Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kéne hagynom, hogy a...

Meddig kéne hagynom, hogy a testvérem nálam lakjon a gyerekével? Úgy érzem, nem nagyon akaródzik nekik költözni?

Figyelt kérdés

Ősszel kiderült, hogy a párja csalja, nem 1, nem 2 nővel. Válaszút elé állította, hogy vagy megváltozik, vagy pakol a gyerekkel (akkor volt fél éves a baba). Az volt a válasz, hogy akkor lehet menni...


Nem tudott volna magának fizetni albérletet, ezért sos alapon beköltöztek hozzám október végén. Azzal, hogy legkésőbb januárig maradnak, addigra összeszed egy kis pénzt, segítenék otthonról is, és próbál legalább egy egyszobás lakást bérelni valamelyik külső kerületben. Én anyagilag jól állok, nem kértem semmilyen beleszállást a rezsibe, bevásárlásokba, rendelésekbe, úgy voltam vele, hogy legalább azzal a pénzzel is előrébb vannak.

Viszont úgy látom, hogy nem is akar elköltözni... Ha kérdezem, talált-e lakást, az a válasz, hogy nincsen sehol semmi (Budapesten???). Munkahely felől is érdeklődtem, mert arról is volt szó, hogy tavasztól bölcsibe adja a picit, és legalább 6 órában elmegy valahová, de azt sem nagyon keres. Otthon vannak egész nap, és kezd számomra ez kényelmetlen lenni. Megsajnáltam akkor, úgy voltam vele, hogy pár hetet kibírok, pedig szeretek egyedül élni, imádom a csendet magam körül egy fárasztó nap után.

Az apja meg olyanokat mond otthonról, hogy nekem úgyis több lakásom van, miért nem adok egyet oda nekik átmenetileg, nekem az semmibe sem kerülne. Mondjuk mert azok befektetési célból lettek vásárolva, és mind ki van adva?


A volt párja nem hajlandó segíteni havi 30.000 forintnál többel. Mondtam, hogy menjen ügyvédhez, intézzék el szabályosan a gyerektartást, de azt mondja, hogy akkor csak jobban berágna rá, és még ennyit sem fizetne neki.


2022. febr. 1. 10:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/197 anonim ***** válasza:
92%
Max. hónap, és akkor már nagyon jóindulatú voltál.
2022. febr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/197 anonim ***** válasza:
92%

Az 1# valaszolo tanacsat felejtsd el!

Van az a jo fele mondas: Segits magadon es Isten is megsegit!


Persze, hogy nem keres alberletet, persze, hogy nem dolgozik, hiszen mindent a valaga ala teszel- mar bocs!

Hulye lenne feladni ezt az ingyen kenyelmet, amelyet biztositasz neki. A gyereket sajnalom, de ez nem mentseg!

Te nem azert epited az eleted, hogy valaki ezt szemrebbenes nelkul kihasznalja.


Ha az 1#-es valaszolora hallgatsz es bekoltozteted oket az egyik lakasodba, akkor a kovetkezore szamits:


- a mostani berleti dijjat bukod

- a rezsit sem fogja fizetni, mert "nincs mibol bla bla"

- soha a budos eletbe nem teszed ki

- mindenki ezzel fog lelkileg zsarolni: "A testveredrol van szo, neked mennyi mindened van..utcara tenned a sajat testveredet egy babaval???"


Ne akard ezt es latom rajtad, hogy nem is akarod! 💸


Elmondom mit tennek:


- leultetnem egy alapos beszelgetesre

- segitenek alberletet+ munkat keresni

- mindenki addig nyujtozkodjon ameddig a takaroja er: ha neki tul nagy falat Budapest, akkor irany videk!

- ha belefer, akkor az elso honapot segitenem kifizetni.


Aki pedig teged zsarol, hogy igy meg ugy, azoknak nyugodtan meg lehet mondani, hogy akkor a jovo heten intezed a teso hozzajuk valo koltozteteset!


Ha nem lepsz, akkor egy ev mulva is ezt a kerdest fogjuk itt boncolgatni! 😏

2022. febr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/197 anonim ***** válasza:
79%

A #29 fején találta a szöget. Bármilyen embertelennek és ridegnek hangzik, csak ez a pofon térítené észhez. Sőt, akkor a "kedves" apához kerülne a gyerek, amíg anyának nem lesz rendezett az élete.

Hihetetlen különben, milyen férfiak vannak. De anyuka is megér egy misét, ezt minden nőnek illene tudnia: egy nő MAGÁNAK SZÜL. És csak akkor, ha EGYMAGA IS EL TUDJA TARTANI.


Egyébként milyen bevételei vannak a féltestvérednek? GYED-et kap?


