Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kéne hagynom, hogy a...

Meddig kéne hagynom, hogy a testvérem nálam lakjon a gyerekével? Úgy érzem, nem nagyon akaródzik nekik költözni?

Figyelt kérdés

Ősszel kiderült, hogy a párja csalja, nem 1, nem 2 nővel. Válaszút elé állította, hogy vagy megváltozik, vagy pakol a gyerekkel (akkor volt fél éves a baba). Az volt a válasz, hogy akkor lehet menni...


Nem tudott volna magának fizetni albérletet, ezért sos alapon beköltöztek hozzám október végén. Azzal, hogy legkésőbb januárig maradnak, addigra összeszed egy kis pénzt, segítenék otthonról is, és próbál legalább egy egyszobás lakást bérelni valamelyik külső kerületben. Én anyagilag jól állok, nem kértem semmilyen beleszállást a rezsibe, bevásárlásokba, rendelésekbe, úgy voltam vele, hogy legalább azzal a pénzzel is előrébb vannak.

Viszont úgy látom, hogy nem is akar elköltözni... Ha kérdezem, talált-e lakást, az a válasz, hogy nincsen sehol semmi (Budapesten???). Munkahely felől is érdeklődtem, mert arról is volt szó, hogy tavasztól bölcsibe adja a picit, és legalább 6 órában elmegy valahová, de azt sem nagyon keres. Otthon vannak egész nap, és kezd számomra ez kényelmetlen lenni. Megsajnáltam akkor, úgy voltam vele, hogy pár hetet kibírok, pedig szeretek egyedül élni, imádom a csendet magam körül egy fárasztó nap után.

Az apja meg olyanokat mond otthonról, hogy nekem úgyis több lakásom van, miért nem adok egyet oda nekik átmenetileg, nekem az semmibe sem kerülne. Mondjuk mert azok befektetési célból lettek vásárolva, és mind ki van adva?


A volt párja nem hajlandó segíteni havi 30.000 forintnál többel. Mondtam, hogy menjen ügyvédhez, intézzék el szabályosan a gyerektartást, de azt mondja, hogy akkor csak jobban berágna rá, és még ennyit sem fizetne neki.


2022. febr. 1. 10:32
 181/197 anonim ***** válasza:
90%

Ha elzárják a pénzcsapot az általában hisztit vált ki. :)


Azért azt nagyon remélem, hogy anyukátoknál nem próbál meg majd elhordani téged minden rossznak. Vagyis próbáljon, de ha anyud reálisan látja, akkor úgy is hiába.

2022. febr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/197 anonim ***** válasza:
91%
Aki szerint annyira oda kéne adni a testvérnek ingyen az egyik lakást: azt ugye értitek, hogy a nőnek VAN hova mennie? Csak éppen az derogál neki, mert azt hiszi, abban a helyzetben van, hogy válogathat.
2022. febr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/197 anonim ***** válasza:
97%

"Reggel még kérdezte, hogy biztos vagyok-e ebben"

Ugye jól átgondoltad? Nem lesz még egy ilyen lehetőséged! Eltarthatod a gyerekével együtt. Gondold át még egyszer. Biztos nem akarod? Ez aztán a kihagyhatatlan lehetőség 😂😂


Amúgy meg mit pattog. Értem hogy megcsalta a férje, de ha nem akar elmenni pestről, nem akar vidékre menni, dolgozni se akkor minek fenyegetőzött a férjének hogy elhagyja a gyerekkel együtt? Mintha valami nagy csapás lenne apjoknak. Örült is neki hogy elhúztak.

Inkább kussolt volna és maradt volba a s3ggén, szemethúnyva a dolgokon, továbbra is eltartaná apjok. Nem kéne azon se aggódnia, hogy a gyerek nem látja az apját. Gondolt volna erre mielőtt a csupasz picsájával okoskodott.


