Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kéne hagynom, hogy a...

Meddig kéne hagynom, hogy a testvérem nálam lakjon a gyerekével? Úgy érzem, nem nagyon akaródzik nekik költözni?

Figyelt kérdés

Ősszel kiderült, hogy a párja csalja, nem 1, nem 2 nővel. Válaszút elé állította, hogy vagy megváltozik, vagy pakol a gyerekkel (akkor volt fél éves a baba). Az volt a válasz, hogy akkor lehet menni...


Nem tudott volna magának fizetni albérletet, ezért sos alapon beköltöztek hozzám október végén. Azzal, hogy legkésőbb januárig maradnak, addigra összeszed egy kis pénzt, segítenék otthonról is, és próbál legalább egy egyszobás lakást bérelni valamelyik külső kerületben. Én anyagilag jól állok, nem kértem semmilyen beleszállást a rezsibe, bevásárlásokba, rendelésekbe, úgy voltam vele, hogy legalább azzal a pénzzel is előrébb vannak.

Viszont úgy látom, hogy nem is akar elköltözni... Ha kérdezem, talált-e lakást, az a válasz, hogy nincsen sehol semmi (Budapesten???). Munkahely felől is érdeklődtem, mert arról is volt szó, hogy tavasztól bölcsibe adja a picit, és legalább 6 órában elmegy valahová, de azt sem nagyon keres. Otthon vannak egész nap, és kezd számomra ez kényelmetlen lenni. Megsajnáltam akkor, úgy voltam vele, hogy pár hetet kibírok, pedig szeretek egyedül élni, imádom a csendet magam körül egy fárasztó nap után.

Az apja meg olyanokat mond otthonról, hogy nekem úgyis több lakásom van, miért nem adok egyet oda nekik átmenetileg, nekem az semmibe sem kerülne. Mondjuk mert azok befektetési célból lettek vásárolva, és mind ki van adva?


A volt párja nem hajlandó segíteni havi 30.000 forintnál többel. Mondtam, hogy menjen ügyvédhez, intézzék el szabályosan a gyerektartást, de azt mondja, hogy akkor csak jobban berágna rá, és még ennyit sem fizetne neki.


2022. febr. 1. 10:32
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/197 anonim ***** válasza:
92%

Ja szóval ha már a kérdező nem csóró akkor tartson el éveken át plusz két embert magán kívül? Te tényleg ekkora debil vagy és még te minősítesz másokat? 😂 Hallod a Tescóban is minek fizeted ki a 200 Ft-os csokit? A Tesco tulaja milliárdos nem mindegy neki? Te… Lángelme….😂😂 te is tipikus az vagy akit nem szabad befogadni mert igazi élősködő leszel “jaj minek fizessek a tulajnak van még 3 másik lakása kiadva nem kenyérre kell neki”

Aztán vergődsz a siralmas kis munkádban szar fizetéssel, és mindenki neked tegyen szívességet aki kicsit is jobban él. Parazita

2022. febr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/197 anonim ***** válasza:
92%
Tessék, itt a lehetőség akkor, fogadd be őket!
2022. febr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/197 anonim ***** válasza:
10%
110esnek
2022. febr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/197 anonim ***** válasza:
96%
Gyengébbek kedvéért: ha befogadnak akkor a minimum hogy hálás vagyok és meghúzom magam. Nem válogatók és nem várok el semmit. Erről van itt szó.
2022. febr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/197 anonim ***** válasza:
91%

#112, de neki nincsen kiadni való lakása, akkor nem rugózna ezen ennyire, de ha lenne, akkor évekig lakhatna ott a család és még kaja pénzt is küldene! És semmit, de semmit az ég világon nem várna cserébe. Vannak még ilyen önzetlen emberek is. (Irónia)


Sőt, ha pl hitelből van az ingatlan és a bérleti díjból megy a törlesztés, akkor igazából kicseszett nagy mínusz az egész, dehát kit érdekel. :)

2022. febr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/197 anonim ***** válasza:
93%
#110, igen az ember segíti a családját itt is ez volt. De meddig hagyja? Amíg a gyerek oviba nem megy, és anyuka másfél év válogatás után végre méltóztatik elmenni dolgozni?!
2022. febr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/197 anonim ***** válasza:
92%
#100 Vagy amíg fel nem nő a gyerek. Utána pedig azzal jön, hogy ő már ennyi idősen nem talál munkát. A gyerek sem talál. Így pedig egész életükben ott fognak élősködni
2022. febr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/197 anonim ***** válasza:
85%
Jól van kisfiam remelem sikerül megnyugodni most már. 😂
2022. febr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/197 anonim ***** válasza:
95%

240-ért adja ki a lakást (ha jól emlékszek, nem keresem vissza a kommentet).

Minden hónapban bukjon 240 ezret, plusz a számlákat (mert valószínű hogy azokat se tudná fizetni).

Apuka meg havi 30.000 gyerektartást fizet és ezzel senkinek nincs semmi gondja. Ne apuka segítsen a gyerekén, a gyereke anyján hanem anyuka testvére tegyen lakást a seggük alá és tartsa őket. Ahhham.

Neki a kötelessége.

Ha nem tudja eltartani a gyereket, ott az apa, oda lehet adni neki. Vaaagy menjen haza a friss nagyszülőket boldogítani, ne a testvérén élősködjön.

2022. febr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/197 anonim ***** válasza:
90%

Akadjon már le erről a Tesco témáról.

Én írtam a Tesco példát de én nem a 123-ás válaszoló vagyok. Te értelmesen személyeskedés nélkül nem bírsz megnyilvánulni?

Attól hogy ellentétes a vélemény muszáj ilyen szintekre lemenni itt?

2022. febr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!