Én a helyedben kérnék tőle pénzt, legalább rezsire, ha nem ad, menjen az apjához, aki képes a te vagyonoddal is "rendelkezni".

2022. febr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/197 anonim ***** válasza:
87%
Családi pótlékot tuti kap, azt meg ma utalták....
2022. febr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/197 anonim ***** válasza:
91%

Ők vidéken élnek, kisváros, semmi lehetőség. Vagyis ezzel jön, meg hogy nem akarja itt hagyni Budapestet."


Jaj erre meg reagalnek:


Hulye kifogas, mert a leirtak alapjan szamara Budapesten sincsennek lehetosegek..🤣🤣🤣 (a teso eddigi "torekvesei" ezt mutatjak..)

2022. febr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/197 anonim ***** válasza:
91%
Mi a lányunkkal voltunk így. Végül konkrét határidőt kapott, tudta, hogy be is fogjuk tartani és lőn csoda: talált nem is rossz munkát és albérletet is, ő is egy gyerekkel.
2022. febr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/197 anonim ***** válasza:
89%

Na ezért nem kell csupasz fenékre meg a pasi lakásába pénzére szülni.


Ha már ilyen életképtelen volt hogy megtette, nem engedtem volna be. Oldja meg magának

2022. febr. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/197 anonim ***** válasza:
91%
#33 Alapvetően egyetértek veled, talán egy dolog az, ami manapság nem magától értetődő. Hogy egy nő teljesen egyedül is képes legyen eltartani magát és a gyerekét, plusz lakhatást is megoldani. Ezzel az erővel sajnos például a tanároknak, óvónőknek, ápolóknak biztosan nem lenne gyerekük. De a férfiaknak sem ezekben a szakmákban.
2022. febr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/197 anonim ***** válasza:
93%

Még ha a teljes vérszerinti testvéred lenne, akkor sem a te kötelességed lenne eltartani, mert gyakorlatilag most ezt teszed. Koszt, kvártély. Féltestvérként sem jobban a kötelességed. Apukája, ha már ilyen nagy a szája, tessék, szálljon be, tartsa el a lányát és az unokáját. Segítsen neki anyagilag, vagy fogadja be.

Én megértem az első válaszolót addig a szintig, hogy az ember, ha amúgy jóban van a testvérével/féltestvérével, akkor bizonyos szintig segít neki. Úgy néz ki, te meg is engedheted magadnak a segítséget valameddig, de azért nem lehet téged sem a végtelenségig kihasználni. Szóval a testó fizessen minimum rezsit, vagy a kedves apukája vállalja, hogy kifizeti neki a bérleti díjat az egyik lakásodhoz, vagy annak a felét, vagy valamit. Olyan nincs, hogy te teljesen ingyen beleülteted a lakásodba, akár abba is, amit kiadsz, és utána ha még a rezsit sem fizeti, akkor nem csak a bevételről mondtál le, hanem még pluszban terhelnek kiadással - bár még talán ez is jobb helyzet, mintha ugyanekkor a saját otthonodban kell kerülgetned a testvéredet is, meg a babát is, akihez ráadásul gondolom, még neked kell alkalmazkodnod (pl. most halkan legyél, alszik a baba, most jön a foga, bocsi, de éjjel is sír stb.)

Így biztosan tarthatatlan, biztosan lépni kell, és az is biztos, hogy a tesódat erre semmi nem motiválja. Ahogy már előttem írják: jó dolga van most, miért is akarna ettől megszabadulni? Ultimátumot kell adni neki valamilyen szinten, hogy mi fér bele, azt már neked kell eldöntened, meg persze az egyéb körülményeket figyelembe venni.

2022. febr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/197 anonim ***** válasza:
96%

Egyem a kis szívét, hogy ő Budapesten AKAR maradni. Hát az ő helyzetében ez nem kívánságműsor. Ha lenne benne egy csepp jóérzés, égne a pofája hogy még a kajáját is más állja. Pedig neki már egy gyerekért is felelősséget kell vállalnia, nem csak magáért.


Az apja meg ne ugasson bele. Ha ilyen nagy a szája, rendezze ő a lánya meg az unokája sorsát. Sőt, én a helyében minimum megkerestelek volna téged, hogy utalok a lányom helyett, minimum a kajába! Ha erre se futja neki, akkor pláne fogja be és a saját pénzét ossza be, ne másét!


A bérlőket pedig nem lehet egyik napról a másikra elküldeni, és te sem vagy jótékonysági intézmény. Nyilván elvárnák, hogy minimum kedvező áron add ki tesodnak a lakást, pedig te is teljes árat fizettél érte.

2022. febr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!