Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kéne hagynom, hogy a...

Meddig kéne hagynom, hogy a testvérem nálam lakjon a gyerekével? Úgy érzem, nem nagyon akaródzik nekik költözni?

Figyelt kérdés

Ősszel kiderült, hogy a párja csalja, nem 1, nem 2 nővel. Válaszút elé állította, hogy vagy megváltozik, vagy pakol a gyerekkel (akkor volt fél éves a baba). Az volt a válasz, hogy akkor lehet menni...


Nem tudott volna magának fizetni albérletet, ezért sos alapon beköltöztek hozzám október végén. Azzal, hogy legkésőbb januárig maradnak, addigra összeszed egy kis pénzt, segítenék otthonról is, és próbál legalább egy egyszobás lakást bérelni valamelyik külső kerületben. Én anyagilag jól állok, nem kértem semmilyen beleszállást a rezsibe, bevásárlásokba, rendelésekbe, úgy voltam vele, hogy legalább azzal a pénzzel is előrébb vannak.

Viszont úgy látom, hogy nem is akar elköltözni... Ha kérdezem, talált-e lakást, az a válasz, hogy nincsen sehol semmi (Budapesten???). Munkahely felől is érdeklődtem, mert arról is volt szó, hogy tavasztól bölcsibe adja a picit, és legalább 6 órában elmegy valahová, de azt sem nagyon keres. Otthon vannak egész nap, és kezd számomra ez kényelmetlen lenni. Megsajnáltam akkor, úgy voltam vele, hogy pár hetet kibírok, pedig szeretek egyedül élni, imádom a csendet magam körül egy fárasztó nap után.

Az apja meg olyanokat mond otthonról, hogy nekem úgyis több lakásom van, miért nem adok egyet oda nekik átmenetileg, nekem az semmibe sem kerülne. Mondjuk mert azok befektetési célból lettek vásárolva, és mind ki van adva?


A volt párja nem hajlandó segíteni havi 30.000 forintnál többel. Mondtam, hogy menjen ügyvédhez, intézzék el szabályosan a gyerektartást, de azt mondja, hogy akkor csak jobban berágna rá, és még ennyit sem fizetne neki.


2022. febr. 1. 10:32
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/197 anonim ***** válasza:
96%

Azt, hogy mi a diplomája, fel ne hozza. Rengeteg állás van főleg nagyobb cégeknél, ahol kell diploma de nincs specifikálva hogy milyen. Én közigazgatást tanultam és még egyetem alatt el tudtam vele menni egy nagy pénzügyi multihoz, szóval hagyjuk.

Budapesten az nem talál állást, aki nem is akar. Csak még mielőtt nagyon rápörögne erre, hogy az ő végzettségével semmi nincs. De nem csak diplomás állást kereshet.


Amúgy természetes, hogy az ember segíti a testvérét, ameddig ő nem él vele vissza.


Tesód is persze hogy tanulni meg lébecolni akarna még, ha talál valaki balekot aki ezt finanszírozza neki és addig eltartja.

2022. febr. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/197 anonim ***** válasza:
90%
De azt kell megértened, hogy a féltestvéred BAJBAN VAN EGY KISKORÚ GYERMEKKEL. Se lakhatás, se meló. Nem a te dolgod ezt megoldani. Segítettél, ami nagy dolog, de felnőtt nő, vélhetően rossz döntései miatt került, ahova került. Erre van a gyámügy és a bíróság, ugyanis annak a gyermeknek van egy apja is. Az, hogy a kapcsolatuk nem működött, nem mehet a gyermek rovására. Felelősséget kell vállalnia a pasinak a saját gyerekéért. Ez hosszú távon is rendkívül fontos.
2022. febr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/197 anonim ***** válasza:
95%

A fenét büfészak, ezzel el lehet helyezkedni, méghozzá tisztességes fizetéssel. Jó, persze pályakezdőként nehéz (ahogy máshol is). Nézzen álláshirdetéseket, írjon cégvezetőknek, próbálkozzon.

