Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kéne hagynom, hogy a...

Meddig kéne hagynom, hogy a testvérem nálam lakjon a gyerekével? Úgy érzem, nem nagyon akaródzik nekik költözni?

Figyelt kérdés

Ősszel kiderült, hogy a párja csalja, nem 1, nem 2 nővel. Válaszút elé állította, hogy vagy megváltozik, vagy pakol a gyerekkel (akkor volt fél éves a baba). Az volt a válasz, hogy akkor lehet menni...


Nem tudott volna magának fizetni albérletet, ezért sos alapon beköltöztek hozzám október végén. Azzal, hogy legkésőbb januárig maradnak, addigra összeszed egy kis pénzt, segítenék otthonról is, és próbál legalább egy egyszobás lakást bérelni valamelyik külső kerületben. Én anyagilag jól állok, nem kértem semmilyen beleszállást a rezsibe, bevásárlásokba, rendelésekbe, úgy voltam vele, hogy legalább azzal a pénzzel is előrébb vannak.

Viszont úgy látom, hogy nem is akar elköltözni... Ha kérdezem, talált-e lakást, az a válasz, hogy nincsen sehol semmi (Budapesten???). Munkahely felől is érdeklődtem, mert arról is volt szó, hogy tavasztól bölcsibe adja a picit, és legalább 6 órában elmegy valahová, de azt sem nagyon keres. Otthon vannak egész nap, és kezd számomra ez kényelmetlen lenni. Megsajnáltam akkor, úgy voltam vele, hogy pár hetet kibírok, pedig szeretek egyedül élni, imádom a csendet magam körül egy fárasztó nap után.

Az apja meg olyanokat mond otthonról, hogy nekem úgyis több lakásom van, miért nem adok egyet oda nekik átmenetileg, nekem az semmibe sem kerülne. Mondjuk mert azok befektetési célból lettek vásárolva, és mind ki van adva?


A volt párja nem hajlandó segíteni havi 30.000 forintnál többel. Mondtam, hogy menjen ügyvédhez, intézzék el szabályosan a gyerektartást, de azt mondja, hogy akkor csak jobban berágna rá, és még ennyit sem fizetne neki.


2022. febr. 1. 10:32
 141/197 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk a Sparban is nagy a fluktuáció.
2022. febr. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/197 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, javaslom, hogy kezdj el diétázni:

- ne vásárolj semmi kaját, hanem rendelj magadnak egy-egy adag ebédet és vacsit.

Ha üres a hűtő, hamar rájön, hogy nem fogod eltartani

2022. febr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/197 anonim ***** válasza:
76%
Azért a kérdező testvére se csak 30 ezerből áll amit a faszi ad. Ott van még neki a családi, az olyan 12ezer plusz a GYES ami mindenkinek jár, az olyan 28 ezer nem? Ebből be lehetne szállni a kajaba legalább.
2022. febr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/197 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem ha megakarsz tőle szabadulni akkor legalább annyiban segíts, hogy eltudjon valahova menni, pld: kérd meg a szüleidet, hogy hívják fel és egyeztessenek vele, hogy mikor vehetnék fel.
2022. febr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/197 anonim ***** válasza:
100%
Akinek tényleg kell a pénz ilyen helyzetben nem válogat a munkahelyek között hanem megfogja az első elhetőséget.
2022. febr. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/197 anonim ***** válasza:
12%
Neked miből lett több lakásod jobb kerületekben? Örökség, lottó? Ha azt írod munka nem hiszem el mert több drága lakast lehetetlenség összehozni tiszta munkával, ha csak nem kormánypárti vállalkozó vagy.
2022. febr. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/197 anonim ***** válasza:
89%

Ez elég nehéz helyzet, ha talál egy 80 ezres albérletet, a költözéskor ki kell fizetnie legalább 240 ezret, kell biztos pár berendezési tárgy is, meg kaja, bérlet is arra a hónapra...

De így, hogy nálad lakik, azért ezt a pénzt megkereshette volna 2-3 hónap alatt.

Légyszi, nők, ne vállaljatok úgy gyereket, hogy nincsen tuti biztos megtakarításotok. A fél millió is jobb, mint a semmi, de ennyi legalább kell!

2022. febr. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/197 anonim ***** válasza:
94%

Egyetlen másodpercig sem engedném.


Nem érdekel, oldják meg, én nem vagyok ingyenszálló, aki még x embert eltart, etet, fr.nc tudja, hány évig? is akár.

2022. febr. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/197 anonim ***** válasza:
88%
147 ! Aki így vállal gyereket mint a kérdező tesója, az a többi ember jóindulatára hajaz. Meg ez a felfogásuk :" Ha Isten adott báránykát, legelőt is ad". Hány kolduló FB posztot láttam már,hogy nincs pénz kajára, házra, albérletre stb, adjatok pénzt. A sok marha meg utal, mert megsajnálja a kölyköket. Engem meg még jobban felhúz, soha nem adnék ezeknek. Ha nincs pénz, ne vállaljon gyereket!
2022. febr. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/197 anonim ***** válasza:
90%
146 - 10 évvel ezelőtt 8-15 millió körül mentek a lakások kerülettől függően. Bármilyen jobb szakmával meg lehetett keresni ezeknek az árát. Legyél egy kicsit kevésbbé elvakult.
2022. febr. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!