Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kéne hagynom, hogy a...

Meddig kéne hagynom, hogy a testvérem nálam lakjon a gyerekével? Úgy érzem, nem nagyon akaródzik nekik költözni?

Figyelt kérdés

Ősszel kiderült, hogy a párja csalja, nem 1, nem 2 nővel. Válaszút elé állította, hogy vagy megváltozik, vagy pakol a gyerekkel (akkor volt fél éves a baba). Az volt a válasz, hogy akkor lehet menni...


Nem tudott volna magának fizetni albérletet, ezért sos alapon beköltöztek hozzám október végén. Azzal, hogy legkésőbb januárig maradnak, addigra összeszed egy kis pénzt, segítenék otthonról is, és próbál legalább egy egyszobás lakást bérelni valamelyik külső kerületben. Én anyagilag jól állok, nem kértem semmilyen beleszállást a rezsibe, bevásárlásokba, rendelésekbe, úgy voltam vele, hogy legalább azzal a pénzzel is előrébb vannak.

Viszont úgy látom, hogy nem is akar elköltözni... Ha kérdezem, talált-e lakást, az a válasz, hogy nincsen sehol semmi (Budapesten???). Munkahely felől is érdeklődtem, mert arról is volt szó, hogy tavasztól bölcsibe adja a picit, és legalább 6 órában elmegy valahová, de azt sem nagyon keres. Otthon vannak egész nap, és kezd számomra ez kényelmetlen lenni. Megsajnáltam akkor, úgy voltam vele, hogy pár hetet kibírok, pedig szeretek egyedül élni, imádom a csendet magam körül egy fárasztó nap után.

Az apja meg olyanokat mond otthonról, hogy nekem úgyis több lakásom van, miért nem adok egyet oda nekik átmenetileg, nekem az semmibe sem kerülne. Mondjuk mert azok befektetési célból lettek vásárolva, és mind ki van adva?


A volt párja nem hajlandó segíteni havi 30.000 forintnál többel. Mondtam, hogy menjen ügyvédhez, intézzék el szabályosan a gyerektartást, de azt mondja, hogy akkor csak jobban berágna rá, és még ennyit sem fizetne neki.


2022. febr. 1. 10:32
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/197 anonim ***** válasza:
95%

51, Nem azt írtam hogy lazán! De azt se mesélje be nekem senki, hogy Bp-n nem bír elhelyezkedni!


Nálunk pl a gyerek téma teljesen tabuként van kezelve az interjún. Egyedül a bérszámfejtésnek kell leadnod a pótszabadság miatt. Volt olyan munkatársam akiről a közvetlen főnökünk (aki bent van az állásinterjún), két hónap múlva tudta meg hogy van gyereke, mert kitette a gyerek képét az asztalára.

De nem veled kívánom ezeket az álláskeresési dolgokat megvitatni, nem tudom hol lattal ilyen kérdést? Egyáltalán minek kötsz bele egy releváns kommentbe amit a kérdezőnek írtam, saját tapasztalat alapján! Én legalább javasoltam valamit, és továbbra is tartom hogy aki nem talál a fővárosban soha munkát az nem is akar. Vagy szerinted mi legyen? Pénzelje továbbra is a kérdező a drága hugit meg a gyereket?

2022. febr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/197 anonim ***** válasza:
27%

61, a bölcsibe igazolás kell, hogy dolgozik (vagy legalább szándéknyilatkozat), addig szóba sem állnak vele. nincs ott állandó lakcíme, a bölcsi így pláne utolsóként kezeli a jelentkezők között.

Elmegy egy interjúra és közli, hogy oké, nyilatkozzák le, hogy foglalkoztatni fogják, mert vinné a gyereket bölcsődébe, onnantól a kutyának nem fog kelleni, sajnos.

2022. febr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/197 anonim ***** válasza:
94%

Hat ez a jó, a kérdező ne csak tartsa el a tesojat, de adjon neki ingyen albit meg meg keressen helyette munkát is. Eszem megáll komolyan.