Ja hogy nem akar, mert "nem is olyan területen akar elhelyezkedni"? Hát bocs, ez most nem az a szituáció, hogy lógathatja a lábát, hanem SOS meg kell oldania, van rá néhány hete.

"Attól is tartok, hogy kitalálja, hogy ő még tanulni akar és hogy legalább addig lakhassanak nálam"

Nehogy ilyesmibe belemenj! Tanuljon majd akkor, ha meglesz rá a keret, előbb oldja meg a saját pénzkeresetét és lakhatását. Nem is értem, hogy lehet kisgyerekes anyaként ennyire felelőtlen.

2022. febr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/197 anonim ***** válasza:
21%

51, igen, lazán talál állást mindenki egy év alatti gyerekkel.


Ne rugaszkodjatok már el ennyire a valóságtól... Néha az az érzésem, csak olyanok válaszolnak, akiknek közük nincs a való élethez.

2022. febr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/197 anonim ***** válasza:
12%

52, mert segíteni is tudni kell(ene).

Amit a kérdező kidobott rájuk ételre, stb, azt beáldozhatta volna arra is, hogy nem nála laknak, hanem felajánlja, hogy az egyik lakásában lakhatnak x hónapig, és a kapcsolatai révén, mert nyilván vannak, segít az álláskeresésben.

Itt ész nélkül mindent adott, január vége volt a határidő, ma febrár 1 van, és átmenet nélkül kivágná a francba.

2022. febr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/197 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem amúgy a tesóddal is jót tennél, ha a sarkadra állnál. Most biztos nagyon el van merülve az önsajnálatban, meg ugye úgy van vele, hogy nincs semmi sürgős. Mondd el neki, hogy gondoskodnia kell a gyerekéről, ezért:


-menjen el a családsegítőbe, egyedülálló anyaként jogosult több mindenre pl otthoni gyermekfelügyelet, és máris lesz ideje interjúkra menni. - -


-Egyedülállókent a gyereket is beadhatja bölcsibe, akkor is ha “csak” munkát keres. Valamit biztos talál. 1-2 évre nyugodtan bevállalhat egy mekis, aldis munkát is.


-Menjen el egy ügyvédhez, beszélje az vele, hol lehet az apát “megfogni”…az nem normális h 30 ezret fizet a mai világban.


- Kérjen támogatást a szüleitől, főleg a nagypofájú apjától.

2022. febr. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/197 anonim ***** válasza:
100%
#54 Legjobb barátnőm egyedülálló anyaként 6 hónapos gyerekkel talált munkát, majd bölcsit és lakást is. Minden megoldható, csak akarni kell. Nem kell válogatni munkák között. Nem a kérdező feladata amúgy sem eltartani egy családot, azért mert nem volt képes felelősségteljesen dönteni a testvére.
2022. febr. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/197 anonim ***** válasza:
12%

42!


De.

2022. febr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/197 anonim ***** válasza:
11%

#57

Itt az oldalon sokan dobálóznak ilyesmivel, de ilyenkor belegondolok, vajon hol van az a munkahely, amivel egy anya eltartja magát, a gyerekét és még albérletet is tud fizetni belőle teljesen egyedül.


Kérdező! Azért felmerült bennem, hol a gyerek apja. Simán elnézné, hogy lakhatás híján az utcára kerül (vagy gyerekotthonba) a gyermeke, mert az anyja nem tud albit fizetni? Oké, hogy válás meg minden, de attól még felelős a gyermekéért.

2022. febr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/197 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem baromira kényelmes így a tesódnak. Kérj meg egy ismerőst, pár napra költözzön ő is oda, éjszaka csörögjön-zörögjön, nappal menjen a zene, stb. Tesóval pedig közölni, hogy ez van, ha nem tetszik lehet költözni.
2022. febr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!