Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kéne hagynom, hogy a...

Meddig kéne hagynom, hogy a testvérem nálam lakjon a gyerekével? Úgy érzem, nem nagyon akaródzik nekik költözni?

Figyelt kérdés

Ősszel kiderült, hogy a párja csalja, nem 1, nem 2 nővel. Válaszút elé állította, hogy vagy megváltozik, vagy pakol a gyerekkel (akkor volt fél éves a baba). Az volt a válasz, hogy akkor lehet menni...


Nem tudott volna magának fizetni albérletet, ezért sos alapon beköltöztek hozzám október végén. Azzal, hogy legkésőbb januárig maradnak, addigra összeszed egy kis pénzt, segítenék otthonról is, és próbál legalább egy egyszobás lakást bérelni valamelyik külső kerületben. Én anyagilag jól állok, nem kértem semmilyen beleszállást a rezsibe, bevásárlásokba, rendelésekbe, úgy voltam vele, hogy legalább azzal a pénzzel is előrébb vannak.

Viszont úgy látom, hogy nem is akar elköltözni... Ha kérdezem, talált-e lakást, az a válasz, hogy nincsen sehol semmi (Budapesten???). Munkahely felől is érdeklődtem, mert arról is volt szó, hogy tavasztól bölcsibe adja a picit, és legalább 6 órában elmegy valahová, de azt sem nagyon keres. Otthon vannak egész nap, és kezd számomra ez kényelmetlen lenni. Megsajnáltam akkor, úgy voltam vele, hogy pár hetet kibírok, pedig szeretek egyedül élni, imádom a csendet magam körül egy fárasztó nap után.

Az apja meg olyanokat mond otthonról, hogy nekem úgyis több lakásom van, miért nem adok egyet oda nekik átmenetileg, nekem az semmibe sem kerülne. Mondjuk mert azok befektetési célból lettek vásárolva, és mind ki van adva?


A volt párja nem hajlandó segíteni havi 30.000 forintnál többel. Mondtam, hogy menjen ügyvédhez, intézzék el szabályosan a gyerektartást, de azt mondja, hogy akkor csak jobban berágna rá, és még ennyit sem fizetne neki.


2022. febr. 1. 10:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/197 anonim ***** válasza:
81%

#38


Ez vitathatatlan, egyedul gyerekkel munka es sajat lakas nelkul iszonyat nehez!

Ezt nyilvan maganak is koszonheti..torvenybe kelkene foglalni, hogy a nagy semmire senki nem szulhet!

Na de, ez van.


A problema leginkabb az, hogy a Teso SEMMIT nem tesz annak erdekeben, hogy valamit lenditsen az eleten!

AcKerdezo tuti nem irt volna kerdest, ha a Teso egesz nap allasinterjukra jarna es alberleteket furkeszne!


Egy ilyen ingyenelo here, minden normalis embernel kiverne a biztositekot!

2022. febr. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/197 anonim ***** válasza:
78%

Márpedig egyedülálló anyuka lakás és munka nélkül az veszhelxzet


Munka nélkül szóba sem áll vele a bölcsőde.

2022. febr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/197 anonim ***** válasza:
92%
A gyámügyi hivatal meg annál inkább....
2022. febr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/197 anonim ***** válasza:
72%
43, persze, minden munka nélkül levő szülőnek a nyakán ülnek. Ja várj, nem így van.
2022. febr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/197 anonim ***** válasza:
89%
Ezek szerint annyi esze sem volt, hogy úgy menjen el szülni, hogy megvan az egy év munkaviszonya. Akkor legalább GYED-et kapna.
2022. febr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/197 anonim ***** válasza:
93%
De ennek a szerencsétlennek még lakhatása sincs, sem jövedelme, max. a családi pótlék, gyes. Kevesebbért is már vizsgálódott a gyám- hivatal, ha bejelentést kapott.
2022. febr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/197 A kérdező kommentje:

Gyámügy nem hiszem, hogy sokat foglalkozna az üggyel. Elnézve, hogy milyen családoknál hunynak szemet... Meg nem is célom, hogy nehezítsem az életüket.


Van diplomája amúgy, a METU-n végezte el a kommunikáció és médiát, de hogy azzal se jut semmire, meg nem is olyan területen akar elhelyezkedni elmondása szerint. Attól is tartok, hogy kitalálja, hogy ő még tanulni akar és hogy legalább addig lakhassanak nálam. Dehát azok évek...

2022. febr. 1. 12:24
 48/197 anonim ***** válasza:
74%

Büfé-ruhatár szak remek.


Leírtuk a tanácsainkat, én biztos nem tűrném.

2022. febr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/197 anonim ***** válasza:
89%
A gyámügy olyan családokra is rászáll ahol nincs kirívóan nagy gond. az már más téma hogy sokszor akkor se emelik ki a gyereket, mikor rohadt nagy bajok vannak.
2022. febr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/197 anonim ***** válasza:
46%

Van diplomája amúgy, a METU-n végezte el a kommunikáció és médiát



Szóval nincs diplomája

2022. febr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!