És lehet nem tudna a kérdező albit plusz megélhetést fizetni ha talál is állást, de legalább a kenyérre valót nem mástól várná el!

2022. febr. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/197 anonim ***** válasza:
83%
#59 Ha valakinek van diplomája/végzettsége, akkor meg tud annyit keresni, hogy megéljen. Egy 50.000 Ft-os albérletet bérelnek egy néninél (hátsó kisház). Ő néha segít elmenni a gyerekért a bölcsibe. Barátnőm pedig bevásárol a néninek is. Olyankor a kicsire megint vigyáz. Több ismerősöm is öregektől ilyen áron bérel. Szóval megoldható, csak keresni kell. A gyerek apja egy forintot se fizetett, de most lesz a tárgyalás a hónapban. Szóval reméli, hogy hamarosan fizetni fog. Sajnos nagyon sok pasi azt hiszi, hogy bármit megtehet. Emiatt szeretem például Svájcot. Itt keményebb a törvény. A férfiak emiatt nem szeretnek elválni, mert az ex asszony visszi a fele nyugdíját, kap gyerektartást és asszonytartást is. Otthon meg megy a több éves procedúra...
2022. febr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/197 anonim ***** válasza:
64%

Hat ez a jó, a kérdező ne csak tartsa el a tesojat, de adjon neki ingyen albit meg meg keressen helyette munkát is. Eszem megáll komolyan.



az tud megállni, ami van.

Az eltartás HELYETT kellett volna ésszel segíteni, mert ezzel pont semmire nem ment.

2022. febr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/197 anonim ***** válasza:
25%
mondjuk érdekelne, a kérdező mit ad ki 200-250ezerért, amiből ráadásul több is van.
2022. febr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/197 anonim ***** válasza:
94%

Akkor megegszer: atlagember átlag gyerekét akkor veszik fel a bölcsibe, ha mindkét szülőnek van munkáltatói igazolasa.

Vannak azonban különleges, előnyt élvező esetek, amikor ez nem szukseges:

"A gyermekek védelméről és gyámügyi igazgatásáról szóló 1997. évi XXXI. törvény kiemeli, az olyan kisgyermekek szociális vagy egyéb ok miatti felvételi lehetőségét, akiknek egészséges fejlődése érdekében szükséges a bölcsődei nevelés, gondozás. Előnyt élvez az a gyermek, akire nézve a jegyző, a Gyvt. 68.§. (3) bekezdése alapján, védelembe vételt rendelt el és kötelezte a szülőt, hogy folyamatosan vegye igénybe a gyermekek napközbeni ellátását.


A felvételnél előnyt élvez a három vagy többgyermekes családok, az egyedülálló szülő, az a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult gyermek, akinek szülője vagy más törvényes képviselője igazolja, hogy munkaviszonyban vagy munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban áll."

2022. febr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/197 A kérdező kommentje:

65-ös, azért nehogy már még én legyek a rossz. Felnőtt nőről beszélünk, azt hittem, hogy képes elindulni valamerre.


Hogyhogy mit adok ki?

Lakásokat, jobb kerületekben.

2022. febr. 1. 12:53
 69/197 anonim ***** válasza:
100%

Válaszút elé állította, hogy vagy megváltozik, vagy pakol a gyerekkel (akkor volt fél éves a baba).


Meg kellene vele értetni, hogy akkor pattogjon ilyen átgondolatlanul, ha van mire, mert az, hogy most veled eltartatja magát, nem megoldás. Mert azt csinálja, a leírás alapján esze ágában sincs bármerre mozdulni, és az is világos, hogy még a saját apja is a te nyakadba varrná, holott nem a te felelősséged, és nem is a te dolgod megoldani az életüket.Eleve nagyvonalú voltál, hogy odavettél a nyugodt életedbe egy pici babát, most már menjen, és élősködjön valaki máson!

2022. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/197 anonim ***** válasza:
68%
65 jaj nagyon vicces vagy, azért nincs eszem mert másképp gondolom mint te? Az alsó tagozatban vagyunk vagy mi? Ott durrogtattunk ilyesmit utoljára.
2022. febr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!