Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kéne hagynom, hogy a...

Meddig kéne hagynom, hogy a testvérem nálam lakjon a gyerekével? Úgy érzem, nem nagyon akaródzik nekik költözni?

Figyelt kérdés

Ősszel kiderült, hogy a párja csalja, nem 1, nem 2 nővel. Válaszút elé állította, hogy vagy megváltozik, vagy pakol a gyerekkel (akkor volt fél éves a baba). Az volt a válasz, hogy akkor lehet menni...


Nem tudott volna magának fizetni albérletet, ezért sos alapon beköltöztek hozzám október végén. Azzal, hogy legkésőbb januárig maradnak, addigra összeszed egy kis pénzt, segítenék otthonról is, és próbál legalább egy egyszobás lakást bérelni valamelyik külső kerületben. Én anyagilag jól állok, nem kértem semmilyen beleszállást a rezsibe, bevásárlásokba, rendelésekbe, úgy voltam vele, hogy legalább azzal a pénzzel is előrébb vannak.

Viszont úgy látom, hogy nem is akar elköltözni... Ha kérdezem, talált-e lakást, az a válasz, hogy nincsen sehol semmi (Budapesten???). Munkahely felől is érdeklődtem, mert arról is volt szó, hogy tavasztól bölcsibe adja a picit, és legalább 6 órában elmegy valahová, de azt sem nagyon keres. Otthon vannak egész nap, és kezd számomra ez kényelmetlen lenni. Megsajnáltam akkor, úgy voltam vele, hogy pár hetet kibírok, pedig szeretek egyedül élni, imádom a csendet magam körül egy fárasztó nap után.

Az apja meg olyanokat mond otthonról, hogy nekem úgyis több lakásom van, miért nem adok egyet oda nekik átmenetileg, nekem az semmibe sem kerülne. Mondjuk mert azok befektetési célból lettek vásárolva, és mind ki van adva?


A volt párja nem hajlandó segíteni havi 30.000 forintnál többel. Mondtam, hogy menjen ügyvédhez, intézzék el szabályosan a gyerektartást, de azt mondja, hogy akkor csak jobban berágna rá, és még ennyit sem fizetne neki.


2022. febr. 1. 10:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/197 anonim ***** válasza:
96%

"Ők vidéken élnek, kisváros, semmi lehetőség. Vagyis ezzel jön, meg hogy nem akarja itt hagyni Budapestet."


Ne haragudj de felnevettem. Madárnak néz téged a tesód. Szerinte Bp-n kívül nincs munka, nincs lakás/ház? Akkor mi hogy élünk szerinte vidékiek? A holló a szánkba ejti a sajtot és a munkát? Ha most nem állsz a sarkadra és adsz neki ultimátumot hogy keressen munkát és lakást, a gyerek 50 éves koráig ott fognak dekkolni nálad.

2022. febr. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/197 anonim ***** válasza:
90%

"Mondtam, hogy menjen ügyvédhez, intézzék el szabályosan a gyerektartást, de azt mondja, hogy akkor csak jobban berágna rá, és még ennyit sem fizetne neki."

A volt párja köteles lesz annyit fizetni neki, amennyit meghatároznak.

Nagyon nincs rendben, amit a tesód csinál. Persze nem ő tehet arról a helyzetről, amibe került, de hogy semmit nem hajlandó tenni a megoldás érdekében, az nem elfogadható. Gyakorlatilag visszaél a jóindulatoddal és a segítőkészségeddel, kihasznál anyagilag és nem hagy neked magánszférát.

Üljetek le és beszélj vele. Mondd meg, hogy januári költözésről volt szó, február van, legyen szíves, oldja meg a helyzetet. Mondasz egy dátumot, amíg mindenképpen ki kell költöznie.

"Az apja meg olyanokat mond otthonról, hogy nekem úgyis több lakásom van, miért nem adok egyet oda nekik átmenetileg..."

A te dolgod, hogy mit csinálsz a lakásaiddal, na meg a leírásból ítélve a tesód azért sem fizetne semmit. Amúgy meg miért "az apja"? Mert ha neked netán nem az apád, csak féltestvérek vagytok, akkor meg pláne ne dumáljon bele.

2022. febr. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/197 anonim ***** válasza:
98%
Leulteted szépen, és "Kati, 1/2/3 hónapos van rá, hogy keress magadnak albérletet, munkát és elkoltozz. Ha ez az idő letelik, innen mentek mindenképp. "
2022. febr. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/197 A kérdező kommentje:

Féltestvérek vagyunk.


Azért is "fél" bíróságra menni, mert a gyerek apjának a nevén semmi nincs. Se ház, se lakás, se autók, minden a szülők nevén van. A munkája is olyan, hogy minimálbérre van jelentve. Attól tart, hogy a bíróság még kisebb összeget ítélne meg.

2022. febr. 1. 11:13
 15/197 anonim ***** válasza:
95%
Mindenképp ülj le vele beszélni. Mondd meg neki, hogy nem erről volt szó. Kap 1-3 hónap haladékot, hogy elköltözzön vagy albérletbe vagy a szüleidhez, mivel ez ingyenélősködés, amit csinál.
2022. febr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/197 anonim ***** válasza:
98%
Szegezd neki a kérdést,hogy meddig akarja még ezt csinálni?! Más lenne a helyzet,ha legalább törekedne valamire,de tegyük fel lassan halad a gyerek mellett. Nyugodtan mondd meg neki,hogy tavasztól viszlát. Vagy minimum hajlandóságot mutasson arra,hogy nem téged akar kihasználni.
2022. febr. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/197 anonim ***** válasza:
29%
Es ha nincs munkaja, akkor mit gondoltal, hogy mibol szed ossze annyit 3 hónap alatt hogy elmenjen?
2022. febr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/197 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Kérjen kölcsön, kérjen otthonról, keressen home office munkát stb.

Nem ez volt megbeszélve, én sem erre vagyok berendezkedve.

2022. febr. 1. 11:18
 19/197 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem ott rontottad el hogy nem kértél pénzt tőle a rezsire, kajára. Elkényelmesedett, gondolta hogy úgyse kérsz pénzt, elverheti ami van. Nem volt ösztönözve hogy keressem munkát, hisz a tesóm úgyis eltart minket. Most ha majd elmondod neki mizu, a kölyköt fogja pajzsként tartani, hogy rá való tekintettel legyél irgalmas.
2022. febr. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/197 anonim ***** válasza:
95%

Ha nincs munkája, akkor menjen szépen haza a szüleihez, és csövezzen ott! Teljesen mindegy mi a helyzete, ha azzal a feltétellel mehetett a kérdezőhöz, hogy januárban elmegy, akkor menjen is! Miért ragaszkodik Budapesthez, ha úgysincs munkája, és nem engedeti meg magának a lakbéreket sem? Igazítsa szépen az égényeit a lehetőségeihez, a gyerektartást meg ne a saját hiedelmei szerint ítélje meg, hanem be kell menni a bíróságra, és intézni ott, ahol ennek a helye van.

Ha nem ez volt megbeszélve, akkor szépen ajtót kel neki mutatni, mert a leírásod alapján ő az égvilágon semmit nem tesz azért, hogy el tudjon menni tőled, nagyon kényelmes neki ez a helyzet. A kedves apja meg fogja be a száját: nem a te dolgod megoldani a helyzetét, legyen kedves intézze ő a lánya és az unokája sorsát! Nyomjon a kezébe két hónap kauciót, aztán találja fel magát!

Ha meg nem tudja magát sem eltartani, akkor nem önérzeteskedni kell, hanem tűrni.

2022. febr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!