasza:
92%
rakd ki. most el van kenyelmesedve, keresi a kifogasokat hogy miert nem akarja megeroltetni magat. itt csak az a megoldas, hogy veget vetsz a jonak. mond meg neki, van 1 honapja hogy kezdjen valamit az eletevel. vagy munka, vagy alberlet, vagy menjen vissza a szuleihez
2022. febr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/197 anonim ***** válasza:
95%

Be se engedtem volna. Nagyon hülye döntés volt. Belekóstolt a jóba, persze hogy nem akar ő onnan elmenni..

Megmondanám neki kerek perec hogy januárról volt szó, már február van. Max hónap végéig várok és kiteszem őket.

Nem miattam vannak ilyen helyzetben, nem nekem kellene megoldani. Jószándékúlag segítettem, de ami sok az sok.

Költözzenek az apjához, ha az annyira osztja az észt. Jótékonykodjon, segítsen a saját pénzéből. Biztos sértődés lesz, és re leszel a csúnya gonosz hogy nem tartod el őket/nem teszel házat a s3ggük alá de másképp nem fognak elmenni. Keménynek kell lenni.

2022. febr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/197 anonim ***** válasza:
15%
Sajnos 1 éves kor alatt nem is nagyon fogadják a bölcsik a gyereket.
2022. febr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/197 anonim ***** válasza:
93%
De, fogadják. 24 hetes kortól fogadják őket, ha veszhelyzet van. Márpedig egyedülálló anyuka lakás és munka nélkül az veszhelxzet
2022. febr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/197 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem azért fosik bíróságra menni, meg a gyerek apjával beszélni, mert a körülményeire való tekintettel még a gyámhivatal is sorszámot húzhat.
2022. febr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/197 anonim ***** válasza:
95%

Meg kell mondani, hogy dönthet: megy a szüleihez lakni, vagy nálad fizeti a rezsi a felét, és a saját kiadásait (kaja, tisztálkodó szerek, mosópor, stb). Garantáltan elköltözik inkább.

Az biztos, hogy besértődik, és te leszel a szemét, de ne foglalkozz vele.

2022. febr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!