Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kéne hagynom, hogy a...

Meddig kéne hagynom, hogy a testvérem nálam lakjon a gyerekével? Úgy érzem, nem nagyon akaródzik nekik költözni?

Figyelt kérdés

Ősszel kiderült, hogy a párja csalja, nem 1, nem 2 nővel. Válaszút elé állította, hogy vagy megváltozik, vagy pakol a gyerekkel (akkor volt fél éves a baba). Az volt a válasz, hogy akkor lehet menni...


Nem tudott volna magának fizetni albérletet, ezért sos alapon beköltöztek hozzám október végén. Azzal, hogy legkésőbb januárig maradnak, addigra összeszed egy kis pénzt, segítenék otthonról is, és próbál legalább egy egyszobás lakást bérelni valamelyik külső kerületben. Én anyagilag jól állok, nem kértem semmilyen beleszállást a rezsibe, bevásárlásokba, rendelésekbe, úgy voltam vele, hogy legalább azzal a pénzzel is előrébb vannak.

Viszont úgy látom, hogy nem is akar elköltözni... Ha kérdezem, talált-e lakást, az a válasz, hogy nincsen sehol semmi (Budapesten???). Munkahely felől is érdeklődtem, mert arról is volt szó, hogy tavasztól bölcsibe adja a picit, és legalább 6 órában elmegy valahová, de azt sem nagyon keres. Otthon vannak egész nap, és kezd számomra ez kényelmetlen lenni. Megsajnáltam akkor, úgy voltam vele, hogy pár hetet kibírok, pedig szeretek egyedül élni, imádom a csendet magam körül egy fárasztó nap után.

Az apja meg olyanokat mond otthonról, hogy nekem úgyis több lakásom van, miért nem adok egyet oda nekik átmenetileg, nekem az semmibe sem kerülne. Mondjuk mert azok befektetési célból lettek vásárolva, és mind ki van adva?


A volt párja nem hajlandó segíteni havi 30.000 forintnál többel. Mondtam, hogy menjen ügyvédhez, intézzék el szabályosan a gyerektartást, de azt mondja, hogy akkor csak jobban berágna rá, és még ennyit sem fizetne neki.


2022. febr. 1. 10:32
 151/197 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy sincs semmi köze hozzá.
2022. febr. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/197 A kérdező kommentje:

Nem értem, mire fel vagyok számon kérve a saját bevételemet, jövedelmemet illetően. Elhiszem, hogy 'magyar mentalitás', de szerintem az ezt kérdezőhöz sem mennek oda az utcán, hogy mutassa a pénztárcáját és hogy honnan van annyi pénz benne. Ez kb. ugyanaz.



Beszéltem amúgy tegnap este a testvéremmel. Elsőre kiakadt, hogy hova menjen, gyerekkel sehová nem fogják felvenni se. Elmondtam, hogy nem ez volt megbeszélve, nem erre készültem én sem és szeretném visszakapni a régi életemet és hogy nem is látom rajta a hajlandóságot arra, hogy változtasson. Aztán elfogadta, bár nagyon nem is tudott volna mást tenni. Érzem rajta a sértődöttséget, de tényleg nem akarok még hónapokig így élni.

2022. febr. 2. 09:40
 153/197 anonim ***** válasza:
94%

#150

Pontosan. Én komolyan aggódom is, hogy a felnövekvő (hamarosan önállósodni akaró) generáció lakhatási problémái csak fokozódni fognak. Mi egy évvel ezelőtt vettünk örökségből egy 1,5 szobás lakást, ugyanilyen paraméterekkel, ugyanabban a kerületben jelenleg 6-8 millióval!! drágábbak a lakások. S csak egyetlen év telt el. :(

2022. febr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/197 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, szard le. Próbálkozott a lelki zsarolással, nem jött be. Tessék összecsomagolnia és távoznia.
2022. febr. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/197 anonim ***** válasza:
95%
És mi az elképzelés, mihez kezd?
2022. febr. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/197 anonim ***** válasza:
93%
152, nem tud hova menni? De eltartania se muszáj magát, ugyanis némi bevétele neki is van.
2022. febr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/197 anonim ***** válasza:
96%
152 - jól tetted és eddig is megtetted ami a kötelességed féltestvérként, sőt többet is. Mondd neki, hogy menjen haza a szüleihez, neked meg kitartást!
2022. febr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/197 anonim ***** válasza:
97%

Látszik a reakciójából, hogy ő fejben hosszú távra rendezkedett be hozzád, esze ágában sem volt önként otthagyni ezt a jó világot.

Jól tetted, hogy beszéltél vele.

2022. febr. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/197 anonim ***** válasza:
96%

Hajrá, kérdező.

Általában azok mondják, hogy ők odaadnák a tesóknak a lakást, akiknek sohasem lesz +1 ingatlanjuk, így nem tudják ezt átérezni. Ha havi 3 millió Ft-ot keresnék, akkor ilyen helyzetben a legkisebb, és legszarabb lakásba hagynám, hogy beköltözzön, ha fizet havi 80 ezret legalább. De gyanítom, nem keresel 3 milliót. Ne legyen bűntudatod. Ezek után ha elköltözik, biztos fog még keresni, és pénzt akar majd tőled.

2022. febr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/197 anonim ***** válasza:
96%
Szuper, hogy beszéltél vele! És mihez fog kezdeni? Hazamegy szülőkhöz?
2022. febr. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!