Pesten se talál munkát hónapok óta. Soha nem is fog. Normális ember elmegy bolti eladónak is, gyárba droidnak, vagy bárhova ha ilyen helyzetben van. Ez nem az a téma hogy a királykisasszony válogathat. El kell(ene) tartania magát és a gyerekét. Nem élősködni azon aki átmeneti segítséget nyújtott. Ennyire sötétnek lenni azért durva. Miből gondolta hogy ingyen maradhat évekig? Mereszti a p1csáját naphosszat, nem tervez, arra se gondol hogy mi lesz ha a tesó kidobja. Nem csodálom hogy apjok megcsalta ezt a sötétség királynőjét.

2022. febr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/197 anonim ***** válasza:
96%

“ Gondolt volna erre mielőtt a csupasz picsájával okoskodott.”


Bocsi az off miatt, de ezen felnevettem. 😂😂😂

2022. febr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/197 anonim ***** válasza:
95%

Jót röhögtem én is, köszi 183-as :D :D :D :D Abszolút igazad van, én sem írhattam volna jobban.


A sötétség királynője momzilla. Ez lesz a neve. Illik rá.

2022. febr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/197 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy viccet félretéve, miért van olyan érzésem hogy a munka hőse momzilla vissza fog kéredzkedni apjokhoz? Mert hogy dolgozni nem fog elmenni, ez is biztos mint a halál és a NAV.
2022. febr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/197 anonim ***** válasza:
88%

Igen. Tipikus.

Elvégzett egy egyetemet, hogy addig is időt nyerjen és ne kelljen dolgozni. Ha annyira komolyan vette volna a felsőoktatást akkor már egyetem alatt nézhetett volna gyakornoki munkát, amit diploma után főállásban folytat. De ha nem is, valamit azért illett volna dolgozni, hogy legalább GYED-re jogosult legyen.

Ha suli után egy éven belül szül, akkor is jogosult lenne diplomás GYED-re. De gondolom élt inkább bele a világba kicsit, egy pasija alapozva szült egy gyereket. Most meg a gyerek lesz a kifogás mindenre “jaj gyerekkel nem tudok munkát találni”


Sőt, a kérdező azt is írta, hogy arról tart a tesója kitalálja, hogy még tanulna valamilyen szakot. Csak tudnám minek, amikor a munka meg büdös.


A legjobb hogy nulla tapasztalattal meg nulla bele fektetett energiával még válogatni akar a munkák között.

2022. febr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/197 Savlekotő ***** válasza:
87%
Az ilyen,típus amíg talál hozzá balekokat,tesó szülő barát,szomszéd stb, csak gazda testeket keres és ugrál egyikről másikra, kérdező tesókája is kifog találni valamit csak ne kelljen megemelni a segge partját és felelősséget vállalni a saját ivadékáért legalább, szomorú hogy az ilyen nőkből kipotyog a normális meg meddő.
2022. febr. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 189/197 anonim ***** válasza:
95%

Hát én most azt a forgatókönyvet tudom elképzelni, hogy vagy visszamegy tényleg a pasihoz, vagy nagy duzzogva hazamegy a szülőkhöz, csak hát ugye “jaj vidéken gyerekkel nincs munka”. És ugyanúgy folytatja a heréskedést.


Hozzáteszem, mindenki kerülhet nehéz helyzetbe és szorulhat rá másnak a segítségére. De itt alapból felelőtlen volt a gyermekvállalás is, meg semmi szándék egyről a kettőre jutni. Csak a kifogás meg az érzelmi zsarolás.

2022. febr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/197 anonim ***** válasza:
93%
Én voltam olyan anyagi helyzetben hogy ételre is alig telt, nagyon rossz időszakom volt. Sokan segítettek, mégis kínosan éreztem magam, pedig én nem heréskedtem meg éltem más nyakán. Egyedül ételre fogadtam el pénzt, és hogy visszakapcsolják az áramot a lakásomba. Megráztam magam és továbbmentem. Azóta rendeződött az életem, és a segítséget visszaadtam azoknak akik segítettek. El nem tudtam volna ilyet képzelni, hogy odamenjek valakihez, vakarjam a pitsámat egész nap és kifogásokat gyártsak hogy miért ne dolgozzak. Még takarítást is vállaltam csak keressek néhány ezer Forintot azzal is.
2022. febr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!